Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 04, 2019 17:57

Mogoče bo kdo kaj prišparal na račun tega zapisa.
Namreč, hčerka je potovala v Ukrajino, tudi sicer veliko potuje. Ob pristanku letala je izklopila prenos podatkov, a zgleda prepozno. Takoj, ko se je telefon povezal v novo omrežje, je s telefona nenadzorovano zletelo, pazi sad, 5Mb podatkov.
Ja, samo 5Mb podatkov. Telefon pač v ozadju nekaj posodablja ipd. Čakam izpisek da vidim kaj je to bilo.
No, epilog stane 50€. Ja, 5Mb v območju 3 (Ukrajina, Srbija, Makedonija ....) 50€, 1Mb=10€!!! :shock:

Fora je pa tudi v tem, da če pošlješ sms za izklop podatkov v tujini, ti izklopi tudi EU. Torej ne moreš izklopiti vse razen EU, kjer imamo podatke vračunane v naročnino. Natega!!!
Itak da bom požrl. Ampak kar stisne me ob misli, če bi recimo hčerka pozabila izklopit podatke nekaj ur po prihodu v tujino, malo prečekirala fotke na facebooku, instagramu, pogledala kakšen video, to kar pač mladina počne, recimo enih 300Mb mimgrede zleti dol. Strošek, sitnica, 3000€. :shock: :evil:

Pazite!!! in širite informacije naprej, ker nas nategujejo.
Naročnino imamo pri Telekomu :twisted:

Malo pomaga, če vklopiš sms alarm z vsebino "LIMITGPRS ZNESEK na 1918". Pod znesek vpišeš recimo 10€ in ko presežeš to dobiš sms alarm. Ampak moraš sam potem izklopit podatke, drugače šibajo € naprej v žepe lopovov.

Prijava gre na Zvezo potrošnikov. Najmanj kar lahko dosežejo je, da bo možno on/off vklapljati različna območja obračuna mobilnih storitev.

Pa grem stavit, da je čisto vsak med nami že debelo pogledal ob kakšnem računu mobilnih storitev. Če ne verjamete, prečekirajte svoj izpisek, pa boste videli, da so gor kakšni centi v minus, na kar neke naročnine, ker ste enkrat poslali sms za kakšno nagradno igro ipd. Jaz se temu izogibam kot hudič križa.
Nazadnje spremenil Marchi, dne Če Apr 04, 2019 20:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Apr 04, 2019 18:13

Tole je jeba ja.

Kar moras narest je izklop gostovanja, potem imas mir, podatki ti bodo delali samo v domacem omrezju. Ni ti treba izklapljat podatkov prek SMS podatkov ce izklopis gostovanje ni potrebe. Ko si v EU pa ga spet vklopis.

Ne vem za Telekom ampak Telemach te opozori pri mislim da 60 evrih porabe. Tako da nek nadzor kljub vsemu imas.

Telecom je pa itaq nerazumno drag. Pri Telemachu imam za 12eur vse klice in SMS-e doma in EU neomejeno preko 60 GB podatkov doma in 6 GB v tujini. Od Telecoma sem zbezal ze davno ravno zaradi smesnih postavk s podatki, namrec medtem ko so meli vsi nekaj G podatkov je imel TK se vedno za enako ceno 500M. Pateticno.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 04, 2019 18:50

Praviš Game over pa na Bepop. :lol:
5€ naenkrat in to je to.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Apr 04, 2019 18:56

meni se je popolnoma isto pripetilo ob prihodu v Dubaj sem takoj izklopil a je bilo že prepozno, samo da je meni za 5Mb prišlo 66€ , potem ko sem že izklopil podatke me je pričakal sms v Aziji, da sem prekoračil 60€ in so mi javili, da avtomatsko izklopijo prenos(varovalka je , vsaj pri A1)

na zadnjem potovanju sem pred odhodom na letalo v Benetkah izklopil prenos podatkov in je bilo ok
je pa res to jeba, ja bo treba biti pazljiv :idea:

pri A1 je dobro, imam 80Gb doma in 15Gb v EU, za ostale države so pa blazne tarife
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Apr 04, 2019 19:35

Meni na telekomu pri 60€ izklopi.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 04, 2019 19:49

Pa še ironija je, da Ukrajina meji na EU pa je kao cona 3, kot Zimbabve idr.
No sem narobe napisal, Srbija in Makedonija sta cona 2 ampak cena se skoraj nič ne razlikuje od cone 3.
Čista jeba :roll:
Nazadnje spremenil Marchi, dne Če Apr 04, 2019 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 04, 2019 19:57

Bolj ko gledam cenik pri Telekomu, manj mi je jasno.

Cena prenosa podatkov:
primeri
Cona 2, Srbija ...... 10€ Mb
Cona 3, preostali svet ...... 12€ Mb
Cona 4, Sevrna Koreja ...... 13€ Mb (velja tudi za gostovanje na letalih, ladjah preko Inmarsat).

Če povzamem, cena prenosa podatkov v Srbiji je samo 20% manjša od tega, če surfaš po internetu sredi Pacifika.

No pa smo nazaj pri navtiki :lol:

p.s. Še ena past je nastavljena sredi Italije, San Marino (Cona 3) :shock: Ampak tam se da ujeti ITA signal, samo moraš spet biti pozoren na to.
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a 330i » Pe Apr 05, 2019 23:24

Podobno se je zgodilo nam, ko smo smucali v Cervinii in sli v Zermatt. Sploh se nismo zavedali, da smo poslali 2 fotki iz svicarskega dela smucisca in pokasirali cca. 70 EUR visji racun...
:twisted: :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Apr 06, 2019 07:12

Pravzaprav smesno, da se v informacijski dobi sploh to dogaja. Podatki/internet bi morali biti v razvitem delu sveta higienski minimum. Ne pa da gres v Svico, naredis dva klica in pogledas mejle, pa si ob 100 eur.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Apr 06, 2019 10:23

Jaz imam pri A1 paket A1 Svobodni 50GB ki mi omogoca tudi 1GB prenosa podatkov izven EU, oziroma v 34 drzavah sveta, kar je meni za drzave kamor potujem dovolj, preden si uredim SIM lokalnega providerja. Tega paketa zal ni vec, ponujajo pa opcijo zakupa 1 GB izven EU, mislim pa da stane cca 5€/mesec.

Drugace pa mislim da nas je dosti, ki smo imeli podobno izkusnjo kot ti. Meni npr se je to zgodilo ko sem prisel iz Francije v Monaco. Tik-tak sem dobil sms da sem z podatki prisel na 50€
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Apr 06, 2019 14:30

Leta 2010 sem v petek dobil prvi iPhone, v soboto pa sel v Vrsar na barko. Zvecer me je premamil firbec in sem si na novem iPhone-u na YouTube zavrtel en komad ... kar me je stalo 200€. Od takrat dalje izven EU strogo izklapljam prenos podatkov.
mato
Admiral
Prispevkov: 813
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a mato » Ne Apr 07, 2019 22:23

Zadeva potrjena tudi v Rusiji.
Pristanemo v Moskvi. Vklopim telefon, čez par minut pa SMS presegli ste 60€ limit za podatke.
so hujši kot Kitajci.
Mato :wink:
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Apr 08, 2019 08:17

Izven EU mobilne podatke izklopit vsekakor pred vstopom v državo (preden aparat zamenja operaterja)!!!!
Če potujete z avtomobilom, bo to dovolj na meji, ker bo EU signal verjetno še nekaj km v sosednjo državo.
če pa potujete z letalom, pa izklopite podatkovno gostovanje pred odhodom na letališču, preden ugasnete telefon v letalu ali letališču.
Telemach, 1 Gb podatkovnega gostovanja izven EU=5000E :!:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Apr 11, 2019 23:56

Jaz sem nakvačkal 47mb v srbiji z google maps. Auč. Bolelo je. Limit sem imel izklopljen iz nekih preteklih razlogov. Te napake sigurno ne bom ponovil. :)

Btw; na ladjah je tudi ta divja tarifa.

Pozdravljeni! Zapustili ste Evropsko unijo. Obvescamo vas, da Evrotarifa na tem obmocju ne velja. Storitve v drzavah obmocja 4 se obracunajo po cenah: 6,10 EUR/min za odhodni klic, 6,10 EUR/min za prejeti klic, 1,02 EUR za SMS, 1,30 EUR/100kB za prenos podatkov. Klici na komercialne, premijske in ostale stevilke, ki so v tujini oglasevane kot brezplacne, se obracunajo 6,10 EUR/min. Cene vkljucujejo DDV. Vec info na: +38641700700. S prijaznimi pozdravi, Telekom Slovenije, d.d.


!!!
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 520
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Mobilni podatki - izven EU - POZOR!!!

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Apr 12, 2019 09:55

Marchi napisal/-a:Bolj ko gledam cenik pri Telekomu, manj mi je jasno.

Cena prenosa podatkov:
primeri
Cona 2, Srbija ...... 10€ Mb
Cona 3, preostali svet ...... 12€ Mb
Cona 4, Sevrna Koreja ...... 13€ Mb (velja tudi za gostovanje na letalih, ladjah preko Inmarsat).

Če povzamem, cena prenosa podatkov v Srbiji je samo 20% manjša od tega, če surfaš po internetu sredi Pacifika.

No pa smo nazaj pri navtiki :lol:

p.s. Še ena past je nastavljena sredi Italije, San Marino (Cona 3) :shock: Ampak tam se da ujeti ITA signal, samo moraš spet biti pozoren na to.



Hah, glih dva vikenda nazaj sva šla z ženo na romantični vikend v San Marino...sploh nisem pomislil, da sem izven EU...ME zanima, če se bo kaj poznalo... :twisted:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov