potovanje iz portoroža do lošinja

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » Ne Maj 12, 2019 17:48

Pozdravljeni, letos bi rada z ženo preživela dopust z potovanjem iz Portoroža pa tam nekje do lošinja in okolice, sam še nisem potoval tako daleč, pa me zanima če gre kdo na tako pot, da bi lahko skupaj potovali. Imam 8m barko z potovalno hitrostjo tam nekje 15milj. lp
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 12, 2019 20:02

Lep pozdrav junija se ruti priključita pa bosta točn tam kjer želita v družbi veliko morjeplovcev.Luštno bo in če se slučajno komu kaj zalomi se hitro kdo najde ,ki rad pomaga..
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » Ne Maj 12, 2019 20:26

Pozdravljen,sem vesel odgovora, mi mogoče lahko kaj već napišeš o tej ruti
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a sova » Ne Maj 12, 2019 23:17

Tu so prispevki samo zadnjih treh rut. Jih je pa še osem od 1-8 pa še na you tube je precej posnetkov. https://www.youtube.com/results?search_ ... ovska+ruta
viewtopic.php?f=7&t=24133
viewtopic.php?f=7&t=23099
viewtopic.php?f=7&t=19811

lp.
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » Po Maj 13, 2019 07:34

Hvala ker si se potrudil, vendar to sem že vse prebral, nisva se razumela, iščem nekoga ki bi skupaj potovali, vsak z svojo barko cca 10 dni, termin je lahko kadarkoli. Lp
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Maj 13, 2019 08:19

Ob Istri se ne splača izgubljat časa. Potegni naprej do Pule. S 15 vozli boš tam brez težav v 4h urah.
Ko prečkaš Kvarner se šele začne morje v pravem pomenu besede.
Za tako nezahtevno plovbo je brez pomena, da iščeš spremljevalno plovilo in čakate en drugega, kajti želje in potrebe se preveč razlikujejo, da se bo na koncu vse lepo izšlo. Povsod najdeš družbo in ponavadi tudi pomoč, če nisi vešč kaj postoriti na barki. Če pa barki ne zaupaš potem pa najprej vse poštimaj in se šele nato odpravi na pot.
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » Po Maj 13, 2019 08:41

Z zaupanjem v barko nimam težav, gre se zato da je družba in pa da ima že izkušnje z tako potjo
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 13, 2019 12:06

Ina,
mislim da ti bo vsak z veseljem pomagal tako tu kot tudi na morju, če ne želiš detaljneje razlagat na forumu lahko tudi ob kavi ali telefon ali ZS, predvsem kaj te skrbi, morda ti bomo lažje pomagali...kot pa je že Tesla rekel je okolica naprej od kvarnerja bolj zanimiva in tvoj domet v kolikor niso rezervoarji res super majhni je brez težav vsaj do Lošinja kar je lahko prva etapa v enem dnevu brez problema če se primerno spremlja vreme. Na lošinju tankaš, počivaš...in potem z vremenom lepo počasi dalje. 15nm ni tako majhna brzina :mrgreen:
pojdi se z bikom bost!
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Po Maj 13, 2019 19:10

Ha ha ha.. Istra da ni zanimiva.. seveda če plujete 1 in več milj od obale ... tako ni nobena obala zanimiva... je videti vse ravno. Pridite bližje pa boste videli več kot pa na polovici otokov. Pa morjeplovcev pri katerih se lahko ustaviš je od Umaga do Pule vse polno in mislim, da se te prav nihče ne bo branil če se pri katerem ustaviš na mrzlem špricarju ali pivički. Tudi za prespat imaš dovolj zalivov, marin in mandračev. In gostiln tudi. Ker glede na hitrost 15 NM predvidevam, da imaš polizpodrivno barko je še toliko bolje, da se zaustaviš vsaj po dveh do max treh urah plovbe. Drugače bosta imala z ženo verjetno kaj kmalu poln k.rac morja. Jaz grem iz Červarja v glisiranju max do Rovinja, tam malo spustim gas, potem spet zglisiram do Brionov, kjer spet malo spustim in nato spet zglisaram do Kamenjaka, tam spet spustim. In potem v enem šusu čez Kvarner do Unij ali Osorja. To traja od 3 do 4 ure in je čisto dovolj. Saj bi se ustavljal po poti samo kaj ko delam do Kamenjaka ali gor do Savudrije enodnevne izlete in skoraj vse poznam. Ko spustiš se malo ddahneš če kaj nabija, vzameš frišno pivce, razbiješ monotonijo, spregovoriš z ženo,pogledaš mesta od blizu ali daleč, določiš točke ustavljenja za nazaj ali za drugič ko greš dol. Le globine prej naštudiraj če pluješ blizu obale, ker niso povsod postavljene oznake za čeri in plitvine. Dol po otokih pa imam jaz plovbe dnevno za do 1 ure. Zelo redko plovbo raztegnem na 2 uri. Tudi sicer je škoda da bi neprestano plul 10 ur in gledal samo morje. Pa z nabijanjem na valovih ali brez nabijanja bi mene taka dolga plovba na 8 m barki v neprestanem plutju dobesedno ubila. In kaj imaš potem užitek... ne. Še drugi dan imaš plovbe dovolj in zame to ni glih neki oddih in uživanje. Seveda to ne moremo primerjati z jadrnicami, ki imajo drugačen režim plovbe in na njih toliko ne nabija, pa večina jih ima avto pilota in se lahko posadka sprehaja ali spi (če ima tudi radar)... in tako naprej... Sicer pa moraš konec koncev sam preizkusiti eno in drugo in potem videti kaj in kako. Jaz bom šel čez Kvarner letos okoli 6. ali 7. ali 8. julija - alii malo pozneje. Odvisno od vetrov in valov čez Kvarner, ker nabijanja po 1 metrskih in večjih valovih se mi res ne da prenašati.. Sem pa raje v Červarju in ko je napoved ugodna jo mahnem preko.
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » To Maj 14, 2019 13:47

Hvala za lepo napisano
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 14, 2019 17:21

Mogoče mal napiši kaj iščeš, družbo za otroke al za zvečer čvek al?? mi2 z ženo sva v Umagu,sva taka smotana 50 plus let stara..včas mava rada đumbus včas pa mir in zaspiva ob sončnem zahodu..moja potovalka je pa tretjina tvoje če lepo piha,tko da bi ti znoru od čakanja name..se pa komot u Umagu kdaj dobimo na pir in čvek..
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » To Maj 14, 2019 17:33

Ojla, tudi midva sva stara 50 in sva prav taka kot vidva, včasih imava rada džumbus včasih pa mir, ja lahko bi se pripeljala do umaga..drugače pa midva imava raje umirjeno vožnjo brez dirkanja..a sta v marini v umagu
vlaroj
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Avg 08, 2012 07:44

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a vlaroj » To Maj 14, 2019 20:31

Lep pozdrav. Kje imaš privez v Portorožu.Sem na 190 v starem delu marine in pri meni se vedno najde kaj hladnega.Tudi za morjeplovski čvek sem vedno pripravljen

L.P.Vlado 041 614 289
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 14, 2019 21:33

Ne zunaj na boji pred marino oz desno od bencinske.
ina32a
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 05, 2019 22:04
Kraj: Domžale

Re: potovanje iz portoroža do lošinja

OdgovorNapisal/-a ina32a » To Maj 14, 2019 22:31

jst sem v kanalu zraven mosta, kaja ko greš mimo se oglasi če sem gor, tudi pri meni dobiš kej hladnega

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti