Sidro Adriatic

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

nejc.plovec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Apr 16, 2019 08:42

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a nejc.plovec » Ne Apr 28, 2019 10:14

Pri dotičnem sidru je zadeva sila preprosta.V sorazmerni navezi:veriga-gambet-sidro,je gambet najšibkejši člen.Skeptikom,ki prisegajo na pol meterske vare pa nasvet:obiščite strojništvo.com
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 28, 2019 11:36

Jaz prisegam na polmeterski var bolj ko na 4 vijake...bi pa pričakoval,da boste za vaš prvi prispevek na forumu kaj drugega in v drugi rubriki napisali..pa lepe praznike želim.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a sova » Ne Apr 28, 2019 13:35

Se strinjam s tabo polanc, da se v drugi rubriki kaj napiše. Če že nekaj predlagaš daj tudi link, da vidimo vsi kaj si mislil, ker tudi, če kopiraš v tvojem postu strojništvo.com in hočeš to odpret, napiše Server not found. Jaz tudi zaupam pol metra varu, kot štirim vijakom. Sem kar precej varil električno in plamensko, imel vse sorte a-testov tako, da štirje vijaki me ne prepričajo.

lp.
mare-lj
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Avg 30, 2013 11:31

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a mare-lj » Po Apr 29, 2019 15:39

Kje se da nabavit sidro Adristic in ali obstaja cenik.
Lp
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Apr 29, 2019 19:54

mare-lj napisal/-a:Kje se da nabavit sidro Adristic in ali obstaja cenik.
Lp

Sidro Adristic :?: :roll: :?:
Kakšno sidro je to :?:
Verjetno si mislil Adriatic :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Apr 29, 2019 23:33

jozko napisal/-a:
mare-lj napisal/-a:Kje se da nabavit sidro Adristic in ali obstaja cenik.
Lp

Sidro Adristic :?: :roll: :?:
Kakšno sidro je to :?:
Verjetno si mislil Adriatic :idea:



Jožko, kaj če bi ti počasi nehal tako pogosto vrtet svoje oči? Človek se je med tipkanjem zmotil za 1 cm in namesto na A pritisnil na S, ti pa zganjaš tako paniko z vsemi vprašaji, klicaji, žarnicami in vrtečimi očmi... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :!: :!: :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
nejc.plovec
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Apr 16, 2019 08:42

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a nejc.plovec » To Apr 30, 2019 08:40

mare-lj napisal/-a:Kje se da nabavit sidro Adristic in ali obstaja cenik.
Lp


Mož ima oglas na bolhi,čau
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 30, 2019 11:46

Dejmo mal no ...ili MANTUS ili nifta hahah
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 30, 2019 13:35

Učer so neki z bagrom delal tle zravn pa sm gledal šapo, niti enga šraufa, samo in izključno vari in na pregibih sorniki... Ccc. Sem ga ustavil in bageristu zabrusil da to ni ok, in da naj gre na strojništvo.com :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Apr 30, 2019 15:10

AEgir napisal/-a:Učer so neki z bagrom delal tle zravn pa sm gledal šapo, niti enga šraufa, samo in izključno vari in na pregibih sorniki... Ccc. Sem ga ustavil in bageristu zabrusil da to ni ok, in da naj gre na strojništvo.com :D

Prav si naredil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a igorb » To Apr 30, 2019 22:31

če delaš sidro za prodajo in gledaš na nizko proizvodno ceno in majhen volumen za transport je mantus odličen izdelek kateremu ni kaj dodati ok razne verzije lopatic ipd ipd vendar to izkazuje premišljeno izdelan izdelek oz price /performance/profit
ali po domače cena/ kvaliteta/zaslužek.
če delamo isti izdelek za domači trg to je plačaj na črno,daj v Prtljažnik in adijo je varjenje tudi dobro vendar če računamo da je za pretrgat jeklen vijak 8mm potreba strižna sila 2T in da ima sidro 6 vijakov je to 12t strižne sile je res vprašanje ali potrebujemo var,in dodamo še ceno dobrega aparata in sedaj še atestiranega varilca???? je var predrag.
var izgleda res zaupanja vreden vendar njegova cena ne opravičuje vedno njegove uporabe,in še nekaj v razmislek raznim copy paste inovatorjem,kaj pa novi materiali strenx,duplex,hardox,ali bi lahko zmanjšali težo sidra????
sicer je še ena resnica mi radi večino časa pljujemo zakaj se toliko ukvarjamo z sidranjem,jaz sem se v mojih morjeplovskih začetkih tudi večino časa ukvarjal z tem,vendar z čason samozaupanje raste in sedaj če kaže slabo preprost strahopetno rep med noge in drugam,ali kot pravi Tonči v Nerezinah,znaš vjetar ti je uvek prijatelj ali nemoj iči protiv njega.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a widmann » To Jun 04, 2019 19:34

Sidro Adriatic

Cena za 5kg sidro je 115€+ddv
Že kdo koristi to sidro na svojem čolnu?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... TU5gixfeZ4


Še oglas na BOLHI.
http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 21160.html

...
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jun 05, 2019 08:31

Ma sedaj že vsak ki zna držat fleksarico, kopira Mantusa in se tolče po prsih kaj je naredil, naredil pa ni nič.Lahko si zmišljajo še ne vem kaka imena, Mantus je samo eden in ta je sigurno dober.Vsak dober izdelek se pa plača.Lahko se gleda teste sidr, vedno je narejeno tako, da reklamirano prime, ostalo pa ne.Na tejle reklami je le razlika v špici sidra, eno je nabrušeno in ostro, drugo malo bolj topo, po daljši uporabi so pa vsa topa in ostrine ni več.Lahko jo pa zbrusiš in stvar je zopet bp.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jun 05, 2019 10:36

widmann napisal/-a:Sidro Adriatic

Cena za 5kg sidro je 115€+ddv
Že kdo koristi to sidro na svojem čolnu?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... TU5gixfeZ4


Še oglas na BOLHI.
http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 21160.html

...

Sidro Adriatica in sidro Neptun

Malo za šalo malo za res, ne poznam nobenega ki uporablja to sidro. Celo njegov izumitelj ga ne uporablja, ker nikoli čolna ni imel. Živi več ur stran od morja in nobene povezave z navtiko nima in nikoli se z navtiko ni ukvarjal. Je kovinar in išče zaslužek.
Ne da ga pljuvam ampak zagotovo ne ve navtične malenkosti, ki
Precej vplivajo na sidranje, naprimer za koliko se veter obrne, ko iz maestrala obrne v jugo.

Njegovo prejsnjo sidro, sva skupaj stestirala in se ni izkazalo
To sidro pa naj bi bilo boljše ampak meni se zdi čip-čarli čunga-lunga. Ne da ga želim pljuvat ampak jaz imam za vzgled sidra drugačnih karateristik.
Če bi go sidro imelo kaj meni zanimivega bi ga brez vesti kopiral in uporabil njegove detajle, pa gor ali dol njegov napis patent pending :)

Drugače pa, vsako dobro sidro ima dobro ceno.
Če mene vprašate gredo sidra tako po kvaliteti :

Rocna
Mesto prazno
Mesto prazno
Ultra
Vulcano
Spade
Mesto prazno
Mantus
Potem dosti praznih mest in potem
Bruce
Potem spet dosti praznih mest in potem so smeti iz prejšnjega tisočletja:
Delta
Danfor
Hallovo
Admiral

Nisem nobenega želel užalit s tem. Ampak kdor je probal vlečt več razlicnih sidrr na roke po morju, ve o čem govorim.
Če pa kdo misli, da se motim, staviva za malico in gremo skupaj v Sveto katarino potegnit par razlicnih sider
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Sidro Adriatic

OdgovorNapisal/-a Lure » Sr Jun 05, 2019 13:34

Bonaparte: glede tele tvoje lestvice imam samo pomislek, zakaj vidiš Rocno tako visoko, kljub temu, da ima resne probleme pri resetu - v primeru da zaradi obrata vetra pride do izruvanja je pri Rocni realen problem, da je dokaj verjetno, da se ne vkoplje zaradi nabranega mulja.
Tukaj je video. To recimo tudi mene malo skrbi pri mojem "polancu" - zato razmišljam, da bi mu navrtal luknje.

Nisem tudi siguren, da je najbolje da vse zaključke delaš samo na podlagi testa v Sv.Katarini. Meni recimo so video posnetki, kot je zgornji dovolj zgovorni in dokaj konsistenstno narejeni, predvsem pa testirajo različne situacije in ne samo prvi vkop.

Sicer pa: tudi mene bi zanimal INOX Manork od ene 25-27kg - bi mi pasala na INOX ketno. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov