začetki

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

lukak
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 04, 2019 16:33

začetki

OdgovorNapisal/-a lukak » Po Feb 04, 2019 17:43

Pozdravljeni,
sem nov na forumu, katerega spremljam že kar nekaj časa. Da kar preidem h stvari. Smo družba 6 vandrovcov kateri redno hodimo jadrat 2x na leto. Sedaj se nam je porodila misel, da bi šli v nakup starejše jadrnice do 10m. Sedaj pa iščem kak vaš nasvet, od vas mojstrov. Iščemo privez kateri bi bil najprijaznejši za žep mulcov starih od 24-26 let :D vem da je najcenajše najeti barko pa vendar bi jadrnico veliko koristili. Zanima nas področje jug Istre ali pa kak Krk ali Cres. Tam da je marina cca. 2 uri iz LJ malo +/-.

Najlepša hvala za pomoč, če pa je kateri ki nam bi razložil stvar ob kakšnem vrčku pa toliko bolje.

Lp, Luka :D
lukak
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 04, 2019 16:33

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a lukak » Po Feb 04, 2019 17:48

V poštev pride tudi kak vez kateri ni v marini, če kaj takega obstaja :D Bi bilo možno dobiti kakšen komunalni vez kot je to možno pri nas ?
vrod
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Avg 31, 2010 14:08

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a vrod » Po Feb 04, 2019 21:04

Pozdravljen,
jaz bi ti, oziroma vam, predlagal, da si še naprej izposojate barke in jadrate ter uživate. Lastništvo vam bo prineslo kup težav in na koncu, upam da ne, še konec prijateljstva. Iskanje "pravega" priveza je le prva in najmanjša od težav, ki bodo prišle. Naštevati vse morebitne težave nima smisla, ker jih je preveč. Moj nasvet je, da dokler ne zbereš denarja za svojo barčico, jadraj s prijatelji na najetih.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Feb 04, 2019 22:01

Glede na to, da vas je 6 tudi jaz tako mislim. l.p. alesjo
lukak
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 04, 2019 16:33

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a lukak » Po Feb 04, 2019 23:24

Prvo bi se vam zahvalil za mnenje, vendar vas naj za to ne skrbi :D ima morda kdo odgovor na vprasanje ? Za skregati smo dali ze veliko vecje stvari čez, kot barko za par K :)
Hvala za razumevanje
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Feb 05, 2019 08:04

Ja. Ko imaš pri 25ih nekaj v glavi te zlepa ne bo nobeden prestavil. :lol:
Jaz, pravim, da če ste res vsi naklonjeni tej ideji, da probajte. Dokler nimaš, ne veš. Sicer bo to, ne glede na razplet, neka nova izkušnja. :) Je pa res, da (so)lastništvo barke, sploh starejše, ni ravno (so)lastništvo kolesa.
Kar se priveza tiče, je kar nekaj zalivou posejanih s komunalnimi privezi po istri. Jaz poznam le medulinski zaliv, kjer se da dobit, z nekaj sreče, vez. Načeloma na boji.
Vem pa za barko v Opatiji na komunalnem vezu, kateri naj bi vzeli v solastništvo domačina, da so vez lahko dobili.
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 05, 2019 17:59

Lahko pa za 1 sezono zakupte Elan 31 od mojega sina...Privez je..treba bo pa za barko skrbet,se drug drugemu prilagajat,plačat stroške,pa vinjeto pa..pa pospravljat barko za sabo...no če se vam to sezono vse fajn spelje..naslednjo kupte svoj šif...LP IztokVerjamte da sem vam dal vrhunsko ponudbo..
lukak
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 04, 2019 16:33

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a lukak » Sr Feb 06, 2019 15:43

Šlo naj bi za nekaj takega, ne konkretno to (ali pa tudi morda) https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 07000.-EUR.
Se pravi obstajajo privezi na bojah. Ma kdo kakšen kontakt slučajno.
V to zadevo gremo z vsem zavedanjem (okvare, vsako leto ven itd.)ter dokaj razčiščenimi glavami. Dva imata iskušnje z delanjem na barkah tako da delo ni problem.
Hvala, morda pa se srečamo na morju :D
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Feb 06, 2019 16:13

Pri nas sta na voljo dve jadrnici podobne tej iz linka. Obe sicer kak ft daljši, ceni ugodni (dražja ni nobena). Za obe je možno dobiti tudi privez (ni pa boja, temveč marina)
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Feb 06, 2019 17:32

lukak napisal/-a:Prvo bi se vam zahvalil za mnenje, vendar vas naj za to ne skrbi :D ima morda kdo odgovor na vprasanje ? Za skregati smo dali ze veliko vecje stvari čez, kot barko za par K :)
Hvala za razumevanje

Glede ponudbe, ki vam jo je dal polanc je kar za razmislit, morda za prvo leto :)
lukak
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 04, 2019 16:33

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a lukak » Sr Feb 06, 2019 17:57

Roberth1 napisal/-a:Pri nas sta na voljo dve jadrnici podobne tej iz linka. Obe sicer kak ft daljši, ceni ugodni (dražja ni nobena). Za obe je možno dobiti tudi privez (ni pa boja, temveč marina)


Lahko kako besedo več o tem na ZS ?
Lp Luka
luna
Štabni praporščak
Prispevkov: 40
Pridružen: So Jul 26, 2008 21:16

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a luna » So Mar 09, 2019 19:07

Jaz vem za eno v Volmah ima eno leto plačan privcez je starejša in v zelo dobrem stanju,pa tudi jadravsko zelo dobra .Najdeš jo na mornarju pod imenoim Caphirinja ,če vas zanima me lako pokličite na mobi 041904869.
lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti