Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Maj 30, 2019 12:48

Seveda sova, tvoj odgovor je aktualen, moj glede tenderja morda ni (zato sem tako napisal). Glede na dolžino čolna bi lahko tudi bil tender h kakšni 50ft krači... :D Jasno, da ne moreš s tenderjem na Vis, matično plovilo je pa na Braču. To ne gre. Lahko pa ga uporabljaš v okolici matičnega plovila. Kaj je to "okolica" pa ne bi sedaj tukaj... :lol:
Je pa tako, da mora biti pomožni čoln obvezno označen z "tender to XXXYYY" in samo v tem primeru velja, kar sem napisal prej. Tudi sam sem imel prejšnji tender dolžine 3,3m in 5KM motor, pa seveda nisem niti pomislil, da bi kaj posebnega izvajal razen limanja napisa "tender to..."
Imajo mega jahte tenderje tudi po 7 in več m in verjemi, da nihče ne plačuje posebej za njih plovnega, zavarovanja in ostalega.... Vse to je v "paketu" matičnega plovila.
Sem videl nekajkrat (predvsem na Hvaru in okolici), kaj vse vlečejo ven iz teh barkač. Po nekaj zelo hitrih manjših gumic (po oceni 3-4 m), nekaj čolnov za prevoze potnikov na obalo in nazaj (običajno rešilni čolni) in množico skuterjev. Se vprašaš, koliko ljudi je sploh na teh kračah (običajno so za kakšnih 10-15 gostov).
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a blacknero » Če Maj 30, 2019 15:37

Če me spomin ne vara sem enkrat zasledil, da na HR ni potrebno zavarovanja do 15kW ampak očitno sem si napačno zapomnil.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Maj 30, 2019 16:06

blacknero napisal/-a:Če me spomin ne vara sem enkrat zasledil, da na HR ni potrebno zavarovanja do 15kW ampak očitno sem si napačno zapomnil.


še vedno velja, do 15Kw ni potrebno zavarovanje
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a blacknero » Če Maj 30, 2019 20:26

Torej kot je rekel @MareC ne potrebujem zavarovanja za omenjeno kombinacijo na HR ali potrebujem zavarovanje ker je plovilo reg v SLO? mogoče kdo ve kako je s tem?
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Maj 30, 2019 22:29

blacknero napisal/-a:Torej kot je rekel @MareC ne potrebujem zavarovanja za omenjeno kombinacijo na HR ali potrebujem zavarovanje ker je plovilo reg v SLO? mogoče kdo ve kako je s tem?

Hm, pa ti veš, da moraš imeti vpisan čoln pri nas zavarovan? In zakaj misliš, da na HR za tvoj čoln tega ni treba?
Nekje na svetu zagotovo obstaja država, kjer se ne plačujejo davki, pa tudi taka, kjer čolni ne rabijo sploh biti registrirani... ampak ne za tvoj čoln in ne v HR. Rabiš vse kar bi rabil če pluješ pri nas plus vse tisto, kar zahteva gostujoča država (pa ne mislim na opremo). Mislim na plovno dovoljenje za HR vode, kjer pa tega ne boš dobil brez zavarovalne police. Lahko se sicer motim, ker nimam izkušenj s to kategorijo. Meni polico vsako leto pogledajo da je še veljavna v času urejanja plovnega dovoljenja.
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a blacknero » Pe Maj 31, 2019 08:02

@fakinx kar si napisal je nekako logično, zato pa tudi sprašujem, da nebi kasneje imel težav na HR.

Imam še vprašanje glede plovnega dovoljenja in sicer v kolikor pridem na HR obalo med vikendom, predvidevam da moram počakati do prvega delavnega dneva, da se kapetanija odpre (uradne ure)? je možno kje za vikend kupiti dovoljenje za plovbo?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Maj 31, 2019 22:23

blacknero napisal/-a:Imam še vprašanje glede plovnega dovoljenja in sicer v kolikor pridem na HR obalo med vikendom, predvidevam da moram počakati do prvega delavnega dneva, da se kapetanija odpre (uradne ure)? je možno kje za vikend kupiti dovoljenje za plovbo?

Vsaj v sezoni so izpostave kapetanij odprte tudi čez vikend, v nedeljo običajno samo dopoldan :idea:

Nekaj teh podatkov se najde tukaj: http://www.mppi.hr/default.aspx?id=485
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a Piki » So Jun 01, 2019 10:02

blacknero napisal/-a:@fakinx kar si napisal je nekako logično, zato pa tudi sprašujem, da nebi kasneje imel težav na HR.

Imam še vprašanje glede plovnega dovoljenja in sicer v kolikor pridem na HR obalo med vikendom, predvidevam da moram počakati do prvega delavnega dneva, da se kapetanija odpre (uradne ure)? je možno kje za vikend kupiti dovoljenje za plovbo?


Malo čudno sprašuješ. Ta čoln mora biti pri nas registriran in zavarovan. In je čisto vseeno kaj je na Hr. Če pa bi ga registriral pri njih, pa ne rabiš zavarovanja, ker ga pod 20 Km pri njih ni, kot so ti že napisali. Ampak registriran pa mora biti tudi tudi po Hr predpisih. Za čoln s Slo zastavo rabiš pri njih tudi plovno dovoljenje.
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a blacknero » Ne Jun 02, 2019 07:22

takole, včeraj sem opravil prvo vožnjo z čolnom in motorjem na hrvaškem. Kombinacija je super!

Glede zavarovanja pa je bilo takole, na katetaniji sem predložil poleg vpisnega lista tudi potrdilo o zavarovanju in je gospod zaposlen tam rekel da to ni potrebno do 15kW in da tega ne potrebuje za izdajo plovnega dovoljenja. Kot je razložil, torej za tako moč (do15kW se zavarovanja ne potrebuje na HR) je pa definitivno dobro da zavarovanje imaš.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Jun 02, 2019 07:26

MareC napisal/-a:
blacknero napisal/-a:Če me spomin ne vara sem enkrat zasledil, da na HR ni potrebno zavarovanja do 15kW ampak očitno sem si napačno zapomnil.


še vedno velja, do 15Kw ni potrebno zavarovanje

blackner takole, včeraj sem opravil prvo vožnjo z čolnom in motorjem na hrvaškem. Kombinacija je super!

Glede zavarovanja pa je bilo takole, na katetaniji sem predložil poleg vpisnega lista tudi potrdilo o zavarovanju in je gospod zaposlen tam rekel da to ni potrebno do 15kW in da tega ne potrebuje za izdajo plovnega dovoljenja. Kot je razložil, torej za tako moč (do15kW se zavarovanja ne potrebuje na HR) je pa definitivno dobro da zavarovanje imaš.


to sem že napisal, samo eni so zmeraj pametni :evil:
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a Piki » Ne Jun 02, 2019 10:21

Ma že res, da ga pri njih ne potrebuješ, samo ga moraš imeti, če pri nas registriraš. Tako da ga v vsakem primeru imaš, je pač po njihovih predpisih odveč.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Jun 02, 2019 13:13

Piki napisal/-a:Ma že res, da ga pri njih ne potrebuješ, samo ga moraš imeti, če pri nas registriraš. Tako da ga v vsakem primeru imaš, je pač po njihovih predpisih odveč.

V Sloveniji ob pregledu čolna - podaljšanju veljavnosti vpisnega lista, od lanskega leta dalje,
ni več potrebno predložiti zavarovalne police, veljavno potrdilo o zavarovanju odgovornosti potrebuješ le ko pluješ :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a Piki » Ne Jun 02, 2019 13:59

To pomeni, da če greš na Hrvaško, pod 20 KM dejansko ne rabiš zavarovanja, tudi, če je SLO zastava?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Jun 02, 2019 15:37

Jaz imam vse na nemški zastavi in ne rabim zavarovanja v HR do 20km, če bi se pa vozil v SLO pa bi rabil (velja tudi HR Grawe?), verjetno tudi na Ptuju, čeravno me lani tam niso spraševali o zavarovanju :?:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Gumenjak Quicksilver 380 Heavy Duty - Materijal

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jun 02, 2019 15:50

Vratar ne. Ko te bo pa uprašal žandar boš pa izvedel resnico :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov