Jadro za napihljiv sup

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a diligence » Ne Maj 19, 2019 07:07

Pred časom sem nabavil napihljiv sup z jadrom.https://www.zraysports.com/product/deta ... SURF%20PRO
Deska je ok,jadro pa ne služi namenu.Ne gre v veter.80*je max.
Ali bi šlo z boljšim jadrom bolj ostro v veter,ali je problem tudi v deski.Ne iščem visoke kvalitete,samo, da lahko dokaj zanesljivo otroci prijadrajo nazaj na barko.
Hvala.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Maj 19, 2019 07:44

Na pravem surfu imaš kar konkretno velik gredelj. Kakšen pa je na supu, če sploh je? Jadro mi sicer izgleda čisto v redu.
__________________
lp
motorni
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a diligence » Ne Maj 19, 2019 09:01

Pritrditev jambora se mi zdi enaka kot pri pravem Windsurfu.Jadro nima loka.Boom je speljan kar skozi jadro in tako dobiš ravno togo cunjo.
Koliko se pa da pravi windsup stisniti v veter?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Maj 19, 2019 20:15

V stopinjah ti sicer ne znam povedati, ampak vedno sem lahko priplul nazaj. Imam pa surf, ki so jih delali pri nas v 70 letih prejšnjega stoletja, nazadnje pa sem stal gor pred kakšnimi 15 leti :D
A imaš na supu gredelj?
__________________

lp

motorni
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 19, 2019 20:31

No jaz sem malo spremljal surfarje z jadrnico...ki so pol z Alesiom šli do Dubrovnika.Treniral smo v enih 15 vozlov burje.V veter sta šla za cca 10 stopinj slabše, kot jaz samo z glavnim jadrom in v veter sem ju nekje dohajal,ko smo pa šli na bok ,pa z vetrom sta bla pa 4krat hitrejša od mene.Sta pa kr ornk dobra surfarja z pravimi surfi..Tolk če kaj pomaga.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 19, 2019 21:28

Z napihljivim supom ne bo šlo nikoli v veter in tudi z najboljšim surfom z profi jadrom zelo težko, to ti potrdi vsak dober surfer, z vetrom v bok pa letijo kot rakete.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Maj 20, 2019 09:06

Tale SUP bi šel v veter - glede na smernik in odsotnost kobilice/gredlja - samo če bi glisiral.
To velja tudi za klasične windsurfe - tisti za malo vetra (velike dile) imajo (dvižne) kobilice, ki morajo biti za v veter spuščene, če ni toliko vetra da bi glisiral.

Ko surf glisira - vlogo kobilice prevzame smernik, ker se tudi teža in prijemališče sil jadra premakneta nazaj in s pravo pozicijo telesa se vse združi v eni točki.

Glede smernikov... je pa itak cela znanost, da dosežeš svoj namen. Za v veter so bolj učinkoviti drugačni, kot npr. za skoke ali za jahanje valov.
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a inspiron » Po Maj 20, 2019 15:08

alesjo napisal/-a:Z napihljivim supom ne bo šlo nikoli v veter in tudi z najboljšim surfom z profi jadrom zelo težko, to ti potrdi vsak dober surfer, z vetrom v bok pa letijo kot rakete.


Surfi gredo ze od nekdaj v veter, nekateri tudi pod takimi koti, da verjet ne mores. Tole pa en primer polarja neki obicajne surf deske (sicer iz leta 2011):

Slika

Glede SUPa: gre seveda slabse v veter kot surf, gre pa - se posebej, ce je low-wind. Ne pa kar sam od sebe - se je potrebno naucit. Googlajte/glejte filmcke o WINDSUP.

Se najbolje jih je dat za kak dan v surf solo, pa jih naucijo tehnike (in predlagajo zamenjavo smernika/smernikov, ce le te niso ustrezni).
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Jadro za napihljiv sup

OdgovorNapisal/-a diligence » Po Maj 20, 2019 17:56

Ta sup ima kobilico.Jo večkrat namestim tudi za supanje.Pride prav,če moraš suh priti na kopno in nazaj.Stabilnost se občutno izboljša.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti