Korčula

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » Ne Jan 06, 2019 14:47

Lp.mi lahko prosi kdo svetuje ali vzeti na korčulo gumenjaka ali ne?Gremo na južno stran otoka Potirna,Prižba,imam gmenjaka 3.80 motor yam20km,ali je južna stran preveč valovita za tak čoln?Dno je mehko,ali so tam kakšni lepi zalivi?Hvala.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Jan 06, 2019 15:01

igor11 ti je odgovoril že v drugi temi, ker si postavil podobno vprašanje :roll:
igor11 napisal/-a:Tam okoli imaš kar nekaj otočkov, lep otok je Proizd , ki je na severu, pred vhodom v Velo luko. Ko je stabilno vreme, je zjutraj mirno, potem piha močan maestral, ki naredi valove večje od 1m in se ne umiri do večera, so valovi še v noč in ni tako kot v istri, ob 20 uri spet mirno morje. Tam je odprto morje in je konkretno vzvalovano morje, še najbolj mirno cel dan ob slabem vremenu, če ne piha jugo. Po slabem vremenu je dopoldan mirno potem pa zapiha zelo močan maestral in naredi velike valove, veliki valovi so ko piha jugo, ali če zapiha tramontana. Taka so moja opažanja ker smo 4 leta dopustovali v teh koncih, je pa tam zaradi valov ( za gliserska plovila ) primerno dolžina 7m + , zato ne hodimo več v ta konec na dopust.
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » Ne Jan 06, 2019 15:16

Ja Jozko vem da mi je odgovoril,mislil sem še za več mnenj,hvala.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jan 06, 2019 18:06

Ja če si kupil čoln zato da si ga pokazal sosedom pol ga z lahkoto pustis doma. Cene pa ga vzami zram pa bos delal z njim tisto za kar je namenjen. :roll: ce si odprl eno temo ne rabis se eno in eno da bo v vsaki en odgovor...
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » Ne Jan 06, 2019 19:27

Jaz sem samo prosil za mnenja,več mnenj več izkušen,čoln sem pa kupil zato da se imamo z družino fajn,hvala.
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a igor11 » Po Jan 07, 2019 11:47

Za tak majhen gumenjak , je boljša pozicija okoli mesta Korčula in Lumbarde, tam hodita na dopust moja starša. Na tem delu je nekaj lepih otočkov, blizu je Pelješac, južno od Orebiča je nekaj lepih plaž. Tudi severno od Vigna (na Pelješcu) je en lep zaliv, sam na googlu vidim, da je sedaj tam gostilna in cesta vodi do nje tko, da je verjetno gužva. Malo naprej severno od Lovišt na Pelješču je en zaliv z mivko. Severno od Račišča na Korčoli sta dva lepa zaliva, sam se pride peš in je verjetno gužva, ker že 20 let nazaj je bilo kar neka ljudi peš. Malo poglej Google maps in si ogledaš zalivčke in otoke. Med Korčulo in Pelješcem močno piha, samo so valovi trikrat manjši kot na odpretem morju, je pa veliko srfarjev, ki zelo hitro šibajo in je potrebno biti pazljiv.
morje, morje...
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » Po Jan 07, 2019 16:42

Aha,hvala Igor...
Uporabniški avatar
Jean
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 18:59
Kraj: Prlekija-Biograd

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Jean » Sr Jan 16, 2019 20:34

Sagad napisal/-a:Lp.mi lahko prosi kdo svetuje ali vzeti na korčulo gumenjaka ali ne?Gremo na južno stran otoka Potirna,Prižba,imam gmenjaka 3.80 motor yam20km,ali je južna stran preveč valovita za tak čoln?Dno je mehko,ali so tam kakšni lepi zalivi?Hvala.

Jaz sem se pred 10. leti potikal tam naokoli z Yam 420 in 20km,da se pluti od Brne,Prižba, Grščica,Karbuni Zaglav ,Tri porta,vse ob obali ,imaš kar nekaj otočkov in uval ,da se lahko lepo naužiješ morskih lepot ,ter si v zaledju pred večjimi valovi.Bil sem sicer v apartmaju v Karbunih,kjer sem imel varen privez .Drugače je tam zelo lepo in se še vedno vračam tja dol,tokrat z večjo barko z kabino.
LP Dani
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » Če Jan 17, 2019 05:45

Hvala Dani za koristne informacije.
Uporabniški avatar
Jean
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 18:59
Kraj: Prlekija-Biograd

Re: Korčula

OdgovorNapisal/-a Jean » Če Jan 17, 2019 22:02

Sagad napisal/-a:Hvala Dani za koristne informacije.

V Grščici imaš možnost spusta na drči, prav tako v Prižbi pri samostanu na Ratku,pa ti nihče ne zaračuna ,za privez pa se je dobro prej dogovorit z lokalnimi najemniki apartmajov, so zelo prijazni,pa nihče ni kasiral ,sploh če si njihov gost.Pa uživaj na dopusti ,tud z malim gumenjakom se da.
LP Dani

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov