Čolni viamare

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Apr 29, 2019 10:12

Tiste letvice sem pobral ven in naredil trdo dvodelno dno in ojačal krmno steno z dvema 12mm cevkama.
Slika
mašinfirer
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Maj 07, 2019 22:14

Ta ojačitev s cevkama je dobra zadeva,tudi jaz sem po dveh sezonah na Viamare 330 storil podobno potem ko sem to videl pri Nemcu na nekem gumenjaku.Predvsem to pride v pištev pri vleki tube alu kaj podobnega.Sem krmno streno ojačal še s po dvema vijakoma.Kar sr pa "kitajčka" tiče,za tako malo denarja res ne moreš pricakovati ne vem kaj,se pa z dobrim vzdrzevanjem( impregnacijo kar nekaj podaljsa življenska doba .
Coastliner
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Maj 08, 2019 06:47

Metzeler je mel original tak le da je tam bila krmna deska spojena z dnom s pantom kar je tvorilo zelo čvrsto zvezo.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Maj 08, 2019 10:42

Ja imaš prav, stari Metzelerji so bili dobri.Sej veš tele rižotarje je treba mal podpret, da ne zdihnejo.Dno pokrito s tistimi tremi letvicami, ne tvorijo kake opore krmni steni, sploh pa če daš gor motor 5KM, s katerim se že glisira, ti kmalu začne krmno steno trgat iz svojga sedeža.Zato mu trdo dno in malo ojačitve ne škodi.
mašinfirer
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Maj 27, 2019 19:37

Zdravo,
Mene pa zanima dinghy z alu dnom in napihljivo kobilico. Imel bi sicer 2,7 m, ker je ta dolžina idealna za moje potrebe, pa vidim, da je viamare prvi s tako opcijo dolg 3,30 m, kar je zame malo preveč.
Ve kdo še za kako alternativo z normalno ceno in normalnim dobavnim rokom? Gledal sem zeepterja in ZAR MINI. Prvi je za znosnih 750€ medtem ko je drugi kar malo nesramno drag cca 1200€.
Je kdo od znalcev tukaj kaj bolj vešč googlanja in ve še za kakšnega podobnega gumenjaka v tej kategoriji?
P.S. Alibabo sem predelal po dolgem in počez, pa je poštnina skoraj dražja pd čolna, pa še DDV me zagotovo udari, pa je vse skupaj enako ali celo dražje kot če kupim v EU.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Po Maj 27, 2019 21:33

Že nekaj člankov nazaj sem omenil,da sem tri sezone užival z Viamare330 in Parsun15.Edino kar se mi je zgodilo(nisem edini) se mi je propeler zavrtel na gumi puši.Sem mu pa res posvetil kar nekaj nege,sicer verjetno.....,ne vem,ker sem zamenjal za večjega (plastika),sicer taka je zgodovina vseh morjeplovcev,začnejo s takim oz.podobnim,potem pa odvisno od denarnice oz".sponzorjev".
Je pa ta (Viamare in Parsun) gumenjak(nov) verjetno že nekaj časa najcenejša varianta,odlocitev pa je seveda tvoja,razmisli in želim,da se prav odločiš in SREČNO
Coastliner
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 28, 2019 00:15

Ja, poznam Parsun robo. Sem imel do letos Z-Ray gumico 3,3m pa je šel rakom žvižgat po 5 sezonah. Vse se je razlimalo, pa še spuščati je začel. Sicer je bil relativno malo rabljen (kot tender). Glede na to, da sem ga plačal natančno 220€ pred leti, je pošteno odslužil svoje. S Tohatsu 5 sta bila kar dober par, čeprav je malo manjkalo do glisiranja (z mehkim dnom niti ni bila resna opcija). Sedaj iščem zložljiv gumenjak z alu dnom, pa Parsun nima tega modela v dolžini 2,7 m kar je po svoje škoda. Na Aliexpresu je tega kot listja in trave za 200 do 300 ojrof samo kaj, ko je poštnina vsaj 250 in še 22% DDV. Z veseljem bi kupil pri nas, da je tudi morebitno uveljavljanje garancije bolj enostavno.
Še kdo kaj več ve kje se da dobiti take gumice?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Maj 28, 2019 07:43

Hm, ta je sicer 320 cm, vendar ga pošljejo v slovenijo za 50 eur....lp

https://www.ebay.de/itm/Schlauchboot-Sp ... GTR=1#shId
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1679
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a Paco » To Maj 28, 2019 09:00

si kje videl navedeno velikost tubusa ? :?:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a sova » To Maj 28, 2019 09:29

Klikni na beschreibung. Ti odpre novo okno kjer so vsi podatki. Mislim, da je 38cm premer tub.

lp.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 28, 2019 09:38

Tubus tega, ki ga predlaga franc5e, je premera 38cm, kar je malo glede na običajen standard v tej dolžini (42cm). Čoln je Z-ray, o katerem se je tu že pisalo. Sam sem ga imel 5 let (z plankami in ne alu dno), potem je začel razpadati. Niti se mi ga ni ljubilo limati skupaj, ker je tudi pričel spuščati in sem se samo poslovil. Tile čolnički niti niso tako slabi za ta denar.
Moj problem je, ker sem imel do sedaj 330cm dolgega in mi je prekrival okno kabine na barki ko je bil na palubi. Vleka za sabo ni bila opcija oz. se je hitro slabo končalo za one otroške sprednje rinke. Na splošno pa na čoln tega proizvajalca nimam pripomb. Ne zdi se mi smiselno kupovati teh čolničkov za jurja in več, ker zelo verjetno rok trajanja ne bo nič kaj daljši.
Tale je tudi zanimiv, pa še dolžina je prava. Moti me edino, da nima na premcu rolerja za mačka. Včasih maček pride prav, ko se v kakem zalivu odpravim malo na fishing... :lol:
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 28, 2019 09:43

Ja, je že Sova odgovoril... Klinc, moj odzivni čas je skoraj podoben crknjenem konju...
Kitajci imajo fensi šmensi gumice, ni da ni. Problem je dobavni rok, vprašljiva kvaliteta, minimalno naročilo in DDV ter poštnina. Zelo zelo težko prideš za 500-700€ skozi v tej kategoriji.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a sova » To Maj 28, 2019 10:35

Boljše dvakrat kot nobenkrat. :) Se tudi meni kdaj zgodi isto :oops: pa kaj čmo, stara generacija, emšo.

lp.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Maj 28, 2019 12:58

Evo, tukaj pazi dražba, cena 415eur jih je več, pa še poštnina v Avstrijo je 24 eur...., napišeš naslov najbližje pošte v avstriji, lahko napišeš dva priimka, in dvigneš z osebno, stane 1 eur

https://www.ebay.de/itm/vidaXL-ALU-Bode ... SwLwdc7PC7

Produktspezifikationen:
Max. Tragkraft: 484 kg
Max. Personen: 4
Maße:
Entfaltet: ca. 270 x 150 cm
Gefaltet: 110 x 55 x 25 cm (LxBxH)
Anzahl Luftkammern: 3
Material Boden: Aluminium
Bänke: 1
Paddel: 2 Stück aus Aluminium
mit aufblasbarem Kiel
Material: 3 Lagen PVC/Polyester
inkl. Fußpumpe und Tragetasche
Max. Motor Stärke: 7,5 kW
(wird ohne Motor geliefert)
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Čolni viamare

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Maj 28, 2019 13:03

Evo, tega za 10 eur, ti ga pa jaz prilepim, če ne najdeš kakega majstra....lp

https://www.ebay.de/itm/PVC-Kajak-Kanu- ... Sw~p1bnxk3

Kdo je na strani

Po forumu brska: medved in 9 gostov