Slovenski proizvajalci gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jan 21, 2019 15:04

Kakšno mnenje in izkušnje imate s slo gumenjaki?Sam sem imel Marinar S550, čoln izgleda že zelo zastarelo, dno je slabo-zelo ploščato in stem je plovba v že malo razburkane morju cel podvig. Čoln je skakal po valovih namesto, da bi jih rezal. Nisem bil zadovoljen s tem čolnom. Sosed ima NOVOMAR 530, tubusi ogromni za to dolžino čolna, pluje kar ok, izgleda pa spet zelo zelo zastarelo, kakovost izdelave neka srednja reč. Je kdo sproval gumenjake Blumar?Izdelujejo jih na Krasu.. NIsem se peljal ampak mi čoln vizualno ne ugaja, pri dolžini 6,5 m bi se dalo marsikaj izboljšati. Ko si ogledujem italijanske gumenjake izgledajo slovenski kar malce smešni. Kaj pa Manta gumenjaki?Cena?Kakovost?Plovba?Je še kdo, ki izdeluje gumenjake v Sloveniji in dela kaj novega, zanimivega?Ali samo ti oldtimerji s temi zastarimi modeli?
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Jan 21, 2019 20:08

Manta je z zdaj že 30 let starim designom Marinarja neprimerljiva. Tudi cena bo druga. Marinar s ceno praktično hodi v "zelje" Kitajcem. In po drugi strani raje Marinarja kot Kitajca. Vse je relativno in pogojeno s tem, koliko denarja si za čoln pripravljen odšteti.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Jan 23, 2019 12:47

Za Blumar kar sem jaz slišal je končal z proizvodnjo.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Sr Jan 23, 2019 16:34

primorc84 napisal/-a:Za Blumar kar sem jaz slišal je končal z proizvodnjo.


Če je ne vem, me pa vsekakor ne bi čudilo. Nobene inovativnosti v Sloveniji glede gumenjakov. Škoda, ker živimo blizu Italije in bi se lahko kaj učili od njih.
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Ne Feb 24, 2019 21:16

Danes sem zasledil to ----> http://nav-boat.si

Mogoce bo komu zanimivo

Lp
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Feb 25, 2019 12:10

Samo en komentar: če skoraj 5m dolg čoln globoke V zasnove tehta 200kg sta možnosti dve: a) ali specialna tehnologija izdelave- vakuumska laminacija in strukturna tkanina b) pri klasični izdelavi znak, da je konstrukcija po vsej verjetnosti na spodnji meji kompaktnosti. V primeru b) bo tak čoln po 5 letih po dnu, okoli krme in povsod kjer se napetosti koncentrirajo precej razpokan.

Sicer solidno, vendar klasično izdelan gumenjak te dolžine vaga vsaj 100, lahko tudi skoraj 200 kg več. Na takem solidnem je občutek, kot bi hodil po palubi bivalne jadrnice.
Xilinx Vivado HLx trainee
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Po Feb 25, 2019 13:36

kasaudio napisal/-a:Samo en komentar: če skoraj 5m dolg čoln globoke V zasnove tehta 200kg sta možnosti dve: a) ali specialna tehnologija izdelave- vakuumska laminacija in strukturna tkanina b) pri klasični izdelavi znak, da je konstrukcija po vsej verjetnosti na spodnji meji kompaktnosti. V primeru b) bo tak čoln po 5 letih po dnu, okoli krme in povsod kjer se napetosti koncentrirajo precej razpokan.

Sicer solidno, vendar klasično izdelan gumenjak te dolžine vaga vsaj 100, lahko tudi skoraj 200 kg več. Na takem solidnem je občutek, kot bi hodil po palubi bivalne jadrnice.



Se strinjam
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Okt 27, 2019 09:00

Pa kaj so gumenjaki: Marinar, Trimarin, Novomar, ... res tako zanič?

Zanima me konkretno za Marinar S400 in S480, Trimarin 450, 500 in podobne? Ima kdo kaj izkušenj? Kako je kaj z življenjsko dobo, kaj lahko pričakuješ (povpravila), če nabaviš tak čoln star 15-20 let?
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Okt 27, 2019 09:45

Boljš kot kitajci so. Če pogledaš resne proizvajalce, ugotoviš, da se je večini naših cajt 15-20 let nazaj ustavil. Pišem večini, ker to ne velja za vse. Manta npr. v to skupino ne sodi.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Okt 27, 2019 16:54

Saj tube naredijo v redu, problem je v plastiki. Kakšni dodatni odlagalni prostori so pa že znanstvena fantastika.
Npr. Gumenjak proizvajalca iz Idrije je imel tube vpete v hypalonsko platno torej dvojne tube(skoraj večno), a pri plastiki so pa šparal, da je vse pokal, ko si hodil po njem. Delal pa samo dva modela z isto plastiko. Pa je hypalon bistveno dražji od poliestra. :D
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Okt 27, 2019 19:43

kotulc napisal/-a:Pa kaj so gumenjaki: Marinar, Trimarin, Novomar, ... res tako zanič?

Zanima me konkretno za Marinar S400 in S480, Trimarin 450, 500 in podobne? Ima kdo kaj izkušenj? Kako je kaj z življenjsko dobo, kaj lahko pričakuješ (povpravila), če nabaviš tak čoln star 15-20 let?

Zdravo.
15-20 let stara tuba je lahko čisto ok, včasih pa že 10 let stara čisto v kurcu. Vse je odvisno od izpostavljenosti soncu (UV), slani vodi, in ustrezni negi (solna kislina in meglio ga na dolgi rok zjebeta). Ne boj se starih čolnov, pojdi na ogled in ti bo takoj vse jasno. Dobro pa je ločiti zanemarjen čoln od frderbanega (pri zanemarjenem lahko za nekaj deset evrov narediš čudo).
Sicer pa je menjava csm tube od 600€/m čolna, pvc od 450€/m čolna, na primorskem še bistveno več.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » So Nov 02, 2019 10:33

Kakorkoli,Italijani so mojstri za gumenjake,noben slovenski proizvajalec jim ne seze do gleznjev,ce zelis dober coln in si prioravljen seci malo globlje v denarnico je it. gumenjak prava zadeva.
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a DREAMS » Ne Nov 03, 2019 15:11

Gumenjak za dobro ceno italjanskega proizvajalca je SEAPOWER. Več na www.navins.si - prodaja plovil.
dizel
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Avg 29, 2017 07:04

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a dizel » Ne Nov 03, 2019 15:31

Poglej mogoče "Selva". Cena/kvaliteta je ugodna.
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a m1ha » Ne Nov 03, 2019 16:54

Od slovenskih se mi zdi trenutno edini resen in res kvaliteten edino manta. Ni pa poceni.
Lp Miha

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov