Zavarovanje plovila na HR

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 22, 2019 16:12

Jaz imam barko zavarovano pri Evrohertzu.Ena polica je osnovno zavarovanje ki je 180 kun koštalo druga polica je pa kasko in tu not je zajeto vse okol moje barke in stvari ki jih poškodujem z njo.Torej upam,da ne zavajam.
LP Iztok
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jan 22, 2019 22:37

Zgleda da vsi malo plačujejo :=( ali pa so sami gumenjaki pa ne moremo tako gledat.

Saj kasko gre na vrednost plovila , še vedno a ne ? , za koliko pa imate zavarovano 3 osebo ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Sr Jan 23, 2019 13:26

Jaz sem VEN 590 (kopija Dalmatinke) z motorjem Suzuki DF15RLK, oboje 2005, pomožnim motorjem Tohatsu MF S5 BDL, By boat
Z-Ray zavaroval na Hrvaškem pri zavarovalnici UNIQA.

Zaradi moči motorja, zavarovanje za ta komplet na HR sploh ni obvezno. (do 15 KW ni obvezno)

Kljub temu sem zavaroval - obvezno 180.-kun, kasko 1149,57 kune. Skupaj 1329,57 kune. Skupaj je zavarovano na 51.300 HRK, kar je nekje dejanska vrednost kompleta.

Ker plovilo vozim preko zime domov in je v garaži - manjši rizik kot na vodi - sem na to dobil 384,75 HRK popusta. Plovilo je zavarovano celo leto, vendar na vodi 90 dni od 21.6. do 21.9., kar meni odgovarja. Sicer bi doplačal zavarovanemu znesku še popust.
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Feb 09, 2019 11:29

zanima me, kakšne izkušnje imate z Premuim Yacht Insurance? Mislim, da delajo z Wiener Insurance group.
sedaj sem bil pri Croatia, ampak vedno bolj nezadovoljen....
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a Darh » So Feb 09, 2019 12:00

pozdravljeni
No tudi mene zanima kaj in kako zavarujete plovilo. Zavarovanje opravljam prvic, prej nisem ker sem bil na meji z prejsnjim gumakom.
Zdajsnji je vpisan pod Kp( slo ) registracijo, sem klical mojo agentko na Savo, k imam vse zavarovano, pa mi je sam rekla da naj zavarujem na Hrvaskem, ker je ceneje, uredu sem si mislil in klic na hitro in korektno zakljucil. Kaj naj sedaj in kako? Ali naj prepisem na Hr zastavo, kar mi spet ni problem, ker imam prijatelje pri sosedih.
Hvala in
Lpd
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 09, 2019 12:50

Darh napisal/-a:...sem klical mojo agentko na Savo, k imam vse zavarovano, pa mi je sam rekla da naj zavarujem na Hrvaskem, ker je ceneje,...

Če je "agentka" res to izjavila, je zelo slaba "agentka", pa še totalno nesposobna :!:
Si pomislil o zamenjavi "agentke" :idea:
Misliš da ve, kaj krije "cenejše" Hrvaško zavarovanje :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a Darh » So Feb 09, 2019 14:14

jozko napisal/-a:
Darh napisal/-a:...sem klical mojo agentko na Savo, k imam vse zavarovano, pa mi je sam rekla da naj zavarujem na Hrvaskem, ker je ceneje,...

Če je "agentka" res to izjavila, je zelo slaba "agentka", pa še totalno nesposobna :!:
Si pomislil o zamenjavi "agentke" :idea:
Misliš da ve, kaj krije "cenejše" Hrvaško zavarovanje :?:

Se to.... smo druzinski kolegi, sosolka moje partnerke, njen moz je pa se cenilec pri tej zavarovalnici.
Nisem imel se nobenih skodnih primerov pri tej zavarovalnici, prej sem bil pa pri AS, ki je pa moja teta tam delala, sedaj je pa v penziji in sem zamenjal zavarovalnico.
Mene je tud glede skode 3. Osebi strah, zato sprasujem. Sem ze kar nekaj prebral in sem skepticen. Dokler ni skodnih primerov so vsefajn, potem se pa zacne.
Nisem je niti spraseval kaj krijejo in kaj ne, ker sem bil sokiran na izjavo. Nevem pa kaj je mislila z tem, da bom ceneje prisel skoz, mogoc pa sploh neve kaj delajo hrvaske zavarovalnice, mogoce je samo slisala da so ceneje, nima pa info, kaj krijejo.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 09, 2019 14:50

Ne se prestrašit :!:
Nič ni narobe z zavarovalnico, saj imam tudi sam večino zavarovanj sklenjenih tam,
med drugim tudi zavarovanje za čoln, tako odgovornost in kasko :idea:
Le izjava "agentke" je bila milo rečeno neprimerna :roll:

Kaj več pa lahko na zs :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Feb 09, 2019 20:35

Če imaš osnovno zavarovanje, se vprašaj, kaj ti nudijo, naši in hrvati,skoraj NIČ, le da je na hrvaškem 180kun, pri nas pa 100€.Kam boš pol šel?Zavarovati pa moraš obvezno.Sam sem pred dvema dnevoma prešel na HR registracijo in me čaka še zavarovanje, zato me tudi ta tema mal zanima.Lahkopa povem kako je bilo s prerigistracijo.Pri nas odjavil, na Hrvaškem sem šel do notarja, da mi napiše pooblastilo o prejemniku moje pošte, plačal 40kun, šel še kupit upravne koleke 35kun, šel na davčno po OIB brezplačno.Prišel na kapetanijo z vso dokumentacijo in dobil še položnico za 320kun,kao za tehnični pregled čolna(7m) in to je vse, dan kasneje, ko sem dobil št. registracije, sem plačal tisto položnico(320kun) in končano.Rabil nisem nikakršnega prevoda.Sedaj me čaka le še zavarovanje.
mašinfirer
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Feb 10, 2019 10:41

Jaz imam kasko pri zavarovalnici Grawe - Rijeka.
Za vrednost 19.500€, plačam 188€ letno premijo. Barka je celo leto v vodi.
LP
Boris
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a igor11 » Ne Feb 10, 2019 11:24

Za tako vrednost kaska sem v Sloveniji pri adriatiku plačal 330 eur, za celo leto.
morje, morje...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Feb 10, 2019 11:30

tukaj je moj izračun iz Allianz Zagreb zavarovano vse vključno s transportom in Sea Help

Slika
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Feb 10, 2019 13:05

Mare ko gledam tvoj izračun, je sigurno najbolj ugodna varianta. Sam bom za novo plovilo iskal ponudbo od posrednice, katero si mi svetoval.
LP
Boris
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Feb 11, 2019 09:22

Boris, se mi zdi tudi tvoje zavarovanje ugodno,...če imaš barko celo leto v morju je zavarovanje nekaj dražje (mare je očitno nima, ker ima zavarovan prevoz),....je pa pri maretovi polici zelo interesantna zadeva seehelp (ki je Croacija osiguranje ne omogoča)
....bom letos tudi jaz povprašal pri Alianzu....pri Croaciji sem pačal okrog 2000kun za vrednost čolna 100.000 kun vključno z odgovornostjo dodrugih plovil, vendar brez seehelpa
mirno morje
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Zavarovanje plovila na HR

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Feb 11, 2019 10:17

Meni kasko krije vse, poškodba, tatvina, vez, prevoz po cesti, razen tretje osebe.
Vse eno se mi zdi da je Maretova bolj ugodna, saj ima odbitno franšizo 0,5%, pri meni pa je 1%.
LP
Boris

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost