Morska bolezen

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Guma
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Če Mar 05, 2009 18:14

OdgovorNapisal/-a Guma » To Dec 10, 2013 10:29

Marjan Tomki napisal/-a:@guma, @avtobus :wink:
[list]Si slučajno voznik avtobusa ali ti je slabo, le, ko te v njem vozi kdo drug?


Ne nisem voznik avtobusa :mrgreen: in tudi vozim se z njim zaradi svojih tegob zelo zelo redko/nikoli. Mi je na žalost zaradi tega izpadel že marsikateri izlet.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 03, 2019 17:47

Malo obujam temo, ne vem ce je se kje kaksna bolj obsezna po tem vprasanju.

Jaz sicer ne bruham in mi ni slabo, se mi pa na kopnem vse ziba dan po jadranju, tudi ce ni bilo ne vem kako valovito. Precej zoprno, posebej ko sedim za racunalnikom imam obcutek, da me bo vrglo cez (po kaksnem divjem jadranju z laserjem ponavadi).

Ali proti temu tudi deluje Dramina, je kdo probal? Sem parkrat probal Ingverjeve kapsule pa nisem cisto preprican a deluje kaj ali ne.
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Po Jun 03, 2019 19:30

Najbolj pomaga kilometrina. Počasi bo minilo.
Ljubitelj narave
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Jun 04, 2019 09:05

Poskusite se z cepom za usesa, vendar ga daste same v enega (desnicarji v levo uho in obratno).
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 04, 2019 09:45

Kot je napisal bsc46 je najboljša kilometrina. Če si na barki vsaj vsak drugi vikend, potem tega ne občutiš več. Lahko počneš karkoli, šraufaš v motornem prostoru, obrnjen na glavo, tipkaš na laptopu mail spodaj v kabini, bereš knjigo, časopis, itd... Enostavno se telo navadi da je del življenja zibajoče in tega efekta ni več. Menda je tak način boljši od tistega, da si stalno na barki, kot so npr. pomorci in potem spet mesec ali dva stalno na kopnem... To zadnje sem slišal od profi skiperjev in pomorcev, ne me držat za besedo, tako govorijo. :D
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jun 05, 2019 07:01

Je kdo poiskusil navaden obliž na popek? Pri otrocih je v avtu vedno pomagal, drugače sem vedno čakal kdaj dobim kaj za vrat. :wink:
Lahko je tudi kakršen koli lepulni trak, samo potem je bilo precej cviljenja ko smo dol jemali.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 05, 2019 07:44

kocka napisal/-a:Je kdo poiskusil navaden obliž na popek? Pri otrocih je v avtu vedno pomagal, drugače sem vedno čakal kdaj dobim kaj za vrat. :wink:
Lahko je tudi kakršen koli lepulni trak, samo potem je bilo precej cviljenja ko smo dol jemali.


Tole sem ze slisal. Deluje mi pa bolj kot ne placebo varijanta :wink:

Sicer ce deluje, zakaj pa ne 8)
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jun 05, 2019 22:22

Itak je to "bolezen", ki nastane, ker se možgani tepejo z želodcem. Popek pa tudi ni zanemarljiv saj smo se prve mesece hranili preko njega. Vse je pa v glavi.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Morska bolezen

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jun 06, 2019 00:37

Ne zaradi zelodca, ampak zaradi neskladja s podatki, ki jih mozgani dobijo od vidnega zivca in ravnoteznostnega organa. Zato pride do slabosti, bruhanja in drugih simptomov.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti