Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

boogle
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: To Avg 09, 2011 19:15

Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a boogle » Če Jan 24, 2019 20:12

Hej,

letos Prešeren pade na petek in sodelavci razlagajo kako bodo sli smučat, mene pa vleče na morje. Razmišljam, da bi v primeru lepega vremena na jugu, vzel še ponedeljek frej, v četrtek zaključil šiht ob 12h, pobasal familijo v avto in po AC letel v Dubrovnik.

V Dubrovniku še nisem bil. VIdim, da imam do Ploč 550km AC, potem pa še 100km regionalke... se pravi tempomat na 150 in bi verjetno mooral biti v 4h na Pločah in potem še 1,5h regionalke. Sem kaj falil pri tej enačbi? Kako gre skozi Neum?

Ima kdo kak dober namig za ugodno nastanitev za 4 člansko familijo v ali okoli Dubrovnika. Obvezen je parking, ki kot vidim (brezplačen) ni samoumeven in v primeru oddaljenosti vec kot km od mestnega jedra zaželjena povezava z javnim prevozom.

Kak namig za oglede poleg obzidja in mestega trga? ...jadrnice ne bomo rental a če bo kaka možnost za kak krog s kako turisticno ladjico, da se vidi mesto z morja bi šli.

Glede kake dobre restavracije v širši okolici se tudi priporočam, vem da bo vse blizu mesta drago.

Nimamo velikih pričakovanj, zima je, malo se preluftat na morskem zraku, izkoristit relativno prazno mesto za sprehode in morda par ogledov za katere so poleti verjetno dolge vrste.

Hvala in lp!
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a nac » Če Jan 24, 2019 22:56

[quote="boogle"]

V Dubrovniku še nisem bil. VIdim, da imam do Ploč 550km AC, potem pa še 100km regionalke... se pravi tempomat na 150 in bi verjetno mooral biti v 4h na Pločah in potem še 1,5h regionalke. Sem kaj falil pri tej enačbi? Kako gre skozi Neum?

Falil si. Pozabil si it na kavo pa odtočit. :wink:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jan 25, 2019 10:55

nac napisal/-a:
boogle napisal/-a:
V Dubrovniku še nisem bil. VIdim, da imam do Ploč 550km AC, potem pa še 100km regionalke... se pravi tempomat na 150 in bi verjetno mooral biti v 4h na Pločah in potem še 1,5h regionalke. Sem kaj falil pri tej enačbi? Kako gre skozi Neum?

Falil si. Pozabil si it na kavo pa odtočit. :wink:


He he točno, drugače pa je v Neumu ceneje prenočevat.....lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 25, 2019 20:22

Karkoli boš počel, nikar z avtom ne rini tja poleti ker boš znorel. Jaz sem si obljubil da nikoli več ne grem z avtom v dubrovnik niti po pomoti.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Jan 26, 2019 13:53

"Prešeren" je 8.februarja, ne poleti :roll:
https://medisken.si
pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a pale » So Jan 26, 2019 15:33

Bravo Gregor sedi 5 bi rekla učiteljica :D
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jan 26, 2019 16:17

Če boš v 8-mih urah v Dobrovniku si CAR :wink: Prej se pozanimaj kako bo vreme, če bo slabo, bo pusto in dolgočasno pa dost kurajbarjev vzem s seboj, ker Dubrovnik ni Lj.
mašinfirer
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jan 26, 2019 18:59

gregor.n napisal/-a:"Prešeren" je 8.februarja, ne poleti :roll:


No vidš na to pa nisem pomislil. Ti šment.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a igorb » So Jan 26, 2019 19:03

je lepa avtocesta sedaj skoraj prazna in lahko hitro voziš,problem je lahko na kratki meji kjer sedaj strogo izvajajo šengen in zna biti zamudno,odvisno kako voziš med 9 in 12 ur
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Jan 26, 2019 22:22

habibi Vll napisal/-a:Če boš v 8-mih urah v Dobrovniku si CAR :wink:


Se da pa dost hitrejs pridet. V 8-mih urah si lahko ze dalec naprej, samo se je treba pa peljat in tudi na kavice in predpise pozabit :wink:
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Jan 27, 2019 10:20

habibi Vll napisal/-a:Če boš v 8-mih urah v Dobrovniku si CAR :wink: ....

Pa sej CAR ni rabil samo 8 ur :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Jan 27, 2019 10:25

Drugače pa...ideja... :roll:

Avion ZG-Dubrovnik okoli 250eur za 4 povratna, RentaCar cca. 35eur na dan.

55minut vožnje namesto cca. 9 v eno smer, AC in gorivo cca 150eur v eno smer....Pa mogoče je avio še doživetje...
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a šari » Ne Jan 27, 2019 12:57

Pozdravljen...imaš okoli 640 km iz ljubljane ,če se voziš po predpisih si v 8mih urah dol,če imaš porabo 7...8 litrov in cesnina je 240 kun....je strošek 90 d0 100 evro v eno smer
krašnjan1
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Avg 24, 2017 19:27

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a krašnjan1 » Po Jan 28, 2019 18:32

Pozdravljen.

Jaz ti povem iz lastnih izkušenj. Z avtom do Dubrovnika je čisto komot. Bil dol z ženo in tudi naprej do Cavtata in Lovćena ter Budve. Tudi za prespati se najde. Za Dubrovnik, kar se tiče pa kun ,je pa tako da v centru,znotraj obzidja je dražje,malo ven pa povsem sprejemljivo, Tudi na Srđu je sprejemljivo, sem bil zelo presenečen,da so me obravnavali kot domačega turista in še vedno hranim račun , z obračunanim popustom in napisano postavko. Pa lahko obiščete tudi Trsteno , kjer je arboretum na Jadranu.

Da pa ni povsem poceni je pa jasno, za šparanje je pa najbolje da smo doma. Pa da bo jasno za vsak evro se moram kar potrudit,sam delam za svoj prejemek,samo kar pa doživim se pa ne more oceniti.
Srečno vožnjo in prepusti se užitkom južne dalmacije. :D :D :D
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Z avtom do Dubrovnika in tam okoli

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » To Jan 29, 2019 18:16

Bil - oz peljal familijo ravno par mesecev nazaj - v novembru.

Ker mali še ni videl vse panorame, smo šli raje po jadranski magistrali in vmes prespali. Bolj priporočam to, kot neumorno divjanje po AC.

V Dubrovniku izven sezone ni tako hudo drago. Prenočišča dobiš super na Bookingu - mi smo spali za cca 40 Eur na noč - in za to dobili cca 100m2 stanovanja, s parkingom. Glej Lapad in tam okrog.
Z busom si v mestu v 10 minutah - mi smo šli pa tudi en dan sem ter tja peš - je ravno lep sprehod, da malo pretegneš noge.

Restavracije in bari znotraj starega mesta so seveda dragi, tisti zunaj pa ne nujno. Mi smo vsi trije pošteno jedli v eni novi pizzerii skoraj na obali v Lapadu - za 180 Hrk.

Nazaj smo pa zavili čez Mostar, si ga ogledali in se pošteno najedli - za niti ne veliko denarja. Se splača pogledati, če še niste bili.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov