NOV GUMENJAK...POMOČ...

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Vrtinc
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 11:57
Kontakt:

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a Vrtinc » Po Mar 11, 2019 15:16

Marcel_Mastnak napisal/-a:Zar je tak al tak samo pol guma. Prednji konec je fisherman bolj kot guma. In tud edini gumenjak ki je za moje pojme vredu.


ZARi niso vakumska infuzija. :?
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Mar 11, 2019 15:19

Ja nekateri zari tudi alu.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Mar 11, 2019 15:43

Zame Zar ni nikoli bil gumenjak pa grd mi je ko svinja :) seveda je tu stvar okusa. Osebno ga ne bi nikoli kupil, obstaja cel kup odličnih italijanskih pravih gumenjakov kateri so tudi cenovno dosti bolj ugodni.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Mar 11, 2019 15:45

mikele napisal/-a:
Marcel_Mastnak napisal/-a:Zar je tak al tak samo pol guma. Prednji konec je fisherman bolj kot guma. In tud edini gumenjak ki je za moje pojme vredu.

Da je Zar edini ok je kozlarija, jih je še kup dobrih. Mislim, da se bo večina gumenjakarjev strinjala.


Tudi sam pravim enako.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Mar 11, 2019 21:59

In pravico imate :wink: ni to moj peskovnik in grem v svojega :lol: :twisted:
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Mar 11, 2019 22:10

O katerih ‘drugih dobrih in lepih gumenjakih’ italjanskega izvora pa je tu še govora? :D
Znamka in model le-teh bi najbrž prav prišla tudi lastniku teme. Z njimi bi se rad seznanil tudi sam.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Mar 11, 2019 22:22

UrbanBatic napisal/-a:O katerih ‘drugih dobrih in lepih gumenjakih’ italjanskega izvora pa je tu še govora? :D
Znamka in model le-teh bi najbrž prav prišla tudi lastniku teme. Z njimi bi se rad seznanil tudi sam.



Bwa,Lomac,master,capelli,Solemar, Sacs, nuova jolly, joker boats,Marlin,Ranieri... pa se in see
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Mar 12, 2019 06:25

Vsi :lol:
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a sealine » To Mar 12, 2019 08:53

Marcel_Mastnak napisal/-a:Vsi :lol:


Skoraj ja :) It. proizvajalcev je ogromno in zame so najboljši mački kar se gumenjakov tiče.
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Mar 12, 2019 09:55

UrbanBatic napisal/-a:Znamka in model le-teh bi najbrž prav prišla tudi lastniku teme. Z njimi bi se rad seznanil tudi sam.


Mogoče še kak primer modela kaj ste imeli v mislih od posamezne znamke, da damo na primerjavo. Seveda za v komplet omenjenega budgeta iz prve strani.
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a blazd » To Mar 12, 2019 21:51

UrbanBatic napisal/-a:
UrbanBatic napisal/-a:Znamka in model le-teh bi najbrž prav prišla tudi lastniku teme. Z njimi bi se rad seznanil tudi sam.


Mogoče še kak primer modela kaj ste imeli v mislih od posamezne znamke, da damo na primerjavo. Seveda za v komplet omenjenega budgeta iz prve strani.


Mislim da te od navedenih italijanskih znamk ni mogoče z motorjem yamaha,prikolico novo v kompletu sestavita za budget katerega sem omenil na začetku....od 20000-22000€
Vrjamm pa da so boljši... Je pa res da sem pa sedaj imel Briga in ker sem skrben lastnik,je gumica še danes kot nova. Nikjer nobenega pokanja plastike,gume in podobno. Gumico sem sicer skrbno čuval, ga uporabljal 14 dni na leto, potem pa shranjen v garaži.
Vrjamm pa da so mogoče res boljši italijanski, je pa konkretna razlika v ceni, če govorimo od 5,2m do 5.5m.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3285
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a MareC » To Mar 12, 2019 22:32

blazd napisal/-a:
UrbanBatic napisal/-a:
UrbanBatic napisal/-a:Znamka in model le-teh bi najbrž prav prišla tudi lastniku teme. Z njimi bi se rad seznanil tudi sam.


Mogoče še kak primer modela kaj ste imeli v mislih od posamezne znamke, da damo na primerjavo. Seveda za v komplet omenjenega budgeta iz prve strani.


Mislim da te od navedenih italijanskih znamk ni mogoče z motorjem yamaha,prikolico novo v kompletu sestavita za budget katerega sem omenil na začetku....od 20000-22000€
Vrjamm pa da so boljši... Je pa res da sem pa sedaj imel Briga in ker sem skrben lastnik,je gumica še danes kot nova. Nikjer nobenega pokanja plastike,gume in podobno. Gumico sem sicer skrbno čuval, ga uporabljal 14 dni na leto, potem pa shranjen v garaži.
Vrjamm pa da so mogoče res boljši italijanski, je pa konkretna razlika v ceni, če govorimo od 5,2m do 5.5m.


za tvojih 14 dni na leto, bi jaz razmišljal o najemu, razen, če si obseden na svojo imovino, računaj če daš za nov komplet 15.000€ koiliko let najema po 14 dni si lahk privoščiš, rekel pa si, da ti potem stoji v garaži, meni se zdi taka noložba kot jo ti misliš vstran vržen denar
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Mar 13, 2019 11:07

Ja cena najema gumona v avgustu je cirka 700 eur na teden se pravi 1400 za 14 dni po vsej verjetnosti ti zaračuna še čiščenje. Sem bil tudi jaz v podobni dilemi pri večjih vsotah je že za malo pretuhtat koliko bo čoln izkoriščen. Je pa še nekaj res kar si nekoč kupil lahko pozneje prodaš pri rentanju pa ti najem vrne samo užitek.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a igor11 » Sr Mar 13, 2019 11:57

Res ga tudi prodaš, ampak z lastništvom imaš tudi stroške, v mojem primeru je bilo 1,5 tedna najema istega plovila. Dokler smo ga uporabljali 2x 3 tedne (2 lastnika) na leto se sigurno izplača lastništvo. Kot lastnik plačas vsa zavarovanja, redna in izredna vzdrževanja čolna, motorja in prikolice, če greš na otok ti prikolico zaračunaja 2x ceno avta, privez težko dobiš zastonj tako, da poleg nakupa moraš šteti še vse stroške vzdrževanja. Res pa je da so manjši čolni 5m najdražji za rentat glede na nakupno ceno in najmanj jih je. Je pa močna konkurenca za rent , ker v punatu 2011 smo rental 5,2m gliser 7dni 1100 eur, 2019 cena rentanja ostaja ista za isto velik gliser pri istem ponudniku. Ker je veliko ponudnikov ti ni treba rezervirat čolna v naprej par mesecev, ker tudi ni potrebno, da se renta vseh 14 dni, lahko se zgodi slabo vreme oz. je napoved slaba, in rezerviraš samo par dni v naprej pa samo za toliko časa kolikor je dobra napoved. Moja lanska izkušna 14 dni morja nič rentanja vseh 14 dni napovedene (in dejasko tudi se zgodile) nevihte 2x fronta in dež 3dni močne burje, tko, da se ni izplačal najet, seveda če bi imel svojega bi se nekaj vozil, sam skoz gledal v nebo in bejžal pred nevihtam.
Tako je samo moje mnenje, ima pa vsak svoje in to spoštujem in je tudi prav, da smo si različni.
morje, morje...
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: NOV GUMENJAK...POMOČ...

OdgovorNapisal/-a blazd » Sr Mar 13, 2019 15:06

igor11 napisal/-a:Res ga tudi prodaš, ampak z lastništvom imaš tudi stroške, v mojem primeru je bilo 1,5 tedna najema istega plovila. Dokler smo ga uporabljali 2x 3 tedne (2 lastnika) na leto se sigurno izplača lastništvo. Kot lastnik plačas vsa zavarovanja, redna in izredna vzdrževanja čolna, motorja in prikolice, če greš na otok ti prikolico zaračunaja 2x ceno avta, privez težko dobiš zastonj tako, da poleg nakupa moraš šteti še vse stroške vzdrževanja. Res pa je da so manjši čolni 5m najdražji za rentat glede na nakupno ceno in najmanj jih je. Je pa močna konkurenca za rent , ker v punatu 2011 smo rental 5,2m gliser 7dni 1100 eur, 2019 cena rentanja ostaja ista za isto velik gliser pri istem ponudniku. Ker je veliko ponudnikov ti ni treba rezervirat čolna v naprej par mesecev, ker tudi ni potrebno, da se renta vseh 14 dni, lahko se zgodi slabo vreme oz. je napoved slaba, in rezerviraš samo par dni v naprej pa samo za toliko časa kolikor je dobra napoved. Moja lanska izkušna 14 dni morja nič rentanja vseh 14 dni napovedene (in dejasko tudi se zgodile) nevihte 2x fronta in dež 3dni močne burje, tko, da se ni izplačal najet, seveda če bi imel svojega bi se nekaj vozil, sam skoz gledal v nebo in bejžal pred nevihtam.
Tako je samo moje mnenje, ima pa vsak svoje in to spoštujem in je tudi prav, da smo si različni.



Vseeno hvala za mnenja,samo ta tema ni namenjena ali rentat ali kupit. če bi me to zanimalo bi objavil drugačno temo.
Gumenjaka imam že 5 let in sedaj kupujem drugega in definitivno ga ne bom rental....
Zanimajo me pa mnenja glede nakupa novega gumenjaka....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta