Mnenje kaj in kako

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Jun 17, 2019 06:48

rabil bi pomoč, položen imam hrastov parket na klik(plavajoči pod)
zaradi problemov bi moral med vrati (podboji) izrezati do estriha (oz. OSB plošč) celoten del parketa dolžine 80cm in širine 12,5cm pa nimam pojma kako se lotiti .S krožno žago ne gre lepo od konca do konca. Moral bi pa potem vstaviti oz zalepiti novi kos, da bi se čim manj opazilo. Kakšna žaga? da dela čim lepši in raven rez
miranK
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

Re: Imamo na forumu kakšnega parketarja

OdgovorNapisal/-a miranK » Po Jun 17, 2019 07:28

Nikakor ne boš mogel tako natančno izrezati,da se ne bo videlo.
Najbolje ,da odstraniš lamelni parket,do mesta kjer boš popravljal. Po popravilu ga enostavno položiš nazaj.
V skrajnem primeru pa uporabi malo električno krožno
žago (rotorazer). Kjer boš rezal pa prelimaj z lepilnim krep trakom. Bo lepši rez.Morebitne vidne špranje pa zasilikoniziraj v barvi laminata.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 17, 2019 08:03

Meni je nekaj takega delal mizar. Narejeno kot je treba, riziko njegov !
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Jun 17, 2019 08:05

1stofficer napisal/-a:Meni je nekaj takega delal mizar. Narejeno kot je treba, riziko njegov !


to je vse lepo in prav ampak za tako delo ne dobiš mizarja , ki bi prišel na otok to naredit
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 576
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Jun 17, 2019 08:44

Jaz bi se lotil z nadrezkarjrem. Narediš mu vzdolžno vodilo in bo rez raven in lepo odrezan. Režeš lahko poljubno debelo plast za čim bolj gladek rez. Problem je ob podbojih, kjer rezilo rezkarja ne doseže, tam bi poskusil z vibrirajočo žago ali natančno z dletom.

MKN
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 17, 2019 08:48

To je res. Kaksen lokalc, ce mu zaupas. Pa da ceno prej pove, ne potem ko ti zaracuna se tako imenovan 'davek na budale' (beri turiste) ;)
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Jun 17, 2019 09:24

Mare, jaz bi si naredil nekakšno kovinsko vodilo - eno raven jeklen škatlast ali L profil visok cca 20mm, od štoka do štoka. In potem bi z renovatorjem (čelna vibracijska žaga) ob profilu sledil pravokotnosti in počasi not šel. Mislim, da bo tako najbolj enostavno, ne bo nič scufano in z nekaj truda tudi lepo.

Rez bo tanek, lahko boš tudi izrezan kos nazaj uporabil, seveda z nekaj kita v ustrezni barvi.

Vsi nadrezkarji, cirkularji ne bodo do konca prišli, naredili bodo debelejši rez in nimaš toliko kontrole kot pri mojem predlogu.
Nazadnje spremenil kasaudio, dne Po Jun 17, 2019 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Xilinx Vivado HLx trainee
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Jun 17, 2019 10:16

MareC napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Meni je nekaj takega delal mizar. Narejeno kot je treba, riziko njegov !


to je vse lepo in prav ampak za tako delo ne dobiš mizarja , ki bi prišel na otok to naredit

Na kateri otok?
Najbolj enostavno je najprej z potopno krozno zago na vodilu, od tam naprej pa z multifunkcijsko zago( multimaster).
Varianta je tudi z multifunkcijsko ob L profilu, samo ga moras podlozit za vsaj 3 mm, ker drugace ti zobje drgnejo po kovini( L profilu in jih fino nabrusis)
Z nadrezkarjem pa to ne bo slo, ker si prevec oddaljen od stene ali zidu, pa se sirsi rez ti dela, z 4 mm rezkarjem ne bos rezal v cel material, se ti zlomi.
Lpd
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Mnenje kaj in kako

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jun 17, 2019 13:39

Mare, enga brancina na žar rukni, pa se kakšen morjeplovec mizar ustavi pri tebi na Unijah in bo prijetno s koristnim.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov