gumenjak ali pasara

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

saso78
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Feb 20, 2019 16:05

gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a saso78 » Pe Feb 22, 2019 23:17

Pozdravljeni morjeplovci
Sem novi na forumu in začetnik v navtiki zato prosim za predlog in pomoč izkušenih morjeplovcev.odločil sem se da bi kupil neko malo plovilo.odločam se med gumenjaki:
Honda T40-AE2
Dulkan 370,400
Suzomar DS 390
Pa všeč so mi tudi male barkice-pasare npr.:
Arta mala R
Ribar 480
Betina 490 in podobne.
Vozil bi se priobalno od plaže do plaže.izhodišćna točka bi bila Biograd pa npr dol do Pakoštan,gor mogoče do Sukošana in mogoce prek do Pašmana.vozili bi se trije.
Kaj mi priporočate?kaj se boljše obnese?s čim se lepše pelje?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Feb 24, 2019 16:47

Vse kar si napisal je OK, odvisno kaj ti bolj leži, poskusi kaj rentat pa se potem odloči. Ogromno pa je že napisano na forumu... :D
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a DREAMS » Ne Feb 24, 2019 17:16

Pozdravljen
V kolikor te zanima podoben čoln si ga lahko ogledaš pri meni. Gre pa za čoln dolžine 4,2m in motorjem Suzuki 50. Možen tudi najem, avgusta pa gre v prodajo.
V kolikor te zanima kaj novega pa ti tudi lahko kaj ponudim.

Lp Denis


saso78 napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci
Sem novi na forumu in začetnik v navtiki zato prosim za predlog in pomoč izkušenih morjeplovcev.odločil sem se da bi kupil neko malo plovilo.odločam se med gumenjaki:
Honda T40-AE2
Dulkan 370,400
Suzomar DS 390
Pa všeč so mi tudi male barkice-pasare npr.:
Arta mala R
Ribar 480
Betina 490 in podobne.
Vozil bi se priobalno od plaže do plaže.izhodišćna točka bi bila Biograd pa npr dol do Pakoštan,gor mogoče do Sukošana in mogoce prek do Pašmana.vozili bi se trije.
Kaj mi priporočate?kaj se boljše obnese?s čim se lepše pelje?
nato87
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Okt 13, 2016 14:36

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a nato87 » To Feb 26, 2019 01:38

Človeka zanimajo dotični čolni ki jih je navedel, svojega pa lahko daš komot med oglase. Malo sem prečekiral te barkice ki si jih navedel, nekateri jih hvalijo. In tudi ne prodajajo se kaj dost to je dober znak. Dajte izkušeni morjeplovci povedat kaj več o teh barkah( Arta mala R, Arta vela, Ribar 480, Betina 490) sigurno se najde kdo ki se spozna na plovne lastnosti teh čolnov. Mene tudi zanima! Lp
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Mar 04, 2019 08:03

Osebno bi se odločil za čolne tipa: Arta , Ribar , Betina, ki ponujajo mnogo več prostora in tudi plovba je dosti boljša. Uporabljal jih boš lahko 30 let in še vedno prodal za dobro ceno, kar za pvc gumenjake težko trdim, ker bodo že na deponiji. Še ena dobra lastnost plastičnih je, da ne potrebuješ plaže, ker imaš dovolj površine na čolnu in si lahko cel dan na sidru. Za primerjavo, 4,8-5m plastika ima toliko površine kot 6m gumenjak in še z vidika varnosti, če imaš otroke je bolje da sedijo v čolnu kot na tubi, ker sploh manjši ti hitro lahko cmoknejo v vodo na kakšnih valovih.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Mar 04, 2019 09:13

Če imaš opcijo vleke prikolice in hrambo čolna na prikolici vrži oko še na RIB-e, zložljive gumenjake pa raje pozabi.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Mar 04, 2019 09:25

Se strinjam s -kocko-, tudi jaz bi se odločil za plastiko, že zaradi vsega omenjenega, bi pa še dodal, to so barke, ki niso za glisiranje, temveč za vožnjo tja do 10 knotov(vozlov), gume so bolj primerne za hitro vožnjo.Odvisno je tudi, kar nisi navedel(saso78), kakšnjo vožnjo pričakuješ, hitro ali bolj zmerno.Bi pa rekel, da območje kjer se boš vozil, ga sicer zelo dobro poznam, je večji del dneva valovit zaradi prometa v kanalu, ki se prične po 9-ti uri dopoldan in traja do večera pa še maestral vleče preko celega dneva.Zato je počasnejša vožnja primernejša, udobnejša in tudi varnejša, glede otrok.Če pa še gledaš ceno nakupa enega ali drugega pa je razlika tamtam.Barke, ki si jih omenjal so vse dobre za tak način plovbe.Pa še obstojnejše so in manj ranljive kot gumenjaki.
mašinfirer
saso78
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Feb 20, 2019 16:05

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a saso78 » Po Mar 04, 2019 19:27

Jaz ne potrebujem hitre vožnje in niti ne iščem takega plovila.gre se za priobalno normalno vožnjo.nevem pa če to drži kot pišejo proizvajalci teh barkic da pa se da z malo močnejšimi motorji tudi glisirat.pa saj to niti ni tako pomembno.zanima će kateri pozna kvaliteto teh barkic ki sem jih omenil in še mogoče za katero podobno katere nisem omenil.torej koliko sem razumel je za to območje vsekakor boljša katera od teh barkic kot kak zgoraj omenjen gumenjak?na kaj vse še naj bom pozoren pa mi kar pripišite.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Mar 04, 2019 19:42

Moraš se sprijazniti s tem, da vsak, ki proizvaja čolne, mora izpolnjevati določene kriterije o kvaliteti izdelave, saj konec koncev se z njimi vozijo ljudje.Zato kateri je boljši ali slabši ni bistvene dileme, je pa tudi odvisno, s kakšno opremo je čoln opremljen.Ti pa dejansko tudi cena pove kaj kupuješ.Veliko (cena)pove tudi končna izdelava, ki pa je odvisna od priprave kalupa čolna.Če pa kupuješ, predvidevam, rabljen čoln, je dobro vedeti, ali je bil kdaj razbit, poškodovan, takrat je možnost, da je zaradi slabega popravila, čoln dobil osmozo, kar se kmalu vidi(otipa)po mehkobi dna, ali kjer je pač bil poškodovan.
mašinfirer
saso78
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Feb 20, 2019 16:05

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a saso78 » Po Mar 04, 2019 21:34

Čoln bi kupil nov ne rabljen.motor pa rabljen
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Mar 04, 2019 22:03

.....če bi bil na tvojem mestu, bi naredil ravno obratno: rabljen čoln in nov motor....
mirno morje
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a primorc84 » To Mar 05, 2019 10:45

Roman 1 napisal/-a:.....če bi bil na tvojem mestu, bi naredil ravno obratno: rabljen čoln in nov motor....



Tudi jaz.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a KANCLER » To Mar 05, 2019 10:45

primorc84 napisal/-a:
Roman 1 napisal/-a:.....če bi bil na tvojem mestu, bi naredil ravno obratno: rabljen čoln in nov motor....



Tudi jaz.



Tudi jaz
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Mar 05, 2019 13:08

Roman 1 napisal/-a:.....če bi bil na tvojem mestu, bi naredil ravno obratno: rabljen čoln in nov motor....


Tudi jaz! :!: :!: :!:
:wink:
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: gumenjak ali pasara

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » To Mar 05, 2019 14:08

Roman 1 napisal/-a:.....če bi bil na tvojem mestu, bi naredil ravno obratno: rabljen čoln in nov motor....

Jaz tudi.
Pri čolnu, pa bi velik povdarek dal tudi na opremo. Pri rabljenem dobro opremljeni niso veliko dražji od neopremljenih, ko pa opremljaš pa vidiš, da je to kar drag hec.
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti