Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a EDO » So Feb 09, 2019 15:50

Hrvaška je zavožena država. Od zavožene države ne moreš pričakovat nič pametnega. Od prebivalcev, vsaj vecine, pa tudi ne, ker so sami pripomogli k temu, da je zavožena.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Feb 10, 2019 10:53

EDO napisal/-a:Hrvaška je zavožena država. Od zavožene države ne moreš pričakovat nič pametnega. Od prebivalcev, vsaj vecine, pa tudi ne, ker so sami pripomogli k temu, da je zavožena.


:D Se podpišem :!:
LP
Boris
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Po Feb 18, 2019 07:42

Smetijo in turisti in domačini. Je pa težava s smetmi sistemske narave, pri čemer se vsaj meni zdi da je Hrvaška dokaj zgodaj začela naslavljati ta problem z odkupom plastenk in ločenim zbiranjem odpadkov.

Problem so in bodo sosedje, morje pri smeteh ne pozna meja.

Samo za prikaz, kaj vse imamo v našem zaprtem sredozemskem morju. Že pravcati otok narejen iz smeti:

https://edition.cnn.com/2018/01/25/midd ... index.html

https://www.dw.com/en/lebanon-garbage-c ... a-36234663

https://www.google.com/search?q=lebanon ... 20&bih=969

Naj me vrag če kaj od tega ne pride tudi do nas.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Po Jun 10, 2019 11:40

Na Istu, v zalivu Široka, ni boj. Lansko leto so bili na dnu še betonski bloki in vrvi, na katere si se lahko privezal brezplačno. Letos so vse pobrali ven, betonskih blokov nisem videl. Sidrali smo in nihče ni težil.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jun 10, 2019 12:31

MarjanT napisal/-a:Na Istu, v zalivu Široka, ni boj. Lansko leto so bili na dnu še betonski bloki in vrvi, na katere si se lahko privezal brezplačno. Letos so vse pobrali ven, betonskih blokov nisem videl. Sidrali smo in nihče ni težil.


Odlično! Še več takih novic :lol:
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a Domi » To Jun 11, 2019 13:11

MarjanT napisal/-a:Na Istu, v zalivu Široka, ni boj. Lansko leto so bili na dnu še betonski bloki in vrvi, na katere si se lahko privezal brezplačno. Letos so vse pobrali ven, betonskih blokov nisem videl. Sidrali smo in nihče ni težil.


Imaš mogoče informacije tudi za okoliške zalive/otoke: Molat, Silba, Premuda ....
Vem, da lani so jih na Premudi in Brguljah postavili šele sredi sezone oz. konec julija...
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Jun 13, 2019 18:55

Na Silbi so boje. V mandraču pa muringov ni. Na notranjem pomolu jih je namestil Gostilničar, kateri verjetno pričakuje, da prideš na večerjo. Mi smo šli le na pijačo, ni bilo nobene hude besede. Jadrali smo en teden, brez da bi plačali privez. Kot sem že omenil, na Istu, sidranje in vez na obalo v majhnem zalivu, pol milje južno od Božave, potem sidranje pred mestom Murter, sidranje v Luki na Dugem otoku - tik ob kopališču. Jutri ponovno štartam na tedensko jadranje, bom poročal kako bo s privezi.
Jadranje je odklop
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Po Jun 17, 2019 23:00

mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Jun 18, 2019 13:22

Ne razumem kaj jih tako bolijo ti betonski bloki. Kaj so pristanišča res tako prazna, da se jih skuša napolnit... Tako na uč, se mi vedno zdijo nabito polna. Če pa so prazna, pa naj cene spustijo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a evovii » To Jun 18, 2019 14:51

Sej se vsako leto zadnjih 20 let mal užigajo pol k je pa sezona mimo pa je vse po starem... tko da kolikor vem po mednarodnem pravu jih ne morejo spodit, ker lahko sidraš povsod razen kjer je to prepovedano. Kakšno pa je sidro pa ni nikjer definirano (lahko je tudi blok). Če bi imeli zakonsko osnovo bi že naredili red. Tako pa samo lajajo v prazno....
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Jun 18, 2019 15:17

Smo prepričani? Tisti prispevek na RTV Slo pravi, da so pisali kazni.

Pa še šrispevek: https://4d.rtvslo.si/arhiv/slovenska-kr ... wsource=cl

Globe od 400 do 2000 eur. hmmm... Sam sem razmišljal, če bi vezal na kamen, ampak odstranim bojo. Da je pa špaga dosegljiva pa obesim plastenko tako da plava 1 meter pod gladino, da recimo lahko zahaklaš z kavljem. Tako recimo vse skupaj zgleda kot sidro in ne privez... Če se pa pripravlja neurje pa privežeš še bojo...

Govorim za mene ki 2x po 3 tedne vežem pri južnih sosedih.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Jun 18, 2019 15:38

Zakonska osnova je, vsi imetniki corpo morto privezov so lahko hvaležni, da do danes tega nihče ni preganjal.

Sidro ni enako betonski kocki, ki jo kar odvržeš nekam na dno na način, da je slednja trajno spojena z morskim dnom (nepremična). To pač ni sidranje ampak je samovoljni poseg v okolje in skupno dobro.

Sam sicer vsem privoščim zastonj privez, saj vse življenje gledam tele boje pred Koprom in Sv. Katarino in še nobenega niso prav nič zmotile. To bo tudi razlog da do danes ni bilo nobene akcije na to temo. Jih je pa večina nastala ne zato, ker bi bili privezi predragi (v času nastanka teh boj so bili privezi butasto poceni), vendar zato, ker plovil ni bilo kam privezati (kar je še danes problem). V Koprskem zalivu ni prostih privezov, ne v marini, ne na komunalnih privezih, ne kjer koli drugje... vse polno. In tako stanje je že desetletja.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Jun 19, 2019 09:43

Malo sem šel pogledat cenike recimo ACI Šimuni, ker je meni recimo najbližja marina. Do 8 metrov je mesečni privez 680 eur. Pa imam škaf od 4,7 metra... Dva meseca torej 1360 eur, samo privez.. kje so še ostali stroški. Pa raje prodam vse skupaj pa naj se =bejo.
Drugo leto mislijo v Mandrah prenavljat luko. Mogoče bo tam kak privez, ampak za to županijo gledam da je spet 20 kun po metru na dan. Pa je to spet 820 eur za 2 meseca. Pa da imaš čamac do 5 metrov in je vreden recimo 10 tisočakov, se mi več ne zdi smiselno si delat take stroške. Pri takih cenah, me prime da bi prodal vse in čoln in apartma, pa lepo gasa z avijonom do Maldivov do konca življenja...
Mornar pohorc
Kapitan
Prispevkov: 189
Pridružen: Če Nov 08, 2018 18:53

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a Mornar pohorc » Sr Jun 19, 2019 11:53

Mrdaco imas popolnoma prav. To kar hrvati pocnejo zadnja leta je cista kraja brez primere!. Kripa ali gumica par meterska in ti na vsakem koraku kasirajo in lupijo, brez dela je pa mal prevec. Celo delovno zivljenje si sam sluzim denar in vem kolk moram naredit za 100€.
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Re: Koncesije, mapa sidrišč s cenami, peticije

OdgovorNapisal/-a Gartner » Sr Jun 19, 2019 14:58

Uvala Lamjana mala 23 boj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov