Vozilo - pooblastilo tujina

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Vozilo - pooblastilo tujina

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 04, 2019 14:55

Pogosto menjamo posadke nekje na jugu in se potem s prijateljevim avtom odpeljemo domov itd.

Kako zgleda pooblastilo za vožnjo tujega avtomobila? Do sedaj nismo nič pisali, me pa vseeno zanima je kakšen papir, ki zmanjša morebitne nevšečnosti pri organih. Trenutno pa se vprašnje nanaša konkretno na uporabo mojega avta s strani prijatelja, ki z njim potuje nekam v EU. Imate kaj izkušenj s tem? A je dovolj da overim na UE pooblastilo za uporabo makine?
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Vozilo - pooblastilo tujina

OdgovorNapisal/-a androo81 » To Jun 04, 2019 17:03

Ko sem jaz posojal avto bratu za dopust sem samo pooblastilo overil na UE pa ni bilo nikoli problemov. Mislim pa da sem napisal tudi da lahko v mojem imenu ureja stvari slucaj nesrece ali kraje.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Vozilo - pooblastilo tujina

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » To Jun 04, 2019 17:57

Za v EU ne rabiš nič. Za izven EU pa tisto mednarodno potrdilo DDVT, ki ga izda Amzs v imenu Fie...
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vozilo - pooblastilo tujina

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jun 04, 2019 19:24

Greš (lastnik) na AMZS kjer ti izdajo pooblastilo. Nekaj 10 eur stane. Sem delal parkrat to, rabil pa še nikoli. Pa nič narobe če imaš, maš vsaj mir če se kaj zgodi..

Kdo je na strani

Po forumu brska: Ahelos in 4 gosti