Relacija novalja cikat

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Slemnik
Prispevkov: 2
Pridružen: So Maj 11, 2019 11:02

Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a Slemnik » So Jun 15, 2019 18:02

Zdravo majstri mam eno vprasanje se je ze kdo peljal iz novalje v cikat (mali losinj) imam coln 5m z yamaho 60...koliko traja plovba..hvala lp
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a MareC » So Jun 15, 2019 18:21

Slemnik napisal/-a:Zdravo majstri mam eno vprasanje se je ze kdo peljal iz novalje v cikat (mali losinj) imam coln 5m z yamaho 60...koliko traja plovba..hvala lp

da ne bo nesramno izpadlo, a si ti naredil izpit za voditelja čolna??
ker taka osnovna vprašanja so milo rečena bedasta

če si končal OŠ znaš zračunat povprečno čas plovbe,

lahko pa tako izmeriš na karti razdaljo(daljša pot) od Novalje do rta Cirka na malih Orjulah-otok Kozjak-rt Kornu, potem rt Madona pred Čikatom
ali druga pot (krajša)
Novalja-uvala Privlaka, pod mostom in skozi prolaz Most do Čikata
povprečno pluješ z 18-20vozlov na uro (ne vem koliko imaš povprečno hitrost) x razdalja

razdalj ti pa ZA NALAŠČ ne bo izračunal, da se malo potrudiš in obnoviš OSNOVNO znanje iz NAVIGACIJE :roll: :twisted:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Jun 16, 2019 08:51

Okoli razdalj ti je Marec napisal, jaz bi te le opomnil, da planiraj pot v stabilnem vremenu in zgodaj zjutraj, preden se Kvarnerić skravžlja. Ker ga imaš dobrih 15 milj.
Tudi jaz bi ti predlagal pot skozi Privlako (z gumenjakom greš lahko pod most), lahko pa tudi udariš kurs Orjule in potem nazaj gor tistih 5 milj po zunanji strani Lošinja.
Ampak pazi ! V Čikatu ne moreš sidrati in vezati bilo kje. So bile včasih zelo visoke kazni.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Slemnik
Prispevkov: 2
Pridružen: So Maj 11, 2019 11:02

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a Slemnik » Po Jun 17, 2019 18:09

No hvala vseeno za tako prijaznost raje sm vprasal ce je ze slucajno kdo sel to pot predn da sem karkoli racunal...si pa pokazal kdo in kaj si kultura pa taka..Nauci se bontona najprej ti bo v zivljenju prisel prav,da ne izpades se vecji po domace povedano seljak...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Jun 17, 2019 18:17

Slemnik napisal/-a:No hvala vseeno za tako prijaznost raje sm vprasal ce je ze slucajno kdo sel to pot predn da sem karkoli racunal...si pa pokazal kdo in kaj si kultura pa taka..Nauci se bontona najprej ti bo v zivljenju prisel prav,da ne izpades se vecji po domace povedano seljak...


eh, eh sedaj sem jaz čuden, najbolj si ti, ker take bedastoče pišeš, samo za info za seboj imam 25 let plovbe po celem Jadranu, profesionalno in turistično, mi pa gredo blazno na klinac taki, ki naredijo ali celo kupijo izpit in potem po forumih iščejo rešitev za svoje neznanje
priporočam, da vsaj še 1x prebereš literaturo za izpit poglavje NAVIGACIJA :mrgreen: :mrgreen: mogoče ti bodo potem bolj jasne razdalje in točke izračuna
Nazadnje spremenil MareC, dne Po Jun 17, 2019 18:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 17, 2019 18:27

MareC ima popolnoma prav, jaz za sebe vem, da nikoli ne bi kaj podobnega vprašal na forumu, zakaj, ker bi me bilo sram, da nič ne znam. l.p.alesjo
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 17, 2019 22:36

Jaz si pa želim da podobni stučkoti kolk se da daleč od mene sidrajo,posebn če bo mal pihljalo,so pa dobrodošli na drink in kak čvek iz katerega bodo ob pazljivem poslušanju morda kak koristen namig slišali..
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 770
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Jun 17, 2019 23:17

jaz bi dejal takole...postavil si vprašanje res v stilu osnovnošolca....glede na razdaljo , ki je enostavno določljiva in hitrosti, bi si moral znati zračunat čas trajanje vožnje...drugo pa je, če bi vprašal v stilu, vem, koliko je do tja, kaj lahko pričakujem od valov, kaj od vremena, kako hitro se zadeva lahko spremeni, moram biti na kaj posebej pazljiv, kje naj plujem, itd, itd...to ti bo kak stari maček z izkušnjami, brez skrbi, hitro odgovoril

saj veš, celo življenje se učimo in pridobivamo izkušnje...jaz sicer plujem oziroma si lastim čoln že tudi 21 let, ampak v začetku Elan 402, pa nekaj gumenjakov, v zadnjih 3 letih pa takega malega Quicksilverja s kabino in ti povem, da sem v zadnjih dveh letih doživel presenečenj na morju toliko, kot prej v vseh ostalih letih skupaj...

jaz ti sicer za to pot ne vem kaj dost povedat, sem pa podobno pot s podobnimi čolni prečkal trikrat, dvakrat v popolni bonaci, enkrat pa po 7. ruti, z zložljivim gumenjakom, v povprečnem maestralu iz Silbe , Oliba preko do Šimunov, pa sem jo preklel, ker me je roka že tako bolela na koncu, da sem ročko od motorja še komaj držal, sreča, da je bil val v levi bok...še vedno mi je pa bilo udobneje kot enkrat s kolegom, iz Punta Križe do Privlake proti valu s 5-metrskim fishermanom in 70 konji Suzuki zadaj, nabijalo je...uffff, če bi moral v takem čez...no way, bi raje spal nekje

meni moje izkušnje za moj tip čolna pravijo...če je napoved morja 2-3 in ne rabim plut proti valu, potem še eventuelno razmišljam, da bi šel ven, ampak ne daleč, če je več oziroma smer plovbe proti valu...spim oziroma počakam
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Jun 20, 2019 21:19

Uporabi map distance npr. tega: https://www.calcmaps.com/map-distance/ ali katerega drugega (jih je dosti), za globine pa navionics Web app-tudi tega lahko za razdalje https://webapp.navionics.com/#boating/r ... 60ynG_zgwA . Potem pa si zračunaj tudi čas plovbe glede na hitrost.Tankaš za nazaj lahko na Lošinju,kjer imaš 3 črpalke (ena je pred Narezinami,dve pa v zalivu mesta M.Lošinj.

In če je stanje morja 0 do 1 za tja in nazaj greš lahko na plovbo. Če bo stanje morja ob napovedi 1 do 2 pa raje ne reskiraj, ker bo lahko na sredini 3 in boš butal kot norc..še posebno če boš imel val v premec ali v bok. Ne pokvari veselja oz. zaseri morja onim, ki bodo (če) s teboj. Sicer pa v Čikatu nimaš kaj videti. 2 ruska obnovljena hotela, plažanine vemkaj.. kamenje in samoen del pri kampu je kao mivka. Lahko pa za kakšno urco privežeš čoln na rivo v M.Lošinju (če te pusti marinajo) in potem greš 15 minut peš čez hrib v Čikat.

In spremljaj vreme, vetrove na aladin.hr ali bora ali wind ... pa jim ne zaupaj 100 % in prav tako ne sili s tisto lupinico čez vidiš dase vreme kaj slabša.Obrni in gasa nazaj.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Jul 30, 2019 15:37

Tak čoln sploh ne sme prečkat tam čez, mislim da je pod 5 metrov (tale je zihr 4,5 - 4,7 dolg, pa je avtor na gor zaokrožil, sploh če gledaš kak mopedek ima gor) dovoljeno Max 4milje od obale. Ne brez razloga...zgleda da v plovno dovoljenje ni pogledal. Ni kazen tista ki boli, bolj boli ko nekdo gre pod vodo iz neumnosti.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Jul 30, 2019 18:52

Naravni selekciji res ne dovolimo, da bi učinkovala... :twisted:
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Avg 01, 2019 19:14

alesjo napisal/-a:MareC ima popolnoma prav, jaz za sebe vem, da nikoli ne bi kaj podobnega vprašal na forumu, zakaj, ker bi me bilo sram, da nič ne znam. l.p.alesjo


Točno tako! :!: :!: :!:
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Avg 02, 2019 09:29

Se strinjam z skoraj vsem napisanim. Iz Novalje se Lošinj vidi z očesom. Pri taki razdalji je bore nepomembno če pluješ eno uro ali pač 50 minut. Danes v dobi Googla in še bolje, Navionicsa je merjenje razdalj mačji kašelj. Vsekakor pa vsak ki se poda na pot po kateri še ni plul, si zjutraj na WC-ju pogleda kje bo plul, kateri so otoki po poti ipd. Ostaja pa recimo nekaj praktičnih vprašanj, ki jih pa nihče nebi smel zamerit. Recimo tale: čemu pluti pod mostom v Privlaki ali po možnosti računati kdaj je most odprt ali zaprt, če je spodnja pot nad Ilovikom zgolj 4 milje daljša, in motebiti bolj zanimiva? Verjamem da obstaja razlog zakaj so naredili tisti kanal. To je recimo zanimiva informacija.

Vključil sem se v debato, ne zato da bi pametoval, ampak ker bom mogoče tudi sam pihnil iz Mander do Lošinja z mojo banjico. Kako je z vezanjem za par ur v naprimer Čikatu ali Malem Lošinju?
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a igor11 » Pe Avg 02, 2019 13:07

V zalivu čikat ni kampa, ampak hoteli in pred leti je bilo sidranje prepovedano in eden član morjeplovca je plačal kazen ker je sidral v zalivu z jadernico z pokvarjenim motorjem. Lahko se pelješ sidral pa jaz nebi. Na začetku zaliva na levi strani imaš majhno marino, kjer se bi lahko vezal . Po zalivu so tudi boje domačinov, tko, da te ne zavede sidrat. Kamp čikat je v sosednjem zalivu , kjer so boje od kampa, ki pa ima koncesijo za zaliv. Priporočam ti , da obiščeš otok koludarc ki je oddaljen 0,5nm od kampa in na notranji strani je en lep zaliv z lepo plažo, ki ima na koncu mivko in lepo senco pod borovci. Meni je osebno tam najlepša plaža tam naokoli in tudi mojim otrokom, tko, da letos smo se pripeljal kopat iz Raba.
morje, morje...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Avg 02, 2019 13:10

mrdaco napisal/-a:Se strinjam z skoraj vsem napisanim. Iz Novalje se Lošinj vidi z očesom. Pri taki razdalji je bore nepomembno če pluješ eno uro ali pač 50 minut. Danes v dobi Googla in še bolje, Navionicsa je merjenje razdalj mačji kašelj. Vsekakor pa vsak ki se poda na pot po kateri še ni plul, si zjutraj na WC-ju pogleda kje bo plul, kateri so otoki po poti ipd. Ostaja pa recimo nekaj praktičnih vprašanj, ki jih pa nihče nebi smel zamerit. Recimo tale: čemu pluti pod mostom v Privlaki ali po možnosti računati kdaj je most odprt ali zaprt, če je spodnja pot nad Ilovikom zgolj 4 milje daljša, in motebiti bolj zanimiva? Verjamem da obstaja razlog zakaj so naredili tisti kanal. To je recimo zanimiva informacija.

Vključil sem se v debato, ne zato da bi pametoval, ampak ker bom mogoče tudi sam pihnil iz Mander do Lošinja z mojo banjico. Kako je z vezanjem za par ur v naprimer Čikatu ali Malem Lošinju?


Najbolje da greš danes, ko je za popoldne napovedan neverin. Koliko lahko oko vara in koliko jih boš zmolil, je pa druga stvar. Ćikat so imeli ene finte z vezanjem na bojo, v Lošinju boš že našel vez na rivi, naokoli ne hodi, ker pojma nimaš sodeč po napisanem, samo po lošinjskem zalivu boš vozil pol ure ker je omejitev 3 vozle, kazni pa hude, ne računaj da ti gre čoln 25 vozlov, ker v valovih boš mogoče 16 vozil ali pa še to ne. In bo pot dolga 4 ure tja in nazaj, ti pa napol ločen od žene. Sploh pri punta križu zna bit žurka ker se tam mešajo vetrovi. Na WCju se opravi potrebo, sigurno pa nisi mel dovolj časa da si pogledal HDZ napoved, windfinderja, sea-seek itd...s prstom po Google maps. Razen če imaš gastrološke probleme pa sediš pol ure na lokusu.

Na WCju mal ruto določit...ta je dobra.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov