Agregat-generator

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a widmann » So Okt 21, 2017 07:26

Iščem kakšen zanesljiv inverterski agregat.
Pri ceni me nekako stisne za cca.2kw stane Honda 1500€ :?

Zadnje čase pa opažam poplavo KIPOR agregatov baje je kitajc ima kdo kakšno izkušnjo s temi agregati??
Pojavlja se še Avstrjsi Zipper kako je s to znamko?

Praktično potrebujem nasvet kaj kupiti,lahko tudi rabljeno?

https://www.marine-sales.de/generator-l ... rator.html

lp
Nazadnje spremenil widmann, dne So Okt 21, 2017 07:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Okt 21, 2017 07:35

Bistveno je za kakšen namen ga potrebuješ??
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a widmann » So Okt 21, 2017 07:45

Potrebujem ga za v kamp,domače potreba doma mogoče za na barko itd...

Slika je simbolna...
https://www.marine-sales.de/generator-l ... rator.html
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a glens » So Okt 21, 2017 08:59

Imam Kipor agregat, kupl pri Visol-u. Star je kakne štiri leta in vedno, ko ba potrebujem deluje bp, skratka se mi zdi vreden svojega denarja. Imam pa ga na barki za pomoč takrat, ko ni dovolj druge energije...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Okt 22, 2017 17:22

Jaz sem tudi kupil Kiporja v Visolu 7 let nazaj.1000 W..realnih 800.Ko sem ga dobil,je bencin teku in frgazerja.Telefoniram v Visol , vesel ko satan saj sem šel direkt na dopust.Pravi mož, naj pogledam ,če se je plovec zataknu.Prpelan je bil v škatli na glavo postavljen,zato je bila težava verjetn.No tist porihtam.Pol je blo sranje numero dva. Po enih 30 potegih mi štrik ostane v rok,ker se je vozel na kolutu odvezal...je blo kr šraufanja.No vžigal je dober skoz.po enih 4 letih je crknilo stikalo za režim delovanja...ali po obremenitvi ali ful...kličem v Visol.Mož prjazen in mi je poslal novo stikalo...gratis.Še ga imam in še dela,sam sedaj zelo mal, ker ga nimam na barki.Pa če noče užgat takoj,preverte nivo olja v motorju.Ima blokado in ne pali če ni dost olja..
Uglavnem razen na začetku me ni nikol kej posebn sekiral,tko da bi ga še kupil.
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Po Okt 23, 2017 13:14

tudi kupil kipor 2kw, za potrebe polnjenja štroma na gliserju(kak pc, ipd, me pa tud spomlad in jesen mal zvečer pogreje k prštekam kalorifer) sicer mal laufan ker ga mam kako leto, vsak mesec užgem za 5 min..dela bp..so far so good..

lp
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Okt 23, 2017 14:34

jaz imam doma 3 kW Kiporja pa ne vem ali bi ga obdržal ali prodal. Na barki ga ne rabim več. Glede na vremenske pojave zadnja leta pa se mi zdi, da takšno reč imet doma niti ni tako neumno. 2x nam je že prav prišel v firmi, da so delali računalniki...
Ga pa težko vžgem. Bom pogledal kako je z oljem. Polanc, hvala za nasvet :!:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a kekeck » Po Okt 23, 2017 18:39

Tudi jaz imam Kiporja 2600, za doma. Star 4 leta, prav prišel 3x za pa ur. Nimam pa nobenih problemov.
Zanimivo da je tudi meni začel slabo vžigat, pogledam svečo in da "normalno" iskro. Ker je vedno težje vžigal vseeno zamenjam svečo. Od takrat pali iz prve. Nasvet: zamenjajte svečko če težko vžge.
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Okt 23, 2017 22:01

Ja če ni dost olja v motorju SPLOH NE UŽGE.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a widmann » To Okt 24, 2017 15:54

Gre pri Kiporju za kakšen licenčni motor ali je vse od kiporja?
Kipor mi deluje kar zanimivo čeprav gre za kitajca.

Zadnje čase se pojavlja tudi ZIPPER baje gre za Avstrijsko zadevo.
Honda in Zipper sta si po ustroju podobna,če pogledate oba videa je zelo malo razlike.
https://www.youtube.com/watch?v=BFf4wMQMJbk
https://www.youtube.com/watch?v=L02bViL5lL0

lp
Das Ist Valter
ruzzierm
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jan 07, 2018 09:49

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a ruzzierm » Po Jun 17, 2019 19:08

Pozdravljeni,

jaz ima ravno Hondin prenosni agregat 2.00 kW, ki sem ga ravno kupil.
Imam pa sledeče vprašanje. Idejo sem imel (morda zmotno, glede na to, da se na elektriko ne razumem), da bi agregat priklučil na 220vatno napajanje plovila (tam kamor priklučim električni kabel ko polnim baterije plovila v marini), da bi lahko napolnil (dopolnil) servisne baterije, preko njih pa bi (posredno) delovali hladilnik in ostali uporabniki v plovilu. Kupil sem ustrezne kable in priključke (jih zelo drago plačal, ker baterij nisem hotel direkno polniti na agregat in vsakič razkopavati dna da dotopim do baterij), tik preden sem to preskusil, pa me je znanec prestrašil, da to ni možno, ker lahko poškodujem elektorniko v plovilu. Nato sem prodobil še drugo mnenje "strokovnjaka", ki v tem ni videl problema. Sedaj pa sem zelo zmeden, ker nisem prepričan in ne bi želel narediti več škode kot koristi, preden zadevo sploh za res rabim.

Hvala za pomoč in le pozdrav, M.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Jun 18, 2019 07:43

ruzzierm napisal/-a: tik preden sem to preskusil, pa me je znanec prestrašil, da to ni možno, ker lahko poškodujem elektorniko v plovilu. Nato sem prodobil še drugo mnenje "strokovnjaka", ki v tem ni videl problema. Sedaj pa sem zelo zmeden, ker nisem prepričan in ne bi želel narediti več škode kot koristi, preden zadevo sploh za res rabim.


Zanimiva izjava tvojega znanca. Upam, da jo lahko kako podkrepi. Honda inverterski agregati dajejo ven zelo velik približek čistemu sinusu 50Hz pri 230V in zato elektroniki ne bi smelo biti nič.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 08, 2019 10:34

NE POSLUŠAJ vaških STROKOVNJAKOV! Seveda priklopiš natančno tako, kot si napisal in ne bo nič skurilo nobene elektronike! Pazi samo, da ne boš agregata preobremenjeval na način, da boš vklopil polnilce, potem pa še zraven električni štedilnik, babnca si bo pa zraven zamislila še toplo vodo iz bojlerja... En tak večji porabnik na enkrat in bo vse OK!
Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a Kofi » Po Jul 08, 2019 20:06

Ima kdo izkušnje z Denqbar generatorji? Za moje potrebe je videti nekako optimalen nakup (nemška firma, razmerje moč/dimenzije, teža, cena, ...)
https://www.denqbar.com/en/

Kako je s postavitvijo generatorja v motorni prostor? Enostavno natakneš fleksibilno izpušno cev na izpuh generatorja in jo spelješ do reže za zračenje, ali je tu kakšen potencialni problem? Koliko se taka cev segreje? Bi bilo za čas delovanja generatorja priporočljivo vklopiti ventilacijo motornega prostora?
Kofi
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 09, 2019 15:00

Cev se ZELO segreje! Če že, potem jo obvezno izoliraj z izolacijo za Webasto izpuh oziroma grelec druge znamke!
Vseeno mi tak sistem sploh ni všeč, generator je v zelo toplem delovnem okolju (razen naslednji dan, ko so motorji že hladni), izpuh je preblizu kokpita, potencialna smrtna nevarnost za zastrupitev s CO (ogjlikov monoksid), itd. Če že, potem bi jaz dodal vsaj še izpušno dvojno koleno od Webasta, da je izpuh bolj zadaj in nižje pri morju... Uporabno samo na sidru (piha nazaj), vse ostalo pa lahko tvegaš smrtne posledice!

Realno je tako, da ima na tak način narejeno kar nekaj ljudi, funkcionira, tudi umrl še ni nihče na Jadranu, da bi jaz vedel, samo enkrat nekdo bo! Jaz tega ne bi imel! Oziroma če že, potem uporabljaš res samo krajši čas in takrat, ko si na barki, da lahko hitro ukrepaš, če gre kaj narobe...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov