Pomoc hr.registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Mar 31, 2019 09:56

Da ti malo olajšam, sem namreč pred kratkim preregistriral barko na HR.Na naši kapetaniji poveš, da bi barko odjavil zaradi preregistracije, v roku pol ure imaš papirje v rokah, zraven dobiš tudi dokument, ki ga neseš na Furs, davek na plovilo se vseeno plačuje pri nas.Ne plačuješ davka na Hrvaškem, tam plačuješ le pomorsko pravo in svetlarino.
Na HR greš najprej na davčno(porezni ured), da dvigneš OIB(davčno številko), nato moraš dobit nekoga, ki bo sprejemal tvojo pošto in greš z nijm k notarju(punomočnik), da ga uveroviš, ker on bo prejemal tvojo pošto, plačaš 43 kurajberjev(kun), nato greš s papirji na svojo kapetanijo in tam sem plačal (kao)tehnični pregled 320kun(dobiš položnico in jo greš čimprej plačat) in kapitanu daš kak wiski za dobro voljo.
Meni prevoda izpisa iz SLO niso zahteval, enim ga, ne vem kako bo pri tebi, je čisto odvisno od volje kapitana na Kapitaniji.
Nov vpisni list sem dobil že naslednji dan.Lahko ti ga pa pošljejo po pošti, še bolje če ga sam ali kdo osebno dvigne.Evo tako je bilo pri meni s to zadevo, brez problemov.Je pa tudi še enostavnejši način, papirje pošlješ na Kapetanijo v Opatijo in v 14-tih dneh dobiš po pošti nove dokumente.Seveda prej malo potelefoniraš kaj bi rad.Ti pa priporočam, da je najbolje imeti registracijo tam, kjer boš imel privez.To je za tiste domačine in okolico(kapetanijo) precej pomembno, v tvoje dobro.
mašinfirer
debelalignja
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe Jun 19, 2015 12:36

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a debelalignja » Po Apr 01, 2019 14:16

habibi Vll napisal/-a:Da ti malo olajšam, sem namreč pred kratkim preregistriral barko na HR.Na naši kapetaniji poveš, da bi barko odjavil zaradi preregistracije, v roku pol ure imaš papirje v rokah, zraven dobiš tudi dokument, ki ga neseš na Furs, davek na plovilo se vseeno plačuje pri nas.Ne plačuješ davka na Hrvaškem, tam plačuješ le pomorsko pravo in svetlarino.
Na HR greš najprej na davčno(porezni ured), da dvigneš OIB(davčno številko), nato moraš dobit nekoga, ki bo sprejemal tvojo pošto in greš z nijm k notarju(punomočnik), da ga uveroviš, ker on bo prejemal tvojo pošto, plačaš 43 kurajberjev(kun), nato greš s papirji na svojo kapetanijo in tam sem plačal (kao)tehnični pregled 320kun(dobiš položnico in jo greš čimprej plačat) in kapitanu daš kak wiski za dobro voljo.
Meni prevoda izpisa iz SLO niso zahteval, enim ga, ne vem kako bo pri tebi, je čisto odvisno od volje kapitana na Kapitaniji.
Nov vpisni list sem dobil že naslednji dan.Lahko ti ga pa pošljejo po pošti, še bolje če ga sam ali kdo osebno dvigne.Evo tako je bilo pri meni s to zadevo, brez problemov.Je pa tudi še enostavnejši način, papirje pošlješ na Kapetanijo v Opatijo in v 14-tih dneh dobiš po pošti nove dokumente.Seveda prej malo potelefoniraš kaj bi rad.Ti pa priporočam, da je najbolje imeti registracijo tam, kjer boš imel privez.To je za tiste domačine in okolico(kapetanijo) precej pomembno, v tvoje dobro.


Super hvala za odgovor :D dobis za pivo

Sem gledu tale davek od plovila.. za 6.9 m z 10KM motorjem bi bil cca 35 eur? Mam prav?sam tok da nisem cist kiksnu?
Kolkr vidim ni davek odvisen od vrednosti na kupoprodajno pogodbi?
Hvala za vso pomoc
Lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 02, 2019 10:03

habibi Vll napisal/-a:nato moraš dobit nekoga, ki bo sprejemal tvojo pošto in greš z nijm k notarju(punomočnik), da ga uveroviš, ker on bo prejemal tvojo pošto


To greš lahko sam, rabiš samo podatke nekoga, ki je državljan s stalnim prebivališčem v HR.

Overi notar tvoj podpis ker ti daješ nekomu punomoč oziroma ga pooblastiš. Zato njegova prisotnost ni potrebna.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Apr 02, 2019 10:29

Pri meni, sem moral imeti punomočnika s seboj, ker se je moral pri notarju podpisat, da se strinja s tem.
mašinfirer
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 02, 2019 10:36

Pri meni pa ne. Sem pa trajno punomoč overil pri javnem bilježniku Željku Krajini v Umagu dne 22.3.2019.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » To Apr 02, 2019 16:47

habibi Vll napisal/-a:Pri meni, sem moral imeti punomočnika s seboj, ker se je moral pri notarju podpisat, da se strinja s tem.


Tudi jaz sem moral imeti opunomočenika s seboj, da je podpisal soglasje, sicer bi si lahko kar zmislil nekoga in bi se zakompliciralo kasneje pri pošti. No z mano je bil pri "bilježniku" in na kapetaniji, pa se ne spomnim točno kje je moral podpisat, mislim pa, da na kapetaniji. (Urejal sem v Labinu in Rabcu)
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Apr 02, 2019 22:12

Egir ima prav,sam greš lahko overiti njegov podpis,le redkokje pa ne zahtevajo prevodov v Hrv.
Coastliner
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 02, 2019 22:17

Men so na kapetaniji rekl, da rabim ta dokument overjen in da morm prpelat čoln. Niso omenjal, da moram koga za rokico in peljat še tja. Glede na to, da je oziroma bi bil to kar bistven podatek in ogromen logistični zalogaj za dve osebi iz popolnoma drugih ozadij in to med delovnikom, dvomim, da bi pozabili na ta detajl.

Sploh pa pooblastilo mora overit pooblastitelj, ne pooblaščenec. Od pamtiveka je že tako, ne vem zakaj bi bilo pa za to kaj drugače.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Primoz1
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Avg 04, 2018 08:02

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Primoz1 » To Maj 14, 2019 10:20

Ok, veliko je napisanega glede papirjev kaj rabimo in kako.
Srečujem se z malo drugačno situacijo... čoln je trenutno registriran v Nemčiji. Tam naj bi ga lastnik odjavil, da ga bom potem jaz lahko prijavil na hrvaškem.
Zdaj mi pa vsi govorijo, da potrebujem APOSTILLE.

Definicija apostilla: Apostille je potrditev resničnosti podpisa, funkcije podpisnika listine in žiga ali pečata na listini. Opravi jo pristojni organ države izvora listine, ki se bo uporabljala v drugi državi in se ne navezuje na vsebino same listine. Potrditev oziroma apostille se na listino odtisne, pripne ali priveže. Apostille lahko izda le pristojni organ države, ki je listino izdala, za uporabo v drugi državi članici haaške Konvencije o odpravi legalizacije tujih javnih listin z dne 5. 10. 1961.

Pišem v Nemčijo na urad in mi rečejo, da je to samo za javne listine, kar pa odjava plovila iz registra ni. Kdo je zdaj tu bolj pameten in kdo ima prav?! Ali je to res potrebno, oz.kako naj pridem do tega vraga?

Hvala
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Maj 14, 2019 11:02

Vsi se otepajo apostileta ampak brez v hrvatiji po novem ne bo šlo.

Reč švabu naj ti naredi apostile odjavo naj ti da pa zravn. Apostile je posebej dokument in da bi ga dobil švabo rabi zgolj osebno izkaznico.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Primoz1
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Avg 04, 2018 08:02

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Primoz1 » To Maj 14, 2019 11:14

Lastnik je Slovenec... Vprašanje je, kam naj zdaj oni to naprej pošlejo... Načeloma te papirje urjeja Moto Nautika, tako da mislim da bi morali oni to zrihtat, če hočejo čoln prodat, mar ne?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Maj 14, 2019 14:08

Pa že.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a val » To Maj 14, 2019 19:24

Primoz1 napisal/-a:Lastnik je Slovenec... Vprašanje je, kam naj zdaj oni to naprej pošlejo... Načeloma te papirje urjeja Moto Nautika, tako da mislim da bi morali oni to zrihtat, če hočejo čoln prodat, mar ne?


Primož me je že kontaktiral.

Če bo imel še kdo težave z Apostillom naj me kontaktira.

Ene kapetanije zahtevajo Apostille druge ne,pri HR nikoli ne veš,danes me je kontaktiral naš član in je dejal da v Zadru zahtevajo T2L obrazec pri prenosu iz SLO zastave na Hr.
Primoz1
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Avg 04, 2018 08:02

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Primoz1 » Sr Maj 15, 2019 10:49

Ok, naslednje vprašanje..
Na Lučk kapetaniji Rabac mi pravijo, da se 2t motorja ne da več vpisati... :shock:
Odpišem mail, če res ni varainte, da je na čolnu vpisan motor. Mi odgovorijo da ni variante.
Potem pa kličem, pa pravijo, da če je že vpisan na čolnu, lahko.
Zdaj pa ne vem kaj naj si mislim...
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a val » Sr Maj 15, 2019 15:21

Če je motor v EU že bil vpisan potem bi ga morali vpisat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov