craftsman marine

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

sergio
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Jul 15, 2008 21:47
Kraj: LJUBLJANA

craftsman marine

OdgovorNapisal/-a sergio » To Jun 11, 2019 14:11

Zanima me mnenje glede kakovosti motorja craftmans..
Hvala za pomoč :)
pblaz
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Maj 30, 2011 10:46

Re: craftsman marine

OdgovorNapisal/-a pblaz » To Jun 11, 2019 14:31

Sergio,

jaz imam v mojem adriatiku 790 vgrajen Craftsman Marine motor CM 4.42.

Gre za 1,8-litrski dizelski štirivaljnik z 42 KM - deluje malo grobo in robato, a (vsaj doslej) brezhibno zanesljivo.

6 let star motor ima na grbi 370 ur, vsako leto zamenjam olje in oljni filter, to je pa to.

V moji barki, s katero potujem približno 6,7 vozla hitro, ima porabo 3,14 litra na uro. Sicer pa je Craftsman Marine nizozemska znamka, ki marinizira Mitsubishijeve industrijske motorje. V ospredju je zanesljivost in robustnost.

Letos sem vgradil tudi Crafstmanov bowthruster, ki je v primerjavi s Quickovimi sicer malce predimenzioniran, a zato dela ko švicarska ura.

Evo, to so moje izkušnje.

Blaž
sergio
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Jul 15, 2008 21:47
Kraj: LJUBLJANA

Re: craftsman marine

OdgovorNapisal/-a sergio » Sr Jun 12, 2019 10:15

pblaz napisal/-a:Sergio,

jaz imam v mojem adriatiku 790 vgrajen Craftsman Marine motor CM 4.42.

Gre za 1,8-litrski dizelski štirivaljnik z 42 KM - deluje malo grobo in robato, a (vsaj doslej) brezhibno zanesljivo.

6 let star motor ima na grbi 370 ur, vsako leto zamenjam olje in oljni filter, to je pa to.

V moji barki, s katero potujem približno 6,7 vozla hitro, ima porabo 3,14 litra na uro. Sicer pa je Craftsman Marine nizozemska znamka, ki marinizira Mitsubishijeve industrijske motorje. V ospredju je zanesljivost in robustnost.

Letos sem vgradil tudi Crafstmanov bowthruster, ki je v primerjavi s Quickovimi sicer malce predimenzioniran, a zato dela ko švicarska ura.

Evo, to so moje izkušnje.

Blaž


Blaž..
lepa hvala za komentar
Imam namen vgraditi prav takšen motor v mojo barko..LM 27.
Upam, da ni premočen
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: craftsman marine

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Jun 12, 2019 11:15

Tudi na moji barki je zadnjih 6 let vgrajen Craftsmanov 42 konjski motor.
Zaenkrat ima narejenih nekaj čez 3000 ur in deluje brez težav. Na vodni pumpi in na osi propelerja je bilo potrebno menjati semeringe, kar je običajno glede na število ur delovanja motorja. Prav tako sem moral menjati toplotno tipalo na izpuhu, ker je to hkrati cink protektor. Vse to je potrošni material in tako kot filtri razmeroma poceni.
Poraba pri srednjih obratih (1900 za 6 vozlov hitrosti) je okrog 3 litre.
V primerjavi s prejšnjim motorjem (Lombardini) je Craftsman robustnejši, nekoliko večji in potratnejši ter skupaj s SD nogo za 50 kg težji.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov