Prikolica knott

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a sealine » Če Mar 07, 2019 10:32

Ima kdo izmed vas prikolico Poseidon?Razmišljam o nakupu prikolice posedion 1000 pa me zanimajo mnenja.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 10, 2019 11:58

Zakaj bi čeha kupoval če lahko slovenca za isti denar?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Mar 10, 2019 13:04

Daj aegir prosim slovenski produkt ki je ekvivalenten za isti denar. Zanima me konstrukcija kak je oblikovana. Ker kar se tice akse in komponent tak vsi devajo u vecini isto robo gor razn onih v visjem cenovnem rangu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 10, 2019 17:16

Kaj točno rabiš konstrukcijsko? Da se zalomi al kaj?

Tpv oziroma Bockmann po novem je cenovno enako zastavljen, prikole so pa glede na videno bolj kvalitetne. Ta čeh en stoji na rudniku pred bauhausom od lanske sezone kot display in je v enem letu prikolca taka kot da je stara 15 let. Tudi cevi so iz nekih sumljivih profilov, že na folijo meji. Je lahka sam nevem.

https://www.as-boats.si/en/prikolice/

Če primerjamo 1300

- Čeh stane1990€, tpv 1950€.
- Čeh ima rudo iz ene cevi, kar ni dobro ker se zvija
- Čeh ima plastične valjčke tpv gumaste
- Čeh ima nosilnost 940 kil tpv 980
- Čeh nima sredinskih valjčkov kar je čista brca v temo (po moje)

Da gredelj visi v zraku koleščki pa na stranice pritiskajo po 500 kil na vsaki strani in razni skoki čez luknje. Hm. Hm.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a sealine » Ne Mar 10, 2019 19:48

AEgir napisal/-a:Kaj točno rabiš konstrukcijsko? Da se zalomi al kaj?

Tpv oziroma Bockmann po novem je cenovno enako zastavljen, prikole so pa glede na videno bolj kvalitetne. Ta čeh en stoji na rudniku pred bauhausom od lanske sezone kot display in je v enem letu prikolca taka kot da je stara 15 let. Tudi cevi so iz nekih sumljivih profilov, že na folijo meji. Je lahka sam nevem.

https://www.as-boats.si/en/prikolice/

Če primerjamo 1300

- Čeh stane1990€, tpv 1950€.
- Čeh ima rudo iz ene cevi, kar ni dobro ker se zvija
- Čeh ima plastične valjčke tpv gumaste
- Čeh ima nosilnost 940 kil tpv 980
- Čeh nima sredinskih valjčkov kar je čista brca v temo (po moje)

Da gredelj visi v zraku koleščki pa na stranice pritiskajo po 500 kil na vsaki strani in razni skoki čez luknje. Hm. Hm.


Po moje pa so ravno ti valjčki postavljeni po sredini ključ za lažje spušanje in dvigovanje plovila na rampi. Si si pogledal prikolice sattelite?Imajo tudi podoben sistem ampak s še več valjčki. Ne vem sam ravano razmišljam katero prikolico bi kupil in se nagibam k poseidonu, cenovno so ugodne, izdelava mi deluje ok. Ne vem zakaj bi mogel bit slo proizvod boljši od tujega?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Mar 10, 2019 19:56

Js za valjcke itak nisem. Mam raje sani. In v tem primeru sredinskih ne rabis...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 10, 2019 21:59

Sealine; men je vseeno kero prikolico boš kupil, sam povem zakaj jaz nebi kupil češke prikolice. (pun intended)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a klemzi » Po Mar 11, 2019 11:10

Sealine, očitno se nisi dogovoril z Vilijem. Kaj pa te moti pri njegovih prikolicah?

Gledam tele poseidon prikolice, pa je ne bi nikoli kupil, ker nima sredinskih koleščkov. Treba se je zavedat, da je čoln najbolj trden ravno pri kobilici, stranska kolesa so samo za oporo.

Pred časom je enemu članu pri stranskih kolesčkih naredilo luknjo v trup. Sicer je imel nepravilno nastavljeno, ker ni imel čolna naslonjenega na sredini.

lp Klemen
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Mar 11, 2019 11:52

klemzi napisal/-a:Sealine, očitno se nisi dogovoril z Vilijem. Kaj pa te moti pri njegovih prikolicah?

Gledam tele poseidon prikolice, pa je ne bi nikoli kupil, ker nima sredinskih koleščkov. Treba se je zavedat, da je čoln najbolj trden ravno pri kobilici, stranska kolesa so samo za oporo.

Pred časom je enemu članu pri stranskih kolesčkih naredilo luknjo v trup. Sicer je imel nepravilno nastavljeno, ker ni imel čolna naslonjenega na sredini.

lp Klemen


Vilijevo sem pokazal kolegu kateri uporablja prikolico Mrak in je rekel, da on ne bi nikoli kupil od Vilija, saj naj bi bila podobno narejena kot njegova stara prikolica s katero ni bil nikakor zadovoljen. Nem vsak pravi svoje..
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a sealine » Sr Apr 17, 2019 10:35

Malo updata v vezi prikolic.. Pogledal sem več prikolic, nagibal sem se, da bi vzel prikolico poseidon 1000 kg, imam pomisleke, ker ima koleške samo na bokih, sploh nima sredinskih valjčkov, ne vem kako se to obnese. Prejšnji teden sem šel v Kp in si pogledal prikolico Satellite katera je svetlobna leta pred prikolicami Poseidon. Cenovno ni ugodna, verjamem pa, da je razlika cca. 800 eur dražja še kako upravičena. Satellite ima valjčkov ogromno, plus to, da je vitla super, luči led, zelo enostaven spust in dvig plovila. Najbrž bom stisnil zobe in vzel ravno to prikolico.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov