barbariga-unije

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

grozdje
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 10, 2016 16:57

barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a grozdje » So Maj 25, 2019 19:31

Pozdravljeni,
letos sem kupil čoln Sacs 440 z yamaho 50 4t. Me zanima cca. ali se splača skočit do otoka Unije za vikend ? Koliko ur vožne cca. je, če je vreme oz morje OK.
Lp
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Maj 26, 2019 19:47

grozdje napisal/-a:Pozdravljeni,
letos sem kupil čoln Sacs 440 z yamaho 50 4t. Me zanima cca. ali se splača skočit do otoka Unije za vikend ? Koliko ur vožne cca. je, če je vreme oz morje OK.
Lp


Cca urco in pol.. odvisno od morja, vetra, kje boš plul (ali se boš takoj odprl na odprto in plul na zunanji strani Brionov ali po notranji strani Brionov, kjer boš moral pluti počasi - zaradi bližine obale in otokov ne smeš glisirat. Isto je na Kamenjaku. Malo spustiš tu, malo tam pa je 15 minut mimo. Prej kot greš čez Kvarner se prepričaj kakšno bo vreme tudi za nazaj.
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a elan450 » To Maj 28, 2019 14:28

Ce si za lahko greva skupaj. Imam Suzukija 65 KM/2T in lupino 4,90 m. V začetku julija bom v Barbarigi.
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Maj 30, 2019 20:02

Iz Barbarige do Unij minimalno 2,ure.1-no uro do Kmenjaka in čez kvarner do mesta Unuje po lepi vodi še 1-no uro.na vshodni strani Unij pa drugega kot tri globoke zalive nimaš kaj videt.Če jo krenete do Unij, jo potegnite do mesta Lošinj, tam lahko tankate in malo pretegnete noge.Drugače naselje Unije, vasica z enim pomolom, prijazni ljudje, popiješ pivce, poješ porcijo giric s pomfrijem in to je to.Lahko pa greste na vzhodno stran Unij v zaliv Maračol in 20 min hoje do vasi Unije.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Maj 30, 2019 21:33

aleks09 napisal/-a:
grozdje napisal/-a:Pozdravljeni,
letos sem kupil čoln Sacs 440 z yamaho 50 4t. Me zanima cca. ali se splača skočit do otoka Unije za vikend ? Koliko ur vožne cca. je, če je vreme oz morje OK.
Lp


Cca urco in pol.. odvisno od morja, vetra, kje boš plul (ali se boš takoj odprl na odprto in plul na zunanji strani Brionov ali po notranji strani Brionov, kjer boš moral pluti počasi - zaradi bližine obale in otokov ne smeš glisirat. Isto je na Kamenjaku. Malo spustiš tu, malo tam pa je 15 minut mimo. Prej kot greš čez Kvarner se prepričaj kakšno bo vreme tudi za nazaj.


V najožjem delu (med Stenjakom in Velikim Brionom) je širine 625 m. Tako lahko v tistem (25 m) pasu glisiraš. Drugje pa je za prehod še veliko več prostora.
https://vodovod-rh.si/
grozdje
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 10, 2016 16:57

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a grozdje » Pe Maj 31, 2019 11:23

hvala za odgovore, na unijah sem že bil, vendar imam tam kolega in bi šel za vikend :D
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a aleks09 » So Jun 01, 2019 13:34

Roberth1 napisal/-a:
aleks09 napisal/-a:
grozdje napisal/-a:Pozdravljeni,
letos sem kupil čoln Sacs 440 z yamaho 50 4t. Me zanima cca. ali se splača skočit do otoka Unije za vikend ? Koliko ur vožne cca. je, če je vreme oz morje OK.
Lp


Cca urco in pol.. odvisno od morja, vetra, kje boš plul (ali se boš takoj odprl na odprto in plul na zunanji strani Brionov ali po notranji strani Brionov, kjer boš moral pluti počasi - zaradi bližine obale in otokov ne smeš glisirat. Isto je na Kamenjaku. Malo spustiš tu, malo tam pa je 15 minut mimo. Prej kot greš čez Kvarner se prepričaj kakšno bo vreme tudi za nazaj.


V najožjem delu (med Stenjakom in Velikim Brionom) je širine 625 m. Tako lahko v tistem (25 m) pasu glisiraš. Drugje pa je za prehod še veliko več prostora.


Žal ne vem kateri otok je Stenjak? In mi povej prosim kako boš zadel točno sredino.. tistih 25 m.. Ko te bojo policaji ustavili in ti pisali kazen ker si glisiral v nacionalnem parku ti ne bo nič pomagalo. Če hočeš dirkati oz. čimprej priti na Unije se potem lepo odpri na odprto morje vsaj 0.5 milje od najbližjega otoka Brionskega arhipelaga.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a jozko » So Jun 01, 2019 15:46

aleks09 napisal/-a:Žal ne vem kateri otok je Stenjak?

Otok Stenjak je še staro ime, danes se imenuje otok Sveti Jerolim :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: barbariga-unije

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Jun 02, 2019 23:15

Ja saj se mi je zdelo da gre za sv. Jerolim, ki pa je žal v sklopu naravnega rezervata Brioni in tam glisiranje sigurno ni dovoljeno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov