Prikolica - elektrika in luči

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Kepca
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 11:57
Kraj: Moste 1218 - Krk

Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a Kepca » To Mar 12, 2019 20:34

Pozdrav,

Imam 1300kg prikolico, ki ima kar precej “razsvetljave”.
Poleg zadnjih luči (pozicija, smerokaz, zavora, meglenka/rikverc, tablica) ima na vsaki stranici se 3 bočne luci in po eno “gabaritno” na blatniku.

Ce imam prizgane luci mi gorijo Pozicijske, Tablica, Bocne in Gabaritni.
Ko pritisnem se zavoro, se napetost malo sesede in ne sveti optimalno - posledicno zavorne ne zažarijo na 100% in me je strah, da koga dobim na propeler.
(Na tehnicnem sem sel cez, je pa opazil, da so zavorne luci bolj švoh).

Ko sem testiral posamezen tokokrog je vse ok. Ko pa je obremenitev vecja ... se malo sesede.
Sumim, da je masa, ki gre po 0.75^ kablu in je tam padec napetosti.
Masa nima stika z okvirjem prikolice.

Razmisljam, da bi spredaj na prikolici maso dal se na okvir prikolice in jo potem zadaj zopet vzel pri luceh, da ‘bypasam’ cca 7m kabla.

Imate kaksen nasvet, opozorilo, ...

Ali naj probam navadne zarnice zamenjat za LED zarnice ( ledice imajo morda 20% porabe navadnih za anako svetilnost) in bo posledicno padec napetosti manjsi.

Hvala in lp,
B
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Mar 13, 2019 00:21

Zrihtaj samo maso pa bo ok. Preveri tudi na vtičnici, na avtu če je masa na šasiji.
LP
Boris
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Mar 13, 2019 08:15

Gotovo bo nekaj z maso, sem si enkrat sposodil od sodelavca prikolico in ko sem preverjal utripalke mi je cela armatura v avtu utripala :shock: ( še dobro da so varovalke zdržale), potem sem ugotovil, da so bile luči bolj na hojla sestavljene in je bila kriva masa v stiku.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a sealine » Sr Mar 13, 2019 13:34

Mojmu fotru so #majstri# montirali kljuko in elektriko za kljuko. Čoln sem peljal na morje, ko sem po dopustu čoln naložil na prikolico je nekaj začelo smrdeti in se kaditi. NIč mi ni bilo jasno, nato pogledam in vidim, da so kabli od kljuke pečeni in vse zažgano. Domov sem se vrnil brez luči na prikolici. Še dobro, da je bil kolega s svojim avtom in je vozil za mano..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Mar 14, 2019 06:07

Led je zakon. Js sm jih bil prisiljen dat na tovorni ker navadne so crknale na vsakih par fur s prazno prikolco ko je skakala in jih je unicl. Led pa ne crknejo in tud svetijo cist fajn. Poraba je majnsa in kaksna nekvalitetna luc se kdaj lahko zacne od navadne zarnce topit, kar se pri led ne bo.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Prikolica - elektrika in luči

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Mar 14, 2019 06:23

Mene je tud masa hecala in sicer slab spoj na kablu od luči na avtu, ker so to eni čudni konektorji, ki kar sredi kabla priklopiš drugi kabel za vtičnico. Montirali so mi tam kjer izdelujejo kljuke in po ene 3 letih problem.
Preveri maso!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov