Dvojno dno.

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
jonyyy
Viceadmiral
Prispevkov: 471
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 21:02
Kraj: primorska

Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a jonyyy » Sr Mar 13, 2019 11:14

Zdravo, imam elana 495f letnik 1976. Po vseh teh letih v vodi je les ki podpira dvojno dno ze popolnoma pregnil in se pod zvija ko hodis po njemu, ker nima vec podpore. Zanima me kaj bi lahko vbrizgal v dno, da ga učvrstim še za kakšno leto. Mislil sem zvrtat vec lukenj v dvojno dno in skozi njih nekaj vbrizgat, da zapolnim in učvrstim čovn.
Purpen vem, da negre. Obstaja kaj podobnega, ki se ne napije vode oz začne drobit?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Mar 13, 2019 12:11

Vse kar bos not dal bos klel ko bos spravljal ven in tud namen pene ni nosilnost namesto desk. Ce bos pa potem tak coln prodal pa je posteno da to kupcu poves ker prej ali slej bo coln poln razpok. Ce imas koga ki bi ti pomagal pri popravilu je to delo za en teden pa bo coln spet kot nov.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Mar 13, 2019 12:23

Purpen se dobi od Tkk Drain and pipe je vodoodporen, odporen na morsko vodo bencin sam itak ti je dal Marcel najbolši predlog sam mal več časa rabiš kot en teden :)
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Mar 13, 2019 13:09

Marsel je verjetno mislil, da če ga on obnovi bo en teden.... :wink:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Mar 13, 2019 14:21

Nene. Nimam casa za pomoc zal. Ampak v enem tednu vsako popoldne je gotovo. Al pa v enem mescu ce nimas tolk casa... purpen tud ni zastonj in ti bo delal sive lase drugo leto se dodatno. Ojacal pa ne bos kot bi blo treba
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Mar 13, 2019 14:22

Marcel_Mastnak napisal/-a:Nene. Nimam casa za pomoc zal. Ampak v enem tednu vsako popoldne je gotovo. Al pa v enem mescu ce nimas tolk casa... purpen tud ni zastonj in ti bo delal sive lase drugo leto se dodatno. Ojacal pa ne bos kot bi blo treba


Vem da nimaš časa, omenil sem samo, da bi ti z svojimi izkušnjami uspel v tednu :D :D
Uporabniški avatar
jonyyy
Viceadmiral
Prispevkov: 471
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 21:02
Kraj: primorska

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a jonyyy » Sr Mar 13, 2019 15:48

Vem,da purpen ni dobra rešitev. Tudi najraje bi čovn peljal Marcelu,če bi imel prikolico za njega, ker vem da obvlada. Čovn je že nasplošno v slabšem stanju, tudi krmna stena je malo gnila in iščem kratkoročno rešitev za leto, dve. A bi purpen zdržal 2 leti? Z takim dnom čovn ni v plovnem stanju, imam ga pa na privezu v Piranu. To z purpenom sem mislil naredit z čovnom v vodi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 13, 2019 16:21

Mislim, da ne boš dobil želenega rezultata, boš pa pokvaril čoln in kdor ga bo poizkusil po tem popravljati te bo preklel še za tri naslednja življenja.

Količina svinjarije in splošne katastrofe v dvojnem dnu bo šla iz 10 na 700, če boš not na slepo našprical purpen.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Mar 13, 2019 20:30

Jaz ga nebi nafilal. Če ga maš namen rihtat še maš čas do sezone. Če maš namen menjat je pač napočil ćas...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Mar 13, 2019 20:35

Z ČOVNOM v vodi ne boš nič naredil. Kot so rekli, spravi zadevo na dvorišče, razstavi, zlaminiraj in sestavi, pa bo tako mora biti. Vse druge rešitve so take, da bi te moralo biti sram, ko boš čoln prodajal.


Za boga.....pa prosim zapomni si.....čoln, čoln, čoln.....
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Mar 14, 2019 06:46

Ne igraj se s purpenom, ker ti bo iz čolna naredil žogo, če ne bo dovolj prostora. Luknje kar pozabi ker se takoj zaprejo in ko misliš da je konec začne purpen delovat. Ni mi jasno kako se lahko upogiba dno saj 495f ima fiksno konzolo in povsod neke ojačitve( nima veliko ravne površine), mogoče prvi modeli po sredini malo več. Lahko daš inšpekcijski pokrov ali dva in prej vse očistiš preko njih in potem podložiš z stirodurjem, lesom ali pa vliješ Polimerno peno, vendar poskrbi da bo voda lahko iztekala iz dvojnega dna in ne stala v čolnu(cev po sredini).
http://www.želim.si/vodotesen-pokrov-top-line-mali-8369

Nekaj takega.
Nazadnje spremenil kocka, dne Če Mar 14, 2019 09:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Mar 14, 2019 08:34

Sej purpen je pu pena drgac :lol: dobi se tud purpen ki je za lepljenje stiropora recimo in se ne razteza kasneje. Ampak tezava ni v tem.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Mar 14, 2019 09:02

Jaz sem mislil polimerno dvokomponentno ki se zmeša in vlije.Sem popravil zgoraj.
Mislim da so z njo napolnjeni Boston Whaler-ji!

https://www.samsonkamnik.si/solida_2kg
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Mar 14, 2019 14:29

Hoj!

Masa pene tudi ni zanemarljiva. 200 kg za 1 kubični meter. Dno ima verjetno kar nekaj litrov prostornine, torej bo tudi nekaj dodatne teže na čolnu, da o ceni ne govorimo. Jaz na mojem fishermanu Torpedine 450 nimam v dnu nobene pene. Kako to vem? Lani sem peljal čoln Paletu zaradi zamenjave oz. popravila krmne deske, obenem, pa je še preveril kako je kaj z vmesnim prostorom med podom in dnom. Suho in v dobrem stanju. Menim, da je boljše, da je prostor votel, brez pene. Mogoče se naredi ena inšpekcijska odprtina, skozi katero se lahko vsake toliko časa pogleda, kaj se dogaja spodaj.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dvojno dno.

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Mar 14, 2019 14:31

2 kili sta 32€ se pravi v en kubik gre 3200€. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov