Polnilec akumulatorja

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a piko » Sr Jan 09, 2019 11:19

Pozdravljeni,

s polnilcem bi rad preventivno napolnil, dopolnil akumulator.

Zanima me ali moram žici, ki spajata akumulator in motor fizično sneti in šele nato priklopiti polnilec ali pa lahko kleme polnilca priklopim kar na žici priklopljeni na baterijo?

Hvala in lep dan,

Piko
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jan 09, 2019 12:53

Predno ti odgovorim bi te prosil, da odgovoriš na vprašanje. Imaš izpit za avto in kaj si po izobrazbi ?
Hvala
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Jan 09, 2019 13:21

Nikola T. napisal/-a:Predno ti odgovorim bi te prosil, da odgovoriš na vprašanje. Imaš izpit za avto in kaj si po izobrazbi ?
Hvala


mislim, da je to irelevantno kaj je po izobrazbi
brez vprašanja bi mu lahko lepo in preprosto odgovoril, kaj misliš Iztok a je potrebno ?

Piko seveda lahko priklopiš brez, da bi kleme snemal
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jan 09, 2019 13:36

Vprašanje ni irelevantno.
Brez komentarja
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 09, 2019 14:01

Piko lep pozdrav.Veš vsi vsem radi pomagamo..če le znamo.Ampak,včasih pa se skoraj zdi, da hoče kdo mal provocirat..Zato si dobil tud vprašanje namesto odgovora.No pomisliva skupaj.Gotovo si že videl,ko je kaka jahta ali jadrnica prišla v marino.Najprej so se jasno privezali,nato pa so....saj vem da veš...potegnili kabel in barko priklopli na elektriko,da bi dopolnili akuje,segreli vodo itd.Zagotovo nisi nikogar vidu,da bi s ključi letal po barki in odšraufoval kleme stran od akujev..Tudi gotovo si vidu,da kak avto komu ni vžgal in takrat je pripeljal nekdo avto blizu,potegnili so kable od unga avta, ki je delal,do tega ,ki ni delal.Spet so z kabli povezali akuje in trtrtrtrtraaaaje je drug avto upalu.In spet niso nič klem snemali dol z akujev.Tko prbližno te stvari stojijo okol polnjenja akujev..
LP Iztok
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Sr Jan 09, 2019 16:57

Sem videl primer ko je zenska vtikac podaljska vtaknila v eno izmed treh vticnic istega podaljska. Vticnica na zidu pa je bila prazna pa ji ni bilo jasno zakaj ne dela :) od takrat vem da je samo vesolje in cloveska neumnost brezmejna :)
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a piko » Sr Jan 09, 2019 17:30

Pozdravljeni,
Imam izpit za avto. Vsaj zaenkrat sem imel v avtomobilih take akumulatorje, da ni bilo potrebe po dodatnem polnjenju. Kadar pa polnim akumulator za staro Dyano ga odklopim, odnesem do električne vtičnice in ga napolnim.
Gimnazijski maturant.
Ne, ni šlo za provokacijo. Ne vidim nobenega smisla.
Hvala za odgovore.

Lep dan,
Piko

p.s. V zvezi z vprašanjem o izobrazbi. Se ti opravičujem, če sem te vznemiril. Kar pa se tiče tvojega znanja, pisanja tu na forumu in očitno tudi izkušenj ti lahko le čestitam. Tudi to ni provokacija.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Jan 09, 2019 17:35

piko napisal/-a:Pozdravljeni,
Imam izpit za avto. Vsaj zaenkrat sem imel v avtomobilih take akumulatorje, da ni bilo potrebe po dodatnem polnjenju. Kadar pa polnim akumulator za staro Dyano ga odklopim, odnesem do električne vtičnice in ga napolnim.
Gimnazijski maturant.
Ne, ni šlo za provokacijo. Ne vidim nobenega smisla.
Hvala za odgovore.

Lep dan,
Piko

p.s. V zvezi z vprašanjem o izobrazbi. Se ti opravičujem, če sem te vznemiril. Kar pa se tiče tvojega znanja, pisanja tu na forumu in očitno tudi izkušenj ti lahko le čestitam. Tudi to ni provokacija.


Žiga lepo napisano, Iztok ima verjetno slab dan, a mu ni za zamerit je prezaposlen in se očitno ni dovolj spoćil oz. se ne zna spočiti med prazniki
Dyana je pa itak zakon :)

Žiga ti kar polni preko klem :)

@Iztok, ti pa glede izobrazbe in podobnih reči piši bivšemu ravnatelju Mercu on te bo razumel, jaz in mogoče kdo drug te pa ne
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Sr Jan 09, 2019 18:06

piko napisal/-a:Pozdravljeni,
Imam izpit za avto. Vsaj zaenkrat sem imel v avtomobilih take akumulatorje, da ni bilo potrebe po dodatnem polnjenju. Kadar pa polnim akumulator za staro Dyano ga odklopim, odnesem do električne vtičnice in ga napolnim.
Gimnazijski maturant.
Ne, ni šlo za provokacijo. Ne vidim nobenega smisla.
Hvala za odgovore.

Lep dan,
Piko

p.s. V zvezi z vprašanjem o izobrazbi. Se ti opravičujem, če sem te vznemiril. Kar pa se tiče tvojega znanja, pisanja tu na forumu in očitno tudi izkušenj ti lahko le čestitam. Tudi to ni provokacija.
b
Saj si ze sam odgovoril odklopil si kleme zato da si odnesel aku iz avta drugace ni potrebe... pa brez zamere samo vprasanje si postavil tako da se je"glavni stromar" na forumu ;) pocutil kot bi doktorja matematike spraseval kako izracunas 1+1 :)
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Jan 09, 2019 18:11

novinec1 napisal/-a:
piko napisal/-a:Pozdravljeni,
Imam izpit za avto. Vsaj zaenkrat sem imel v avtomobilih take akumulatorje, da ni bilo potrebe po dodatnem polnjenju. Kadar pa polnim akumulator za staro Dyano ga odklopim, odnesem do električne vtičnice in ga napolnim.
Gimnazijski maturant.
Ne, ni šlo za provokacijo. Ne vidim nobenega smisla.
Hvala za odgovore.

Lep dan,
Piko

p.s. V zvezi z vprašanjem o izobrazbi. Se ti opravičujem, če sem te vznemiril. Kar pa se tiče tvojega znanja, pisanja tu na forumu in očitno tudi izkušenj ti lahko le čestitam. Tudi to ni provokacija.
b
Saj si ze sam odgovoril odklopil si kleme zato da si odnesel aku iz avta drugace ni potrebe... pa brez zamere samo vprasanje si postavil tako da se je"glavni stromar" na forumu ;) pocutil kot bi doktorja matematike spraseval kako izracunas 1+1 :)

in po čem ti sklepaš, da je bil ravno Iztok pozvan za odgovor, kar nekaj nabijate v tri dni
REŠENO bi bilo z enim odgovorom in brez Iztokovih provokacij okoli izobrazbe in napihovanja mišic

Žigcu se lepo pove NE NI potrebno izklopiti klem iz aku, da bi lahko napolnil aku
that˝s all :roll:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jan 09, 2019 18:30

Vprašal sem zato, ker je očitno naše šolstvo padlo na tako nizek nivo, da ljudje ne znajo več razmisliti in reševati najpreprostejših problemčkov iz fizike osnovne šole.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 09, 2019 20:04

Nam, ki smo tehnične stroke je včasih res nelogično in smešno, vendar se je treba postaviti v realno stanje. Pač ni vsak tehnični tip in vpraša za nas verjetno nelogične zadeve, pa vendar...

Konec koncev, če naredim paralelo, če grem jaz risati neko umetnino, verjetno večina od vas po moji sliki ne bo ločila med konjem in ribo... :lol: :lol: :lol: Pa sem tudi jaz šel skozi likovni pouk v osnovni šoli, haha.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 09, 2019 21:26

sigurn si ga šprical haha
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jan 09, 2019 21:50

Treba je pa pazit da je rdeča na plus in črna na minus.

Če narobe priklopiš, recimo na plus črno in na minus rdečo, pol pa ni uredu.

To moraš biti pozoren.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Polnilec akumulatorja

OdgovorNapisal/-a piko » Če Jan 10, 2019 09:03

Nikola T. napisal/-a:Vprašal sem zato, ker je očitno naše šolstvo padlo na tako nizek nivo, da ljudje ne znajo več razmisliti in reševati najpreprostejših problemčkov iz fizike osnovne šole.



»Predno ti odgovorim bi te prosil, da odgovoriš na vprašanje. Imaš izpit za avto in kaj si po izobrazbi ?
Hvala«

Glede na tvoj prvi odgovor ti nekako ne verjamem, da te skrbi za šolstvo. Ne razumem kaj naj bi imel izpit za avto s šolstvom. Občutek imam, da je bila tvoja pripomba oz. vprašanje zastavljeno osebno. Tako kot MareC pa tudi jaz mislim, da je šlo za manjši zdrs.
V gimnaziji sem bil »cvekar«.
Odgovoril si mi prvi. Žal pa se tvoj odgovor ni nanašal na moje vprašanje. Vse bi bilo lahko zaključeno zelo hitro.

Hvala vsem tistim, ki ste mi odgovorili.

Piko

p.s. še opozorilo. še kdaj se zna zgoditi, da bom postavil kako »bedasto« vprašanje. ne bo provokacija!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov