Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Boy30
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Sep 22, 2013 10:23

Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a Boy30 » So Feb 16, 2019 22:21

Mene pa zanima če je dovoljeno z barko, ki je registrirana na Hrvaški in je lastnik Slovenec vpluti v SLO.
Torej lastnik te barke bi po morski poti legalno prečkal mejo. Kaj bi se zgodilo? Je dovoljeno????
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 16, 2019 22:46

Za konkreten odgovor si navedel mnogo premalo podatkov :!:

Odvisno je, kakšna je ta Hrvaška registracija, kakšna območja plovbe so dovoljena in katere škode krije zavarovalna polica... :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Feb 17, 2019 08:02

Načeloma mislim te zanima če sme Slovenec z HR registrirano svojo barko vpluti v SLO.
Kratko : JA

p.s. Odjava v HR, prijava v SLO na mejni in to je to.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Feb 17, 2019 10:59

Če imaš hr registracijo B (cel jadran) ali A (offshore), potem ja. Če imaš C, pa ti piše dovoljeno območje plovbe "teritorialno morje RH", torej ne. S slovensko registracijo za "obalno območje" pa nisi omejen v kateri državi je to.
__________________
lp
motorni
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a AS » Ne Feb 17, 2019 13:11

Sem to že storil. Normalna odjava v Umagu, prijava v Piranu. In obratni vrstni red za nazaj.
Nobenih problemov.
Sem pa pred tem raje spremenil območje plovbe na cel Jadran (dobil popolnoma nove dokumente ), pa ni nobeden preverjal
Boy30
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Sep 22, 2013 10:23

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a Boy30 » Po Mar 11, 2019 20:15

Se opravičujem za malo pozen odgovor sem bil na Maledivih :)
Torej imam plovno dovoljene kategorije III tako piše v dozvoli. Torej načeloma ne smem, ampak sem lani bil v Črni gori in mi je pri odjavi v Cavtatu ženska rekla da mora vprašati Kapitana če bo na eno oko zamežal in je samo vprašal če imam byboat. Bayboat je rip 3,2m torej mi je dovolil. Oblasti v Črni gori niso nič komplicirale. Zavarovanje pa imam 6 mio€ na škodo osebe in/ali stvari na škodni dogodek. Za Italijo mora biti 10 Mio€ se mi zdi, za SLO pa ne vem? Glede vstopa v SLO me bolj skrbi zaradi oblasti davek na luksus in bilo kakšni drugi neprijetni dogotki na meji?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Mar 11, 2019 20:31

Boy30 napisal/-a:Se opravičujem za malo pozen odgovor sem bil na Maledivih :)
Torej imam plovno dovoljene kategorije III tako piše v dozvoli. Torej načeloma ne smem, ampak sem lani bil v Črni gori in mi je pri odjavi v Cavtatu ženska rekla da mora vprašati Kapitana če bo na eno oko zamežal in je samo vprašal če imam byboat. Bayboat je rip 3,2m torej mi je dovolil. Oblasti v Črni gori niso nič komplicirale. Zavarovanje pa imam 6 mio€ na škodo osebe in/ali stvari na škodni dogodek. Za Italijo mora biti 10 Mio€ se mi zdi, za SLO pa ne vem? Glede vstopa v SLO me bolj skrbi zaradi oblasti davek na luksus in bilo kakšni drugi neprijetni dogotki na meji?


stari, ti si pa tak frajer, da kar na "Maledivih" spremljaš dogotke na tvoje rip-u 3,2, sem kar zamežal na eno oko ob tvojem zapisu 8) :lol:
kaj te briga za luksus, itak imaš dovolj, če se klatiš po Maledivih :mrgreen:
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a mikele » To Mar 12, 2019 05:10

car. :wink:
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Barka registrirana na HR in vplutje v SLO

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Mar 12, 2019 11:12

motorni napisal/-a:Če imaš hr registracijo B (cel jadran) ali A (offshore), potem ja. Če imaš C, pa ti piše dovoljeno območje plovbe "teritorialno morje RH", torej ne. S slovensko registracijo za "obalno območje" pa nisi omejen v kateri državi je to.


To je pravilna informacija.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov