Fisherman iz Francije

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a MatejJ » So Feb 09, 2019 19:33

Pozdravljeni!

V eni izmed preteklih tem sem iskal Monarke oz. prevoz le tega iz Švedske. Sedaj žal ni nobenega pametnega online, ravnokar sem prodal pasaro ... poletje pa je že skoraj tukaj!

Naletel sem na veliko oglasov bark v Franciji in se tudi dobil z gospodom (Francoz po poreklu), ki po naročilu pripelje barko iz Francije (okolica Nice, Marseille) - za 3.000 EUR s prevozom do Dalmacije. V to ceno je vštet prevoz, urejanje papirjev v Franciji, skratka skoraj door2door dostava (v Francijo gre kupec z njim, da poravna kupnino). Na ta način se tudi veliko Hrvatov poslužuje nakupa, menda.

Preveril sem "arhiv" objav in videl, da so bile debate o nakupu iz Francije. Kar je "2good2be true" je ponavadi res. Iščem nekje do 10k EUR, za ta denar pa se dobi že Merry Fisher 650, kar je napram Hrvaškim cenam (z vključenim prevozom) zelo ugodno.

Je kdo od vas že "izvedel" nakup na ta način? Izkušnje? Kdo od forumašev izvaja podobne transporte?
V oko so mi padli Merry Fisher, OCQUETEAU, z vgrajenim dizel motorjem in do dolžine max 6.7m (širina 2,5m).
Hvala za vse informacije!
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a KOMA » So Feb 09, 2019 20:07

Pozdravljen MatejJ

Jaz sem leta 2017 pripeljal barko (Antares 620) iz Francije, okolice Nice kar v lastni režiji, kar je več kot prepolovilo ceno, ki jo omenjaš :shock: .
Najel sem kombi s šoferjem, prikolico sem najel pri Formuli v Hočah, gorivo, cestnine,...skupaj cca 1200eur.
Papirologije ni kaj dosti. Prej sem se dogovoril s prodajalcem, da je pripravil kupoprodajno pogodbo in vse papirje od čolna (skenirano mi je poslal že prej v vpogled). Izpis iz njihovega registra plovil mi je prodajalec uredil naknadno, ker je bila barka vpisana na severu Francije in je bilo potrebno kupoprodajno pogodbo poslati po pošti na luško kapetanijo. V roku 14 dni sem imel izpis iz registra doma.
Sam nisem imel nikakršnih težav, je pa res, da sem prej dorekel vsak detajl. Imel sem srečo, da je bil prodajalec res prijazen in ustrežljiv.
S šoferjem sva prišla tja, šli na probno plovbo, pregledal papirje, plačal, podpisal pogodbo, naložili in sva šla na pot. Tja sva krenila ned. dopoldan, prespala kar v kombiju, pon. dopoldan smo naložili in popoldan sva šla nazaj. V torek zjutraj ob 5h je bila barka že pri meni doma :D :D :D .

Ko sem sam iskal prevoz so mi tudi ponujali za cca 2500eur, pa sem vsakega vprašal po zdravju :evil: . Odloči se sam, ampak ker moraš itak zraven ne vidim razloga, za takšno ceno.

LP, Marjan
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Feb 10, 2019 11:49

Če sem prav razumel.. a je plovilo kupljeno v Franciji + prevoz in ostali stroški, res še vedno ugodneje, kot nakup plovila pri nas ali v Hrvaški ? ... Skoraj ne verjamem, edino če si želiš plovilo, ki ga ni na SLO in RH trgu + bližnja Italija, Avstrija in Madžarka.
Teo77
Kapitan fregate
Prispevkov: 117
Pridružen: So Maj 28, 2016 06:45

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Feb 10, 2019 19:01

Pozdravljeni.
Kje pa gledate oglase iz Francije ? Na kateri internetni strani....namreč sam kupujem povilo..
l.p.
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a KOMA » Ne Feb 10, 2019 19:46

Teo77...Recimo poglej na tej strani http://www.annoncesbateau.com/
MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a MatejJ » Po Feb 11, 2019 07:01

Koma, hvala ti za super odgovor.
Glavno težavo vidim v tem kako urediti zadevo v francoščini, ampak bomo to uredili.
Našel sem kar nekaj bark v rangu med 6-9k EUR in me res pride ceneje, če grem sam iskati.

Je še kaj takega na kar bi upozoril pri nakupu? Si papirje dal že prej prevesti v francoski jezik?

Hvala,
Matej
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a KOMA » Po Feb 11, 2019 09:11

Kar se tiče francoščine, sem imel srečo, da je prodajalec govoril angleško...sem naletel tudi na take, ki so bili pravi "francozi" :D :roll: ...da ne govorim o italijanskih prodajalcih :lol: :lol:
Pri prevodih pa je tako...izpis iz registra plovil, homoligacijsi list (izjava o skladnosti) barke in kupoprodajno pogodbo daš prevesti sodnemu prevajalcu, ko delaš vpis oz. registracijo pri nas ali pač kje boš imel registrirano (jaz sem dal prevesti iz fr. kar v hrvaščino, da sem se izognil dvojnega stroška prevodov (fr-sl-hr), ki je cca 100 eur).
Pazi na nosilnosti prikolice, vlečnega vozila in seveda mere (ne širše od 2,5m).
Lahko pa me pokličeš, imaš moj tel. na zs.

LP, Marjan
MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a MatejJ » Po Feb 18, 2019 22:09

Hvala Marjanu za pomoč in vse nasvete.
Plovilo sem kupil, pride v roku 10 dni, seveda bom tudi predstavil na forumu! :)

Matej
Teo77
Kapitan fregate
Prispevkov: 117
Pridružen: So Maj 28, 2016 06:45

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Če Feb 21, 2019 19:46

MatejJ , a si šel sam v Francijo al kako?
MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a MatejJ » Po Mar 04, 2019 19:17

Pozdravljeni!

Čoln je prišel in je super, vse BP, hvala vsem za pomoč! Sedaj pa servis in ostale malenkosti. Prilepim še kakšno fotografijo ...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Mar 05, 2019 19:42

Slike čakamo.. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
MatejJ
Štabni praporščak
Prispevkov: 39
Pridružen: So Mar 17, 2012 11:49

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a MatejJ » To Mar 05, 2019 22:03

Zagotovim fotografije konec tedna ... :) Sem ravno odsoten nekaj dni

Sedaj pa eno tehnično vprašanje ... ali je že kdo barval plastiko na čolnu? Se pravi zgornji del, recimo v krmi, da bi bila v res top stanju? In kakšna je procedura?

Hvala!
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Mar 06, 2019 08:38

Pozdravljen.. smatram da moraš to vprašanje malo precizirati. Kaj točno bi barval, ali boke ali platformo ali pohodno površino. Mogoče bi bilo dovolj samo eno pošteno poliranje, mogoče bi gor nanesel protizdrsno plast, mogoče je dati gor tikovino (naravno ali umetno- pazi ker umetna se na soncu zelo segreje, po drugi strani pa ne rabi vzdrževanja kot naravna), mogoče je prekriti praske ali zbledelo barvo enostavno s tepihom... Mislim da je od vsega najdražje prav barvanje.
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Mar 06, 2019 13:45

aleks09 napisal/-a: Mislim da je od vsega najdražje prav barvanje.

Pa če bo valjček bo še grdo. Poliraj!!!
Leonardo
Kapitan
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 15:52

Re: Fisherman iz Francije

OdgovorNapisal/-a Leonardo » Če Mar 07, 2019 20:44

Sam sem krmo-kokpit odelal s kitom in brusnim papirjem potem preimer za plastiko in poliuretansko barvo po vzorcu ,rezultat kot novo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov