Motorsailer Fjord 28 cs

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » Ne Mar 24, 2019 19:34

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj,
sem že iskal marmelado, ker bi šlo hitreje lepljenje slik, vendar nam je s pomočjo platoja berg kÖniga in obilo dobre volje uspelo :)

Mala jadrnička Menhir je po obnovi našla novega zadovoljnega lastnika jaz pa sem po novem ponosni lastnik motorsailerja Fjord 28 cs, tako da sem ponovno v starih vodah popravila gradnja obnova.

Slika

Motorsailer Fjord 28 cs Norveški tanker narejen za težko morje long keel center kokpit 8,60 3,05 težak pa kar 4,5t

Slika
Slika

Barka je zaradi zdravstvenih težav prejšnega lastnika takole potrpežljivo samevala devet let na suhem vezu, sicer zaščitena bo pa potrebno pošteno zavihat rokave in opraviti konkreten detaljni pregled.

Slika
Slika
Slika

Notranjost je kljub dolgi dobi neuporabe in zračenja suha in nikjer nisem opazil plesni

Slika
Slika
Slika
Slika

Žal pa je mela letos udor vode zamašen odtok na kokpitu voda pa je preko pokrova motorja na kokpitu udrla v sam motorni del in potem naprej pod podnicami v kabino vendar kolikor sem opazil brez večje škode.

Slika
Slika
Slika
Slika

Motor volvo penta MD11c 23 KS je prejšni lastnik predelal v zaprt sistem hlajenja konzerviral ga je pravilno, in je zalaufou brez problemov po mnenju mehanika pa teče lepo gladko cca 74 ur po generalni. Seveda bom zamenjal vse servisne kose, me pa zanima vaše mnenje kako je z motorjem po vsem tem času?
Slika

Propeler in pa izpuh pa nista v najboljšem stanju

Ok izpušni kos itak nov, po dosedanjih informacijah je problem dobava novih kosov nabava kdo kje?

Propeler aluminijast ki je poškodovan se ga da dovariti ali novega nabava kje?
Slika

Iztok antifouling rezervire,j sicer imam še ogromno ogromno drugega dela poprej, upam pa da bo delo potekalo brez komplikacij in da bo jarbol kmalu pokonc .

Hvala za odgovore in nasvete

Lp; Iztok
Kar more more niko drugi ne more
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Mar 25, 2019 13:49

Zdravo, čestitke, lep motorsailor! To so prave barke za težko morje! Ko pa speglaš, se bo pa še svetil :)

LP
SeaHub - Nikoli sami na morju
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Mar 25, 2019 17:34

Čestitke, zelo lepo. Kje ga pa šraufaš ?
pojdi se z bikom bost!
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a pale » Po Mar 25, 2019 18:59

čestitke obilo užitkov ob obnovi in potem na plovbi :)
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » To Mar 26, 2019 06:44

Hvala vsem za čestitke
na otoku Rabu imam privez
Ali ima kdo podobno izkušnjo najbolj me skrbi za motor po vsem tem času mirovanja
Lp: Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Moody
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne Mar 03, 2019 09:04

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a Moody » To Mar 26, 2019 19:17

Mogoče je to boljša varijanta:
viewtopic.php?f=14&t=24285
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Mar 27, 2019 07:12

Mislim da tukaj teče oz je tekla debata okrog istega motorja pa če je kaj v pomoč

http://www.ybw.com/forums/showthread.php?273893-Volvo-MD11C-life-span

Osebno se zavzemam za dobre stare motorje seveda rezervirano mnenje isključuje probleme z deli. :oops:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » Sr Mar 27, 2019 17:11

Hvala
Ja je boljša varianta močnejši je in če je motor kolkr tolk redno obratoval
ne bi pa šel takoj v naložbe imam še dosti ostalega za postorit
bom pa mogel bit pa zelo pozorn na motor dokler ne ratam siguren vanj
Kar more more niko drugi ne more
Leonardo
Kapitan
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 15:52

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a Leonardo » Če Mar 28, 2019 12:21

Čestitke
Lepa barka ,okrog auspuha je motomariner Rijeka imajo novo na zalogi,glede motorja bi dal v kontrolo samo dize in seveda menjava olja,filtra ,menjava semeringa na impelerju ...
Lepo uživaško plovbo želim.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2733
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Mar 28, 2019 12:32

Morda bi lahko uporabil moje izpušno koleno v kolikor ne dobiš original? Pomoje bi bila potrebna manjša predelava. http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 27172.html
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Mar 28, 2019 13:35

Naredi na motorju osnovne stvari, ker dizel ni problematičen, če dolgo stoji.Zamenjej tisti izpuh, olje v motorju in filter, antifriz, impeler in semering za njim, filter goriva, odpri toplotni izmenjevalec in potegni ven jedro, ter ga očisti, da bodo pretočne cevke lepo prehodne, olje v menjelniku.Ko si snel propeler malo probaj koliko lufta ima gumi ležaj na pogonski osi in tesnilna manšeta na osovini v notranjosti.
mašinfirer
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » Če Mar 28, 2019 23:51

habibi Vll napisal/-a:Naredi na motorju osnovne stvari, ker dizel ni problematičen, če dolgo stoji.Zamenjej tisti izpuh, olje v motorju in filter, antifriz, impeler in semering za njim, filter goriva, odpri toplotni izmenjevalec in potegni ven jedro, ter ga očisti, da bodo pretočne cevke lepo prehodne, olje v menjelniku.Ko si snel propeler malo probaj koliko lufta ima gumi ležaj na pogonski osi in tesnilna manšeta na osovini v notranjosti.


Super hvala
Ravokar sem prišel domov iz barke (čiščenje soltiraje stvari uh zdej sm si pa delo in skrbi nakopal...) servis sm imel itak v planu ima pa s drive pogonsko peto, ob zagonu motorja sem sprobal pogon je deloval ok
kaj moram pri njemu bit pozoren
hvala
Lp; Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » Če Mar 28, 2019 23:53

evovii napisal/-a:Morda bi lahko uporabil moje izpušno koleno v kolikor ne dobiš original? Pomoje bi bila potrebna manjša predelava. http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 27172.html


Zdravo koleno imam potrjeno v reklamaciji od prodajalca
Lp;Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a visol » Ne Maj 12, 2019 07:45

Zdravo
Dela potekajo na polno, elektrika je skoraj pri koncu,ob priliki objavim slike, naslednje pa je na vrsti motor propeler je obnovljen scentriran in pobarvan Roman 1 hvala za pomoč.
Mi je pa kolega omenil menjavo cink protektorjev na samem motorju, jih nisem zasledil ali so potrebni
za propelerjem je okrogla storžičasta cink matica ki je ok, ali je potreben cink protektor tudi na motorju?
Hvala
Lp: Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Motorsailer Fjord 28 cs

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Maj 12, 2019 09:52

Ker imaš toplotni izmenjevalec, imaš tudi cinkprotektor.Ponavadi je na izhodu vode iz izmenjevalca v izpuh.Videti je kot medeninasti vijak na ključ.Ko ga odviješ, naj bi bil v vijaku cink, če ga je sploh še kaj.Je debeljine cca 12-14mm in 3-4cm dolžine.Če bo samo matica, je cinka že zmanjkalo.Jaz jih ponavadi sam obnavljam, kupim cink palico in postružim in upašem na mero.Ker če ga greš kupovat je predrago.En cink stane kot palica cinka, s katere narediš skoraj 10 cinkov.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov