Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

kauc
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 24, 2014 14:37

Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kauc » Pe Feb 22, 2019 19:43

Pozdravljeni!

V preteklosti sem imel 3 m gumenjak z alu dnom in 5 Km motor. Sedaj hočem kupiti gumenjak, ki bo malo večji,ampak ne pretirano, zaradi samega pretovarjanja in sestavljanja. Nekaj sem že gledal gumenjake z napihljivim dnom. Zanima me kakšne izkušnje imate kaj s temi gumenjaki?
Gledal sem honwave t32, pa nekatere modele od Zodiaca. Motor bi pa dal gor nekje 15 km. Pri teh gumenjakih mi je predvsem všeč, da imajo majhno težo, ter po mojem mnenju tudi hitreje sestavljivi.
Rad bi izvedel predvsem katerega proizvajalca naj bi izbral,ter kakšne so kaj slabosti, če primerjamo z alu dnom?
Pri vseh teh gumenjakih me tudi moti, ker imajo samo eno klop,prejšnji 3 m je imel dve klopi. To mi je bilo všeč ker sem lahko čoln upravljal s sedenjem na klopi,punca pa je bila na sprednji klopi. Pri nakupu novega gumenjaka pa bom najverjetneje mogel sedeti na tubusu in vožnja več ne bo tako komfortna in prijetna. ( mogoče se pa motim :-) )
nato87
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Okt 13, 2016 14:36

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a nato87 » Ne Feb 24, 2019 14:42

Pozdravljen! Mislim, da je dosti bolj enostavno imeti gumenjak z trdim dnom in na prikolici kot pa sestavljiv. Pripelješ na klančino spustiš v vodo in je to to. V vodo ga sam spraviš v 5-10 minutah. Pa še boljše plovne lastnosti ima zarad V dna. Sestavljiv pa zasede prostor v avtu, motor in vsa ostala oprema in še pumpati ga moreš. Jaz sem letos prvič nabavil čoln in vzel rabljenega 3.5 m Marinarja z prikolico. Čeprav pravijo da je zasnova malce zastarela ima trdo V dno. Za štart je super. Premisli kaj ti bolj ustreza. Jaz sem definitivno za gumenjake z trdim dnom.

Kaj pa tole?
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 02900.-EUR
kauc
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 24, 2014 14:37

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kauc » To Feb 26, 2019 19:26

Se strinjam da je gumenjak z trdim dnom najboljša izbira,ampak jaz sem odločen da bo drugi gumenjak pravtako zložljiv. Za njega imam prostor pod stropom v garaži, prav tako ne potrebujem klančine itd,.. Za pumpanje pa ni problem. S pomočjo črpalke 12 v je to napihnjeno v 10 minutah. Poleg modela honwave t32 mi je všeč še zodiac 310 aero.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a Gumko » To Feb 26, 2019 20:32

Se pridružujem tej temi. Letošnjo sezono bom sicer še vztrajal na 3m + 5km naslednjo pa zamenjam.

Sam sem gledal honwave t38 + yamaha 20.
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Feb 27, 2019 09:20

Odlična kombinacija, velike tube, ....itd
kauc
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 24, 2014 14:37

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kauc » Po Mar 11, 2019 19:54

Pozdravljeni!

Ker se nobeden ne oglasi z izkušnjami glede napihljivega dna, bi vprašal kateri gumenjak mi priporočate z alu dnom. Zanima me katero znamko gumenjaka priporočate. Dolžina bi naj bila od 3 m do 3.5. Katerega prodajalca mi priporočate iz Sv Slovenije. Vzel bi komplet z motorjem 10 konjskih moči.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a admin » Po Mar 11, 2019 23:37

Napihljivo dno meni osebno nikakor ni všeč! Čoln postane igrača, izgleda grozno grdo (OK, to je stvar okusa), praktično pa je tudi grozno, saj čoln izgubi globino, tisto napihljivo dno je debelo in znotraj kar na enkrat ni veš višine, ko sediš na tubi zraven grizeš kolena, kar je še dodatno posledica premajhnega premera tub... Tako dno je tudi konkretno ukrivljeno, na sredini je višje, ob robovih nižje...

Vsekakor ALU ali lesene podnice, če hočeš imeti zložljivo zadevo! To je resno, ostalo je igrača.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a Venturer » To Mar 12, 2019 18:27

kauc napisal/-a:Pozdravljeni!

Ker se nobeden ne oglasi z izkušnjami glede napihljivega dna, bi vprašal kateri gumenjak mi priporočate z alu dnom. Zanima me katero znamko gumenjaka priporočate. Dolžina bi naj bila od 3 m do 3.5. Katerega prodajalca mi priporočate iz Sv Slovenije. Vzel bi komplet z motorjem 10 konjskih moči.


jaz sem kupil Honwave t35 pri VIO.it v Benetkah za ceno 1.150 EUR in sem za ta denar s čolnom zadovoljen, je pa treba računati še stroške poti.
kauc
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 24, 2014 14:37

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kauc » Sr Mar 13, 2019 19:25

Glede napihljivega dna se strinjam, da je čoln v notranjosti kar konkretno plitev. Imajo več minusov kot plusov,zato sem si premislil in bom raje vzel z alu dnom. T35 je pravgotovo v redu gumenjak. Pri njem mi edino ni všeč da tehta preko 70 kg. Gledal sem zodiaca cadeta 310 alu, kateri tehta samo 40 kg. Ne vem pa kakšne kvalitete so kaj znamke brig, grand, itd. Pri nakupu gumenjaka se nočem siliti v nekaj kar je vprašljivo glede kvalitete. Imam tudi ponudbo od yam gumenjakov, kateri v preteklosti niso sloveli glih po kvaliteti ( mogoče so se že kaj izboljšali). V preteklosti sem imel gumenjak sol marine. Gumenjakov takšne kvalitete si res več ne želim kupiti, zato sem pripravljen dati nekaj več, samo da bo par cajta mir. Ima še mogoče kdo kakšen predlog , katero znamko gumenjaka naj pogledam? Glede motorja sem že dokaj odločen, edino če ne dobim kakšne boljše ponudbe. Nekako mi je cenovno najbolj ugoden tohatsu 10 konjev, pa tudi kvaliteta motorjev mislim da je kar v redu.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Mar 14, 2019 07:41

Kako pa je s temi Dulkani, naj bi bili narejeni v EU?

Drugače pa je trenutno na netu en Novomar 330, strdim dnom in kolesi za transport, ga voziš na prtljažniku, na dopustu pa daš za pivo par fantom in ti ga snamejo dol. Ni mi pa jasno kako je lahko Novomar lažji od Dulkana?
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a Venturer » So Mar 16, 2019 11:08

Malo lazji so tudi Suzumar 360 npr, jaz sem za komplet z novim Suzukijem v Framu dobil kar dobro ponudbo, pa sem se potem odlocil za Hondo, ampak cenovno bi vse skupaj prislo malo drazje, vprasanje ce bi se enkrat hodil v ita, ce bi spet kupoval.
Se lazji 48kg pa je Suzumar 320, samo je pa dosti manjsi.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 16, 2019 12:17

Ok, Admin, sicer nisem hotel vskakovati v temo pred reklamo ampak zadeva z napihlnjivimi podni in malimi tubusi ni povsod enaka , saj so nekatera dna v V obliko pa tudi tubusi so npr na 320 -> 45 cm na 380 pa 50 cm kar dosega ali presega marsikatero drugo varianto.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Mar 16, 2019 12:39

Kauc, Suzumar 350 z napihljivim dnom in kobilico imaš na Morjeplovskih oglasih.Oglas sem dal jaz, za kolega.Gumica se nahaja v Logatcu, na njej je bil(še ga ima)Johnson 15 4T, v odličnem stanju.Motor je bil pravkar pri meni na servisu.Tel. je pa od lastnika.
mašinfirer
Borc007
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: So Maj 14, 2016 00:28

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a Borc007 » Po Mar 18, 2019 22:17

Jaz imam kombinacijo Zodiac 340 Cadet ( 50cm, varjeni tubusi, leseno dno, teža 52Kg, nosilnost 6 oseb, 750 Kg) + Johnson 15 dvotaktni ( zadnja generacija).
Zelo zadovoljen. Štiri osebe s tezo cca 330 Kg + motor cca 35 kg + oprema še vedno izglisira z lahkoto.
Čoln je po šestih letih še vedno kot nov - rabljen cca 2-3 tedne letno. Sem imel prej T30 pa je po 3 letih na nekaj mestih popustilo lepilo. Sicer nič hujšega pa vseeno- menda neka slaba serija.
Čoln skupaj z deskami z lahkoto spakiram v Thule kovček širine 90cm, ki ga prodajajo v Šparu. Motor s težo 35 Kg se še vedno lahko normalno prenaša in gre v prtljažnik.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Nakup zložljivega gumenjaka 3m do 3.5 m

OdgovorNapisal/-a kotulc » So Mar 23, 2019 13:44

Borc007 potem takšno kombinacijo lahko skupaj z družino in prtljago prevažaš v večjem avtomobilu?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov