Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

mlekar21
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Apr 28, 2017 20:56

Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a mlekar21 » Pe Apr 28, 2017 21:04

Objavljam temo, ki bi povezovala ljudi v solastništvu lastnih jadrnic z namenom deljenja (vedno tako visokih navtičnih) stroškov vzdrževanja plovil.

Temo pa objavljam tudi z namenom ponudbe solastništva moje jadrnice Klejje. Solastništvo prodajam z namenom, da bi zmanjšal stroške vzdrževanja, ki mi jih trenutno (s svojo magistrsko iz filozofije) ni lahko pokrivati. Jadram že celo življenje, neveščim morja, ki pa bi jih izkušnja zanimala, ponudim tudi brezplačne ure jadranja.

Nekaj malega o jadrnici. Nemški Greif, letnik 1989, dolgo 6,5 m, dvižna kobilica, navijalno sprednje jadro, vsa oprema (2 glavni jadri, genova, nevihtno jadro, vrvi, 2 sidri, ...), Yamaha 5 konjev, vendar bi letos kupil nov 6 konjski motor (lahko ga vzamem v zakup in odštejem od cene solastništva), dvo-osna prikolica. Po dogovoru se pripravljen investirati v avtopilot. Za fotografije jadrnice iz poletja 2016 me kontaktirajte na email.

Ogled v okolici Ljubljane. Za več informacij telefonska številka 068 683 547 ali email: gonza.tej@gmail.com
dreamteam
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Apr 09, 2019 12:52

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a dreamteam » So Apr 27, 2019 12:01

Pozdravljeni morjeplovci!

Smo 5 članska družina (40, 36, 9, 7, 10 mesecev) , v bistvu 6, šesti član je pes. Sam jadram že od rojstva z matično družino. Po smrti staršev sem podedoval jadrnico 5,5 m ( raca, še sam ne vem kateri model ali proizvajalec ampak je bila super za študentska jadranja in podobno.) Dobil družino in kupil 8,8 m dolg angleški kuter- nuntucket clipper. Super barka-dvojambornica l.1971 za čezoceansko plovbo, vendar za družinsko jadrnico rahlo neprimerna (malo komoditete, veliko dela posledično težave doma v stilu A: a spet greš na barko, B: ja moram, če hočmo it poleti jadrat.) Barko sem imel v solastništvu z znancem iz mladosti. Nekako se je obneslo, on je sicer plačal 1/2 vsega koristil pa en vikend na leto (nič se pravi), delal pa tudi bolj malo. V glavnem so bile vse organizacijske in ostale zadeve na mojih plečih. Barko smo prodali.
Sedaj sem sam kupil dehler duetta 94, super jadrnica nemške izdelave s plitvim grezom ( 1,1 m), dve kabini, zadnja je brez vrat, prostorna ima vse kar imajo veliki. Privez na Krku. Prodajam polovični delež najraje družin s podobnimi izkušnjami oz. interesi.
1. jadrnico koristimo večinoma poleti 3 tedne, kdaj tudi za 1. maj, enkrat mi pripada še teden moškega jadranja. Počasi bom začel postopek seznanjanja z ženo za solo jadranje v zimskem času.
2. Pes gre z nami na barko, ne hodi v kabino.
3. Več info na mail
4. Slike barke namenoma ne dam ker je super barka in ni nam nujno prodat lahko počakam tudi leto ali dve.
5. Prodajam izključno zaradi stroškov in deljenih skrbi okrog vsega okoli barke in ker vem da ne bo izkoriščena toliko kot bi lahko bila.
6. Prodamo tistemu s katerim se bomo dobro razumeli in začutli.

Polovični delež 11 000 Eur, vključuje privez za leto 2019

LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Maj 03, 2019 18:03

Probi to barko za 22 tisočakov prodat,pol se pa lahk o polovičnem deležu za 11000 e menimo..Ja pa dober dan in dobrodošel na forum..
dreamteam
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Apr 09, 2019 12:52

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a dreamteam » Pe Maj 03, 2019 21:10

Polanc, izjava je v smislu predloga ali...?
Sem kupoval jadrnico precej časa, no kakšno leto. Sem videl kam pes taco moli za od 15 do 25 tisoč. Cena na oglasu je nekaj v živo pa povsem nekaj drugega.
Mojo barko sem pravkar registriral in v primerjavi z videnimi kotira kar visoko. Poleg tega je v ceni privez za letos.
V bistvu ni največje nuje prodati polovični delež, bi pa vseeno rad videl, da je jadrnica v uporabi.
V prvi vrsti iščemo podobno misleče ljudi, družino?
Si zainteresiran, poznaš koga, glede na to, da si star maček.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Maj 03, 2019 23:24

Torej mislim da je barka kr drago ocenjena ..no, ne vem kje je privezana , te cene so sila različne po lokacijah.Morda bom vedu za enega ok moža ja.No sej o ceni in vseh stvareh se boste tko sami menili.
.
dreamteam
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Apr 09, 2019 12:52

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a dreamteam » So Maj 04, 2019 09:25

No super, če je kandidat super ok se tudi o ceni lahko pogovarjamo


Hvala
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a polanc » So Maj 04, 2019 09:28

Ja so v redu ljudje ,stari okoli 55.
dreamteam
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Apr 09, 2019 12:52

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a dreamteam » So Maj 04, 2019 10:52

Predvidevam, da več na zs.
Lahko pošljem tudi kakšno sliko in mail.
Vsekakor jih mora spoznati vrhovni komandant družine t.j. Žena ;)

LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a polanc » So Maj 04, 2019 14:21

A tko je prvas haha
dreamteam
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Apr 09, 2019 12:52

Re: Solastništvo - jadrnice (iščem, iščeš)

OdgovorNapisal/-a dreamteam » So Maj 04, 2019 21:42

ne sam pr ns, pr vsh. Sam eni priznamo eni pa se delajo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti