Manupulacije z avto kilometri

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 18, 2019 04:45

Spletni portal za ugotavljanje, če so bili kilometru na vozilu manipulirani.
Trenutno so preko spletne strani AvtoLog dostopne bistvene informacije o vozilih (kilometrina, podatek o tem, ali je bilo vozilo uvoženo itd.).
Brezplačno VIN iskanje na podlagi odprtih podatkov iz portala OPSI.

https://avtolog.si/
LP
Boris
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Apr 18, 2019 08:08

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Apr 18, 2019 08:55

Tole je super in bi moralo bit globalno brezplacno vsem na voljo !

Kot vidim Avtolog črpa podatke iz registra motornih vozil iz baze tehničnih pregledov. Sem preveril oba avta, en se ni na voljo ker je star manj kot 4 leta, drug pa ima podatke z zadnjega tehnicnega, ki drzijo.

Ce bi torej hotel preverit pred nakupom avto, ki je bil ravno uvozen, ne bi dobil podatka. Skoda. Ravno to veliko ljudi potrebuje ker je tu najvec obracanja stevcev!

So pa se vedno druge poti. Za BMW je treba nest kljuc (ali povedat VIN) na servis in ti takoj povedo zgodovino. Ta se bere iz centralne baze podatkov kamor se vpisujejo vsi servisi in ne z avta. Ne vem le, ce to naredijo na zahtevo kogarkoli za tsksne razloge o katerih tece beseda tule.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Apr 18, 2019 09:41

ne bo čisto držalo z BMWjem, načeloma rečejo da ravno oni še niso v mreži, ko pa malce pritisneš, ti pa kak kravatar lepo pove, da se ne spodobi, da bi izdajali podatke prejšnjih lastnikov (tudi km) ker so prestižna znamka in da je vaše vozilo - ker je rabljeno - videno kupljeno.

če imaš potem še željo naprej težit, ko te že cel salon gleda...prosim.
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Apr 18, 2019 10:07

1stofficer napisal/-a:So pa se vedno druge poti. Za BMW je treba nest kljuc (ali povedat VIN) na servis in ti takoj povedo zgodovino. Ta se bere iz centralne baze podatkov kamor se vpisujejo vsi servisi in ne z avta. Ne vem le, ce to naredijo na zahtevo kogarkoli za tsksne razloge o katerih tece beseda tule.


Zavoljo GDPR-ja podatkov ne dajejo več, zgolj za obdobje ko si bil lastnik.
Na WV mi je rekla, da je možno, če dobim pisno soglasje prejšnjega lastnika. Za celotno zgodovino, bi potreboval soglasje vseh lastnikov. Kr neki!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Apr 18, 2019 11:07

drugače je prav, a ti vsako babnco vprašaš kolk tičev je prej vidla?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Apr 18, 2019 12:50

kr3mn1 napisal/-a:drugače je prav, a ti vsako babnco vprašaš kolk tičev je prej vidla?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Apr 18, 2019 13:21

V mrezi so, ziher. Avto servisiran v Slo in Belgiji, vsi vidijo vse.

Verjamem da BMW dela tezave z dajanjem podatkov, ne vem pa kaksno vezo ima gdpr s stevilom km. Izgovor. Saj ne izdajo osebnih podatkov lol! Pri nas gre birokracija v nenormalne vode. Ko bi se za vse drugo tako slepo in striktno drzali pravil bi blo dost bolje !
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 18, 2019 15:00

Pa babam se tud manj pozna kilometrina ko BMW,majo močnejše ketne montirane..
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Če Apr 18, 2019 16:58

Malo so počasni. Sem preveril mojo škodo. Vse drži, a letošnjega vpisa TP in kilometrine pa še ni, pa sem TP delal sredi januarja.
No ja, začetek pa je. Počasi bodo vrteli kilometre na druge načine (že poznano - pred servisom in pred tehničnim pregledom) :)
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Če Apr 18, 2019 17:17

kr3mn1 napisal/-a:ne bo čisto držalo z BMWjem, načeloma rečejo da ravno oni še niso v mreži, ko pa malce pritisneš, ti pa kak kravatar lepo pove, da se ne spodobi, da bi izdajali podatke prejšnjih lastnikov (tudi km) ker so prestižna znamka in da je vaše vozilo - ker je rabljeno - videno kupljeno.

če imaš potem še željo naprej težit, ko te že cel salon gleda...prosim.


Pri meni pa ravno drugačna izkušnja. V ZDA sem kupil BMW X5 3.5 diesel in ker sem že pred nakupom imel VIN številke sem šel na BMW servis in so mi potegnili ven kompletno zgodovino avta, vključno z tem kaj in kdaj je bilo menjano ter km. Predvsem me je to zanimalo ker Amričani že dolgo nimajo servisne knjige v fizični obliki.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Apr 18, 2019 17:31

bojan11 napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:ne bo čisto držalo z BMWjem, načeloma rečejo da ravno oni še niso v mreži, ko pa malce pritisneš, ti pa kak kravatar lepo pove, da se ne spodobi, da bi izdajali podatke prejšnjih lastnikov (tudi km) ker so prestižna znamka in da je vaše vozilo - ker je rabljeno - videno kupljeno.

če imaš potem še željo naprej težit, ko te že cel salon gleda...prosim.


Pri meni pa ravno drugačna izkušnja. V ZDA sem kupil BMW X5 3.5 diesel in ker sem že pred nakupom imel VIN številke sem šel na BMW servis in so mi potegnili ven kompletno zgodovino avta, vključno z tem kaj in kdaj je bilo menjano ter km. Predvsem me je to zanimalo ker Amričani že dolgo nimajo servisne knjige v fizični obliki.


Potem si naletel na tapravo osebo. Al pa uporabis veze in poznanstva pa se vse da ;)
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 18, 2019 19:57

Problem so tisti, ki delajo veliko število km in potem naredijo 3 servise letno pri kolegu in vrtenje km, četrtega pa na uradni servis.Vse štima po servisni knjigi, avto pa tudi ne kaže 300k po dobrih treh letih in takih je največ uvoženih. Pojdi nemcu domov po avto, bo dražji kot pri nas. Za ZDA pa verjamem, da vse štima, tudi če je ukraden.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 18, 2019 20:25

Če te hoče kdo z kilometri nategnt te lahko. Večinoma so to hendlarji. Ne verjamem pa da tisti ki dela veliko km, ima čas vsako leto prirejat kilometre in plačevat za tak poseg.
LP
Boris
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Apr 19, 2019 08:14

Vsi Xi od BMWja so narejeni v ameriki, tako da je logično da je dražji v evropi!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov