Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

radejr24
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jul 16, 2014 11:07

Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a radejr24 » Sr Apr 03, 2019 16:05

Pozdravljeni stari morski mački!

saj vem, da je ena tema nazaj o podobnem, ampak glede na specifiko (točno nagledani modeli) vseeno odpiram novo temo.
V moji glavi se je porodila ideja, da bi gumenjaka zamenjal za nekaj tršega. In v špilu so trije lupinarji:
- Prince 475 Open (https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID=253292)
- Quicksilver 455 Open (https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID=261506)
- Ranieri 18S ali manjši (https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID=219469)

In stare mačke sprašujem, kaj bi vi izbrali od teh treh. Predvsem + in - posameznih.
Pa to, da je večje boljše, da ima tudi boljše plovne lastnosti večji čoln, vem. ampak za tri-člansko familijo je za potepanje ob obali to več kot dovolj.
Predvsem bi si želel izkušnje tistih, ki ste se s takšnimi čolni že vozili...

Pa vsem nam želim čim prej poletja, prijetnih temperatur in čim več užitkov na vodi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Apr 03, 2019 16:32

Jaz bi izbral 18''. Razlika med 4.5 in 5.2m je čeprav se ne sliši veliko - ogromna.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a igor11 » Sr Apr 03, 2019 19:30

Raineri je cena brez motorja, in samo čoln tok stane kot una dva z motorjem. Je pa raineri en razred večji kot ostala dva.
morje, morje...
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Sr Apr 03, 2019 19:55

Tako kot ti je AEgir povedal,razlika je vsakih pol metra velika,tako v vodi kot na kopnem in na koncu
najbolj v denarnici.Pa ne pozabi na prikolico,ki jr seveda tudi odvisna od dolžine(+teže),pa še bi se našel kakšen + do oz.tudi - nad 5m.Pametno izberi glede na potrebe in seveda denarnico,želim ti
srečo pri obeh.
Coastliner
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Apr 04, 2019 08:22

Če je vprašanje med temi tremi je odgovor itak samo Ranieri. Prva klasa, če me vprašaš.

Ampak, tu še prištej 9000 za 90km motor, 1900 za prikolico, po mojem je ta mala do 750kg premalo. In si na koncu brez kakih bonbončkov čez 27.000.

In samo za primerjavo. Mene je Prince 475 prišel 17500 z 70KM Suzukijem, tamalo prikolico do 750kg, tendo in dodatnimi prednjimi blazinami (v osnovni verziji niso zraven). Ampak kot že rečeno, Prince in Ranieri sta popolnoma druga svetova...
radejr24
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jul 16, 2014 11:07

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a radejr24 » Če Apr 04, 2019 14:19

mrdaco napisal/-a:Če je vprašanje med temi tremi je odgovor itak samo Ranieri. Prva klasa, če me vprašaš.

Ampak, tu še prištej 9000 za 90km motor, 1900 za prikolico, po mojem je ta mala do 750kg premalo. In si na koncu brez kakih bonbončkov čez 27.000.

In samo za primerjavo. Mene je Prince 475 prišel 17500 z 70KM Suzukijem, tamalo prikolico do 750kg, tendo in dodatnimi prednjimi blazinami (v osnovni verziji niso zraven). Ampak kot že rečeno, Prince in Ranieri sta popolnoma druga svetova...


Torej, če prav razumem imaš ravno takšnega Princea?
In kako se obnese? Si zadovoljen?
Ok, razumem, da je Ranieri višji razred (pa ta z linka je 18, jaz bi verjetno vzel 17, ker ne rabim tako velikega). Pa tudi "Mercedesa" ne rabim, če je srednji razred zadovoljiv.
Me ravno Prince zelo vleče, ker imajo dobro akcijo z motorjem in prikolico.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Apr 04, 2019 19:19

Širok, visok, kratek gliser z blagim V-jem dna je dober na sidru in planka med vožnjo in nima veze kako se mu reče. Glede na velikost ima Quicksilver najboljše razmerje dna, Ranieri pa zaradi stopnice do neke hitrosti teče mehko, nato je pa popolna planka, ampak stopnica še pri nobenem gliserju ni pričela delovat prej kot pri 70 km/h, tako da je to bolj reklamnega kot tehničnega pomena.
Vsi trije so namenjeni čim večjemu prostoru na sidru in zrcalnemu morju in kar boš izbral se bo obnašalo skoraj identično, seveda sorazmerno z dolžino.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Apr 04, 2019 21:54

radejr24 napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:Če je vprašanje med temi tremi je odgovor itak samo Ranieri. Prva klasa, če me vprašaš.

Ampak, tu še prištej 9000 za 90km motor, 1900 za prikolico, po mojem je ta mala do 750kg premalo. In si na koncu brez kakih bonbončkov čez 27.000.

In samo za primerjavo. Mene je Prince 475 prišel 17500 z 70KM Suzukijem, tamalo prikolico do 750kg, tendo in dodatnimi prednjimi blazinami (v osnovni verziji niso zraven). Ampak kot že rečeno, Prince in Ranieri sta popolnoma druga svetova...


Torej, če prav razumem imaš ravno takšnega Princea?
In kako se obnese? Si zadovoljen?
Ok, razumem, da je Ranieri višji razred (pa ta z linka je 18, jaz bi verjetno vzel 17, ker ne rabim tako velikega). Pa tudi "Mercedesa" ne rabim, če je srednji razred zadovoljiv.
Me ravno Prince zelo vleče, ker imajo dobro akcijo z motorjem in prikolico.


Jaz sem presedlal iz gumijaste Honde z napihljivo kobilico, tako da je prehod na Princa precejšen. Mogoče zato nisem ravno najbolj objektiven pri napisanem pa vendar...
Dokler se valovi ne začnejo belit (penit) do takrat je vzdržno. Za tem se začne rodeo in nabijanje. Sicer ne vem kako je pri boljši, dražji konkurenci, ampak vseeno gre za precej majhen gliser, in čudežev pri tej dolžini pri nobenem verjetno ni za pričakovat. Nekateri tukaj celo pravijo da je to rečni čoln. Čeprav ne vem zakaj bi delali gliserje za po rekah. Kakorkoli, mi smo lani prepotovali od Mander na Pagu do Silbe, Oliba, Vira, Ista. Vsak otok drug dan. Tako da se je nabralo kar nekaj milj. Je pa treba gledat malo napoved, in se na dolge ture pognat, ko je mirneje. Če je kateri dan bilo bolj valovito smo pa šli do najbližjega zaliva. Toliko da se izogneš gužvi in enotaistih fac iz lokalne plaže.
Je pa čoln precej prostoren. Dve klopi in ploščad, kljub tej mali dolžini. To je prva stvar zakaj sem se odločil za njega, druga pa je ker mi do centimetra gre pod streho in za zimovanje še lahko zaprem vrata. 5cm daljšega nebi mogel. Tretja je pa kolko-tolko ugodna cena v kompletu s Suzukijem.
Sicer imam jaz gor 70KM, mi izglisira pri 3000 obratih, pri 4000 je hitrost 40km/h. Vozimo se štirje, čeprav tamali otrok je skoraj po kilah tako da ga nebi rabil štet :)
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Pe Apr 05, 2019 14:47

Mrdaco kaka pa je končna hitrost na Princu
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Pe Apr 05, 2019 19:18

Mrdaco,v celoti se strinjam.Lani smo bili dva meseca(prvič) s Coastlinerjem 475 zelo zadovoljni,kljub nekateri celo žaljivim komentarjem,češ da so to čolni za neke kanale.Je pa tako,to je odprt čoln in ni dolg ne 6 in ne
7m.Imamo ga za obisk bližnjih plaž zgodaj dopoldan,če pa je lepo pa tudi dalj in to zaradi svoje varnosti,predvsem pa vnukov.Seveda moraš pred nabavo oceniti potrebe in denarnico.Pa še nekaj: skoraj vse operacije potrebne tako na suhem kot v vodi lahko opravim sam.Tu sem se
vmešal v komentiranje zaradi podobnosti Princa in mojega,mislim da sta tam-tam..V primerjavi z "gumo" pa veliko odlagalnih površin,pa seveda mogoče tudi kak -.
Coastliner
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a Stanley » Sr Apr 10, 2019 10:40

mrdaco napisal/-a:
radejr24 napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:Če je vprašanje med temi tremi je odgovor itak samo Ranieri. Prva klasa, če me vprašaš.

Ampak, tu še prištej 9000 za 90km motor, 1900 za prikolico, po mojem je ta mala do 750kg premalo. In si na koncu brez kakih bonbončkov čez 27.000.

In samo za primerjavo. Mene je Prince 475 prišel 17500 z 70KM Suzukijem, tamalo prikolico do 750kg, tendo in dodatnimi prednjimi blazinami (v osnovni verziji niso zraven). Ampak kot že rečeno, Prince in Ranieri sta popolnoma druga svetova...


Torej, če prav razumem imaš ravno takšnega Princea?
In kako se obnese? Si zadovoljen?
Ok, razumem, da je Ranieri višji razred (pa ta z linka je 18, jaz bi verjetno vzel 17, ker ne rabim tako velikega). Pa tudi "Mercedesa" ne rabim, če je srednji razred zadovoljiv.
Me ravno Prince zelo vleče, ker imajo dobro akcijo z motorjem in prikolico.


Jaz sem presedlal iz gumijaste Honde z napihljivo kobilico, tako da je prehod na Princa precejšen. Mogoče zato nisem ravno najbolj objektiven pri napisanem pa vendar...
Dokler se valovi ne začnejo belit (penit) do takrat je vzdržno. Za tem se začne rodeo in nabijanje. Sicer ne vem kako je pri boljši, dražji konkurenci, ampak vseeno gre za precej majhen gliser, in čudežev pri tej dolžini pri nobenem verjetno ni za pričakovat. Nekateri tukaj celo pravijo da je to rečni čoln. Čeprav ne vem zakaj bi delali gliserje za po rekah. Kakorkoli, mi smo lani prepotovali od Mander na Pagu do Silbe, Oliba, Vira, Ista. Vsak otok drug dan. Tako da se je nabralo kar nekaj milj. Je pa treba gledat malo napoved, in se na dolge ture pognat, ko je mirneje. Če je kateri dan bilo bolj valovito smo pa šli do najbližjega zaliva. Toliko da se izogneš gužvi in enotaistih fac iz lokalne plaže.
Je pa čoln precej prostoren. Dve klopi in ploščad, kljub tej mali dolžini. To je prva stvar zakaj sem se odločil za njega, druga pa je ker mi do centimetra gre pod streho in za zimovanje še lahko zaprem vrata. 5cm daljšega nebi mogel. Tretja je pa kolko-tolko ugodna cena v kompletu s Suzukijem.
Sicer imam jaz gor 70KM, mi izglisira pri 3000 obratih, pri 4000 je hitrost 40km/h. Vozimo se štirje, čeprav tamali otrok je skoraj po kilah tako da ga nebi rabil štet :)


Ker sem zasledil da si letoval v Mandrah bi imel eno vprasanje.. Sam letujem v Metajni kjer imam slabo startno izhodisce za izlete s colnom.. Zanima me ali je v Mandrah kaksna drca za spust gumenjaka? In kje? Ker je mesto Mandre lepo izhodisce za obisk tamkajsnjih otokov razmisljam, da bi letos iz Metajna privlekel coln do tam in si organiziral dnevni izlet do Silbe, Oliba itd.. Seveda bi moral tudi prikolico nekje pustit.. Ce imas kaksno info. se ti zahvaljujem..

Lp,S.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Apr 10, 2019 19:42

Jaz spuščam v Šimunih. 70 kun mislim da je cena, da ti sname ketno. Lepa položna rampa...
V Mandrah pa je na koncu, za svetilnikom, tam ko je čistilna naprava. Ampak je provizorišna, strma, in napol šodrtnata. Tam lahko spuščaš če imaš lahek čoln ali pa močen avto.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Apr 12, 2019 08:49

Pa še slika in lokacija drče v Šimunih. Priporočam:

Slika

in še pogled z telefonsko če boš 15 minut prej poklical:

Slika
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a Stanley » Pe Apr 12, 2019 13:58

Super , hvala za informacije.. :wink:

Mogoče veš, se da kje v bližini pustit prikolico za čez dan, da je kolikor toliko varno?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Med čim bi se odločili... ali kakšne so izkušnje z njimi

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Apr 12, 2019 18:37

Včasih jo kdo pusti kar tam zraven ob cesti. Mi smo jo navadno pustili v kampu Šimuni za nekajdnevna potepanja. Je bilo nekaj ceneje kot v marini.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov