Aplikacija za pomoc pri sidranju

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Sr Okt 08, 2014 19:54

hej mte:

hvala za oba predloga, vsekakor ju bom uposteval in vkljucil v naslednji verziji.

primusr:

ne, za hruske se ni, trenutno tezko karkoli recem o tem.
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Sr Okt 08, 2014 20:06

WebMajstr napisal/-a:primusr:

ne, za hruske se ni, trenutno tezko karkoli recem o tem.


No, do nasljednje sezone boš pa že skup spravil a ne????
Fiat Justitia ... Some day....
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Mar 12, 2015 15:16

Pozdravljeni vsi!

Ta teden se je aplikacija kar pošteno spremenila. Nov design, podpora za dosti več tablic, primernejši pogled za tablice, kar nekaj dodatnih funkcij, plačljiva verzija ki je brez oglasov in preverja tudi stanje baterija in GPS povezavo in sproži alarm tudi v teh dveh primerih..

In, končno je na voljo tudi gumb za utišanje alarma ter filter "špic" - če je položaj izven radija manj kot nekaj sekund(se lahko nastavi), se alarm ne sproži.

Upam, da sem s tem popravil vse bistvene napake/slabosti aplikacije. Če se še kaj najde, kar z besedo na dan.

PS: Glede plačljive verzije... Vsem, ki ste pomagali z nasveti pri razvoju žal ne morem ponuditi kakšnega popusta ali kaj podobnega (ker google tega ne podpira), za sigurno pa dobite pivo - če na morju srečate kako jadrnico z reklamo te aplikacije ob strani, se kar oglaste ;)
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Mar 12, 2015 15:25

primusr napisal/-a:
WebMajstr napisal/-a:primusr:

ne, za hruske se ni, trenutno tezko karkoli recem o tem.


No, do nasljednje sezone boš pa že skup spravil a ne????


Morda pa bi res lahko.. :) Ampak nič ne obljubim, ker iOS programiranja ne znam(še!)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Mar 12, 2015 16:02

Super! Sem pogledal dodatne funkcije in so super. Še posebej zgodovina gibanja barke na sidru.
Sicer bi bilo dobro, da zadeva dela tudi na kakšnem starejšem androidu (2.3.5.), ker ravno takega uporabljam za te stvari in je stalno priključen na napajanje. Novejšega imam pa v žepu. Na starega mi pa noče namestit pro verzije.
Cena 3,99€ je več kot prijazna do uporabnika ;)
Želim ti čimveč prenosov. Bom naredil malo reklame še na kakšnem tujem forumu.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Mar 12, 2015 16:19

Marchi napisal/-a:
Sicer bi bilo dobro, da zadeva dela tudi na kakšnem starejšem androidu (2.3.5.), ker ravno takega uporabljam za te stvari in je stalno priključen na napajanje.

Uporabnikov z Android sistemom pod 4.0 je bilo do sedaj manj kot 10%, to se bo v prihodnosti samo še zmanjševalo. Za uporabo istih stvari na starejšem sistemu bi porabil kar nekaj časa in moral vključit nekaj dodatnih knjižnic za podporo, kar bi pripomoglo tudi k večji končni velikosti. Razumem problem in željo po podpori starejših verzij, ampak trenutno nimam namena dodajat te podpore. (Razen če me kdo prepriča v nasprotno)


Marchi napisal/-a:Želim ti čimveč prenosov. Bom naredil malo reklame še na kakšnem tujem forumu.

Super, res hvala!
vrod
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Avg 31, 2010 14:08

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a vrod » Ne Maj 06, 2018 16:46

Pozdravljeni WebMajster in ostali uporabniki app Anchor watch Pro,

Tudi jaz sem si naložil dotično aplikacijo. Ker sem trenutno na bolniški, ne morem zadeve preizkusit na morju. Zadevo preizkušam "na suhem" in mi stalno prikazuje natančnost GPS-a od 15m-40m. To se mi zdi veliko. Ali imate tudi drugi tako slabo natančnost? Prosil bi tudi za malo pomoči pri nastavitvah filtrov in kakšnih nasvetov glede nastavitev aplikacije pri sidranju. Hvala.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Maj 07, 2018 08:19

vrod napisal/-a:Pozdravljeni WebMajster in ostali uporabniki app Anchor watch Pro,

Tudi jaz sem si naložil dotično aplikacijo. Ker sem trenutno na bolniški, ne morem zadeve preizkusit na morju. Zadevo preizkušam "na suhem" in mi stalno prikazuje natančnost GPS-a od 15m-40m. To se mi zdi veliko. Ali imate tudi drugi tako slabo natančnost? Prosil bi tudi za malo pomoči pri nastavitvah filtrov in kakšnih nasvetov glede nastavitev aplikacije pri sidranju. Hvala.

Mogoče je problem v tem, da si v zaprtem prostoru (hiša)?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
vrod
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Avg 31, 2010 14:08

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a vrod » Po Maj 07, 2018 13:15

Res je med 30 in 40 m v hiši, 15 m pa na vrtu. Ker nisem strokovno podkovan v tem, ne vem ali je to normalno.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Pe Jan 11, 2019 21:09

Pozdravljen in pardon za tako pozen odgovor:

Natančnost je odvisna od tega, kje si (kako dobro telefon lovi GPS signal) ter od telefona - novejši/boljši telefoni boljše sprejemajo signal. Po izkušnjah je dobro, da je natančnost vsaj 10 m ali boljša.

Je pa res, da marsikateri telefon lahko tudi javlja, da je natančnost 15m-20m ampak v realnosti zelo natančno zaznava premike. Najbolje je vse skupaj preizkusit na morju, kjer je običajno tudi sprejem dokaj dober.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Pe Jan 11, 2019 21:40

Še en dodatek:

Po več kot 6 letih sem končno uspel razviti še podobno aplikacijo za iPhone. Aplikacija je skoraj ista, manjka pa nekaj možnosti ki jih ima Android verzija.

Povezava do iPhone verzije: https://itunes.apple.com/us/app/anchor-pro/id1445476850#?platform=iphone

Zelo bi bilo koristno, če ima kdo od so-jadralcev čas in potestira to aplikacijo. Vsi komentarji & ideje bi bili zelo koristni.

V prihodnosti imam namen razširiti aplikacijo z dodatnimi funkcijami, me pa zanima, katere od naštetih funkcij bi najraje videli najprej:
- Obvestila na drug telefon / oddaljena kontrola aplikacije z drugega telefona
- Temen izgled aplikacije, za lažje branje ponoči
- Več informacij na Apple Watch
- Aplikacija v slovenskem jeziku
- Kaj drugega??

Vse od naštetih nadgradenj imam namen izvesti, ampak bi rad prioritiziral, kaj bi bilo najbolj pomembno / popularno :)

Hvala za pomoč in komentarje!
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Ne Jan 13, 2019 17:27

WebMajstr napisal/-a:Še en dodatek:

Po več kot 6 letih sem končno uspel razviti še podobno aplikacijo za iPhone. Aplikacija je skoraj ista, manjka pa nekaj možnosti ki jih ima Android verzija.

Povezava do iPhone verzije: https://itunes.apple.com/us/app/anchor-pro/id1445476850#?platform=iphone

Zelo bi bilo koristno, če ima kdo od so-jadralcev čas in potestira to aplikacijo. Vsi komentarji & ideje bi bili zelo koristni.

V prihodnosti imam namen razširiti aplikacijo z dodatnimi funkcijami, me pa zanima, katere od naštetih funkcij bi najraje videli najprej:
- Obvestila na drug telefon / oddaljena kontrola aplikacije z drugega telefona
- Temen izgled aplikacije, za lažje branje ponoči
- Več informacij na Apple Watch
- Aplikacija v slovenskem jeziku
- Kaj drugega??

Vse od naštetih nadgradenj imam namen izvesti, ampak bi rad prioritiziral, kaj bi bilo najbolj pomembno / popularno :)

Hvala za pomoč in komentarje!



Jaz sem kar za predlagan vrstni red - oz. najprej prvo točko, nekoč morda še drugo.
Ostal se mi ne zdi pomembno.
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a Aky » Po Jan 14, 2019 15:42

- Set Anchor -> Advanced - bearing naj potegne iz kompasa naprave - telefon obrneš proti sidru in pritisneš tipko.
- GPS Refresh Interval - možnost nastaviti posodabljanje lokacije na drug interval - recimo vsako minuto.

A.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Po Jan 14, 2019 21:52

Hvala obema za komentar! Bom dodal predloge na svoj seznam.

Oddaljene kontrole se že lotevam in upam, da bo pripravljena v naslednjih dveh mesecih, če bo šlo vse po sreči. Potem pa še vse ostalo :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a evovii » To Jan 15, 2019 13:13

WebMajstr napisal/-a:Še en dodatek:

Po več kot 6 letih sem končno uspel razviti še podobno aplikacijo za iPhone. Aplikacija je skoraj ista, manjka pa nekaj možnosti ki jih ima Android verzija.

Povezava do iPhone verzije: https://itunes.apple.com/us/app/anchor-pro/id1445476850#?platform=iphone

Zelo bi bilo koristno, če ima kdo od so-jadralcev čas in potestira to aplikacijo. Vsi komentarji & ideje bi bili zelo koristni.

V prihodnosti imam namen razširiti aplikacijo z dodatnimi funkcijami, me pa zanima, katere od naštetih funkcij bi najraje videli najprej:
- Obvestila na drug telefon / oddaljena kontrola aplikacije z drugega telefona
- Temen izgled aplikacije, za lažje branje ponoči
- Več informacij na Apple Watch
- Aplikacija v slovenskem jeziku
- Kaj drugega??

Vse od naštetih nadgradenj imam namen izvesti, ampak bi rad prioritiziral, kaj bi bilo najbolj pomembno / popularno :)

Hvala za pomoč in komentarje!


Definitivno prva in druga alineja. Vse ostalo ni toliko pomembno. Glede na moje izkusnje skoraj vedno ko pricnem z manevrom sidranja in spuscanjem sidra pozabim na telefon in aplikacijo. V 90% primerov se potem cez cas spomnim na aplikacijo. Verjamem da je tudi pri vecini morjeplovcev tako. Torej treba je izpilit postopek naknadnega postavljanja sidra saj se vsaj jaz nakveckrat srecujem s tem problemom ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov