Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Jun 02, 2019 20:38

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Piki napisal/-a:Tale glisira z nekimi 7 vozli. Vse je odvisno od teže, če je nek suh tip s 65 kg in punca s 50 kg, ter nič prtljage, se da glisirati v idealnih pogojih. Računaj edino, da bo motor nov, neutečen in ne boš mogel kar takoj s polnim plinom.


Piki, na posnetku se vidi, da imata še prtljago spredaj, pa morje tudi ni več miza.

Zaenkrat sem optimističen glede glisiranja. :lol: Itak vam pa povem kako bo.

Drugače pa kljub temu, da vem, da je potrebno motor uteči, pa ne vem točno postopka.

Kolikor sem bral po netu, se (pišem po spominu) najprej cca 1 uro vozi z do 1/3 gasa, potem cca 1 uro z do 2/3 in potem koomaj s polno močjo.

A imaš ti kakšen boljši predlog? Ali se naj samo držim navodil, ki pridejo z motorjem?

Suzuki 6 je potrebno utekati 5 ur na 1/4 gasa in 5 ur na 1/2 gasa...tako mi je rekel znanec, ko sem ga vprašal, če mu je žena pobegnila na morje,...je rekel, da ga je rešila, ker bi on zmorel če bi moral 5 ur vozit na 1/4 gasa,...
mirno morje
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Jun 03, 2019 06:40

Tak motor lahk das na stojalo v reko za pet ur na 1/4 gasa medtem pa naredis se kaj pametnega... drugace pa je to v danasnjem casu mal cudno da inzinirji nevi spravli skup boljse...
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Gumko » Po Jun 03, 2019 10:12

Sam imam gumenjaka dolžine 3m in 5 oziroma 6km motor. Kot so že pred menoj zapisali je nekako 6 vozlov maksimalna hitrost in ne znam si predstavljati, da bi se 3 ure z njim vozil. Vožnja postane kar mučna ob zvokih motorja pri polnem gasu.

Je pa super ker je lahek in ne potrebuješ priveza.

Še en video:

https://youtu.be/lvuSP6Yomp8
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » To Jun 04, 2019 14:28

Sam imam Zodiaca light rolerja 285 z napihljivim dnom. Včasih je bil gor 5km tohatsu, pa ga je zamenjal 8KM Johnson. s Tohatsujem je zglisiral, ampak ne vedno, zvezde in sonce so marali biti v posebnem vrstnem redu, pa se je dvignil iz vode,

Z Johnsonom 8, sedaj z glisira vedno in povsod, samo valovi so tvoj sovražnik, ni udobno... Leti pa dobro skoraj 30km/h, kar je dovolj.

Sedaj sem itak dobil naraščaj, pa gledam za malo večjimi stvarmi (plastika). ampak letos pa tudi drugo leto še nič novega, potem pa počasi :D :D

Naš član Val, mi je zrihtal registracijo v Nemčiji, tisto vinjeto kupim vsako leto za 100kun, potrošim tiste dva kestlna bencina in to je to...
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
Nejko20
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Sep 29, 2013 08:29

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Nejko20 » Sr Jun 05, 2019 15:29

Pozdravljeni vsi skupaj, ne želim odpirati nove teme, zato bom, kar tukaj predstavil dilemo. Zanima me za katerega kitajčka bi se vi odločili oz. ga kdo morda ima. Odločam sem med tema dvema. https://visol.si/izdelek/napihljivi-coln-visol-250-pl-2/ in https://www.parsun.si/en/product/coln-gumenjak-viamare-s-270cm-zlozljiv-vrhunski-by-parsun-si/.En je 30cm daljši in ima leteveno dno, drugi pa je malo krajši in ima podnice. Sam se nagibam bolj ko podnicam. Namen imam namestiti 4,5Tomosa. Vozila se bova dva, punca in jaz. Sem toliko v navtiki da vem da pričakovat ni veliko, vožnja bo počasna, če bodo valovi bova mokra. Upam da zdrži 3 sezone po en teden. Vsi tisti ki boste predlagali boljše znamke naj povem da kot študent enostavno ne gre. Morda ima kdo kašno idejo če bi pomagalo pri življenski dobi če bi ga takoj ob nakupu napihnil in dobro premazal z impregnacijo?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jun 05, 2019 16:31

Pozdravljen na forumu, tudi v tega večjega si lahko daš podnice, ter deske vzameš ven, vendar ker bo čoln nov, verjetno tega ne boš počel. Drugače pa velja, da vzameš večjega, itak sta pa čolna podobna....lp
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Jun 05, 2019 20:28

Pozdravljen nejko,
Moje mnenje je, da 3 leta po en teden za nobenega od teh čolnov ne bo težava. Zdržala bosta mnogo več, ob pogoju skrivanja pred soncem ko čoln ni v uporabi. S časom se bodo odlimale nekatere oplate, ki jih enostavno prilimaš nazaj. Nekaj časa to še gre, nato pa se bosta poslovila.
Pri teh cenah za kitajce je to še kar znosno.
Sam sem ravno dobil tega. Sicer sem ga vzel na Amazonu, cena je bila podobna. Kako se obnese še ne vem. Prihodnji vikend gre v morje.
Uporabniški avatar
Nejko20
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Sep 29, 2013 08:29

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Nejko20 » Če Jun 06, 2019 11:05

Hvala obema za vzpodbudne besede, do septembra je še dolga tako da še imam čas za odločitev. Fakinx bi bil vesel če javiš kako se je obnesel kr bi se morda tudi za tega odločil kr je enako dolg in ima podnice. Največja moč 7,3Kw to je skoraj 9,5Hp, ni to malo dosti? pa tudi kako je z CE certifikatom za registracijo?

Lep pozdrav!
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Jun 06, 2019 11:17

Jaz bom dal gor 5KM Tohatsu. Rabim samo za prevoz z barke do obale in nazaj. Dostikrat se mi še motorja ne ljubi montirat in kar odveslamo. Je pa fino imet en tak čolniček za ribolov v kakem zalivu. Majhen in vseeno dovolj prostoren za vso opremo, da se lahko zavlečeš v kakšen bolj ozek del zaliva.
To je moj drugi kitajc. Prvi je zdržal 5 sezon. Bi morda še kakšno, pa se mi ni dalo več flikariti....
CE certifikat (baje) ima. Nisem še pregledal papirologije (dobil v torek po pošti). Jaz ga ne bom registriral, tako da glede tega me niti ne skrbi kaj preveč. Gre pa gor 10KM motor po specifikacijah. Vprašanje, koliko dejansko zdrži krmna stena in kakšne so plovne lastnosti čolna. Prej sem imel na 3,3 m gumici podn iz lat, pa je bilo vse prej kot optimalno. Z alu dnom bi morala biti zadeva precej bolj stabilna po smeri. Bomo videli. Nekateri poročajo, da se z 8KM in dvema odraslima osebama normalno glisira.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Jun 14, 2019 11:33

OK, čoln in motor sta nabavljena.

Za oboje so poskrbeli pri Navtiki Rožej: https://www.navtika-rozej.si/

Bili so zelo prijazni in mi svetovali nakup Yamahe 4, katero so mi potem predelali na 6 KM.

Potreboval bi pa še par nasvetov:

    - še vedno iščem kje ugodno kupiti lestev za vstop v gumenjaka iz morja (kovinsko, preklopno)
    - v kateri trgovini bi najugodneje dobil 2 rešilna jopiča za odrasli osebi (70kg+)
    - kje bi lahko najugodneje kupil vodotesne vreče/torbe za prtljago
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jun 14, 2019 12:31

Kuhan_Vinček napisal/-a:OK, čoln in motor sta nabavljena.

Za oboje so poskrbeli pri Navtiki Rožej: https://www.navtika-rozej.si/

Bili so zelo prijazni in mi svetovali nakup Yamahe 4, katero so mi potem predelali na 6 KM.

Potreboval bi pa še par nasvetov:

    - še vedno iščem kje ugodno kupiti lestev za vstop v gumenjaka iz morja (kovinsko, preklopno)
    - v kateri trgovini bi najugodneje dobil 2 rešilna jopiča za odrasli osebi (70kg+)
    - kje bi lahko najugodneje kupil vodotesne vreče/torbe za prtljago



Šibaj v hofer, če še kakšno majo, jaz sem kupil cca 2 tedna nazaj za 16 eur (vodotesno vrečo)
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Jun 14, 2019 14:00

Kateri gumenjak si kupil in koliko si dal zanj in koliko za motor s predelavo?
Glede opreme se pa marsikaj ugodno v dechatlonu dobi.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Jun 14, 2019 16:45

kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Jun 14, 2019 19:33

Super izbira! Poročaj do kakšne teže na krovu bo glisiral, tam nekje do 120kg ne bi smel biti problem.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup novega gum. za 4 osebe do 3 m z napihljivim dnom + 5 KM motor

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Pe Jun 14, 2019 20:00

Vse bom poročal :)

Komaj čakam, da ga namočim. :P

Pri Honda AS Domžale sem naročil še torbo za premec gumenjaka:

http://cdn.shopify.com/s/files/1/2622/4096/products/honwavebow_4a50aa9e-7a53-4905-8548-963570aced64_grande.jpg?v=1512684607

Sicer nikjer ne piše koliko je prostornina torbe, vendar bo sigurno prišla prav.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti