Walker Bay

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Walker Bay

OdgovorNapisal/-a Jape » So Jun 01, 2019 15:56

Živjo,
malo za hec malo za res gledam tale špas za igračkanje Walker Bay 8 Breeze

https://www.mornar.net/show/boat.asp?ID ... 02100.-EUR

Si je kdo ali si še lasti to zadevo. Kako se obnese.
Jadrnica bi bila namenjena za zabavo, ter otroci bi se učili malo jadrati.
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Walker Bay

OdgovorNapisal/-a Lure » So Jun 01, 2019 16:14

A nima @heron nekaj takega za dinghy?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Walker Bay

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Jun 01, 2019 20:13

Sem imel enako, brez tubusov.
Krasna zadeva za učenje in prevažanje v mirnem do zmernem vetrcu. Je občutljiva na gibanje, tako da se tudi zvrne če se malo potrudiš ali če imaš kakšnega umetnika na krovu. Je pa dolžini primerna komoditeta. Jaz 190cm, sem notri ležal, če je bilo treba smo se stlačili not trije. Dva odrasla in malček.
Zanimivost je ta, da gre v camp prikolico, takrat Adria 540, čez zadnje okno, tako da je čez zimo lepo počivala na svojem mestu. O ceni ne bom, ker za ta denar dobiš tudi že še kaj plovnega. Material je pa precej neproblematičen.
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 534
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Walker Bay

OdgovorNapisal/-a heron » So Jun 01, 2019 23:50

Lure napisal/-a:A nima @heron nekaj takega za dinghy?

Bravo.
Jaz imam desetko (Walker Bay 10).
Razlika v dolžini je 2,75m proti 3,1 m, kar se ne sliši dosti, a pri tej dolžini je to kar veliko.
Osmica je veliko bolj nestabilna.
Jaz sme z desetko zadovoljen v razumnih okvirih:
- čoln je odličen za veslanje - res užitek, moja admiralica raje vesla 500m ali celo miljo, kot da natakne gor motor.
- čoln jadra zadovoljivo, če si sam notri celo zabavno, če sta dva ali trije je celo v desetki gneča in jadralne lastnosti so slabše, kot pri enem samem jadralcu. Verjetno je pri osemki to še bolj itrazito.
- Tubuse imam PVC (v Evropi prodajajo samo PVC verzijo, v Ameriki tudi Hypalon). PVC je na tropskem soncu v Karibih kar nastradal. Gumi ročaji, nalepljeni napisc"walker Bay" in zaščitna guma so se praktično stopili is so vsi lepljivi že po dveh letih. Sedaj so stari 8 let, so še vedno lepljivi, a tube držijo.
- lupina je praktično neuničljiva - kaj vse je revež že prestal a razen prask na dnu nima problemov.
- vožnja na motor: 10ka s tubusi ima omejitev 6 konjev in tioliko imam jaz na njemu. Zaradi oblike čolna čoln ne glisira. Kar je prednost pri veslanju je slabost pri motoriranju. Krmo rine navzdol in rije po vodi. Če grem povsem naprej (obvezno rabiš podaljšek ročice motorja) se sicer dvigne na gladino, a meče precej vode v čoln. Oblika dna in zrcala ter motor povsem zadaj na izbočenem zrcalu pač nist aoblika gliserja. Max izmerjena hitrost: 8 vozlov (6 konjev, ena oseba). Dve osebi: 5 do 6 vozlov.
Stabilnost desetke s tubusi je dobra. Brez tubusov je precej bolj nestabilen.
- vlečenje čolna za jadrnico: brez motorčka odlično, z montiranim motorjem (čeprav dvignjenim) ni primerno.

Aja, še nekaj: Če čoln preobremeniš (po teži), potem v čoln vdira voda na spoju med dnom (bela plastika) in klopjo (pri meni siva plastika) pri kaseti za kobilico. Tega problema nimaš, če čolna ne spremeniš v jadrnico (torej če ne preluknjaš dna za vstavitev kobilice. Do deklarirane obremenitve tega problema itak ni, ker je spoj takrat nad vodno linijo. Ampak itak vsi vemo, da v čolnu, ki je deklariran za 4 velikokrat peljemo 5 ali 6 ljudi.

Nasvet glede motorja za tak čoln: kupi najlažji možen motor ali električni motor. Čoln je pri malih hitrostih zelo lepo ploven, drži smer in gladko drsi skozi vodo brez vala. Pri večjji hitrosti pa se mu vse podre.

Za učenje jadranja je OK. Dodatna prednost pred na primer Lasejem ali čem podobnim je to, da ima super dobra vesla, torej če zmanjka vetra zlahka odveslaš nazaj.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Re: Walker Bay

OdgovorNapisal/-a Jape » Ne Jun 02, 2019 08:34

Super hvala za odgovore. Po napisanem je potem bolje kupiti 10ko.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta