čiščenje rje inox

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

čiščenje rje inox

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Jun 24, 2019 08:38

Vsako leto se kot vsi sotrpini borim s to nadlogo ;)

Prej sem imel na zalogi eno pasto ne vem imena prav za inox pa je bilo recimo do konca sezone pogojno ok potema pa jovo na novo...

Imam na tudi Ferotone na katerega nekateri tukaj na forumu prisegajo ampak sem postal skeptičen do porabe le tega ko je nekdo napisal da je dosti agresiven do inoxa in gre samo za odstranjevalec ne pa tudi zašćito. Kar sem uspel ugotovit iz branja na forumu je da je poliranje najboljša zaščita zdaj katera polirna pasta eni pravijo da je vse en in isti k.... in uporabljajo stari poceni preizkušeni purol tako sem naredil tudi jaz prvič letos


Pa se mi zdi da je zdaj po uporabi purola stanje po dveh dežjih čoln še ni videl morja porazno na inoxu so se že začele pojavljat pikicje rje ...

Vem da je bilo na to temo napisano že dosti na tem forumu ampak vsak vleče po svoje jaz pa nisem najbolj pameten

Vem da ni neke rešitve "za zmeraj" in da je vzdrževanje sizifovo delo ampak če kdo pozna način da je učinek opravljenega dela vseeno malo bolj dolgotrajen :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: čiščenje rje inox

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 24, 2019 08:41

Jaz po poliranju namažem inox s solea kremo. To sem nekje slišal in lahko rečem, da je malo bolje kot brez kreme... Drugače pa kar vsako leto poliranje...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: čiščenje rje inox

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Jun 24, 2019 09:05

Tudi to sem ze slisal ...
sej logicno da ce naredis nek film preko inoxa da bo nekaj boljse kot nic. Ko bom pa zeni razlagal da moram namazat ograjo s solea kremo bo verjetno klicala psihiatrijo. Ze tako misli da pretirabavam in da je dovolj da se coln vzdrzuje vecer pred dopustom ko ona spakira kufre ti pa preveris ce je motor se zadaj in ni kake polmetrske luknje u trupu :)
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: čiščenje rje inox

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jun 24, 2019 09:14

:lol: Jaz po poliranju s Purolom s krpo nanesem vosek, ki je za avto in drži kar nekaj časa, pa še masten ni. Je pa veliko odvisno od kvalitete rf.
Povoskam tudi spodnji del čolna, zgornjega pa več ne, ker bi se kmalu vsi polomili, ker je preveč spolsko.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: čiščenje rje inox

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Jul 01, 2019 10:07

Jaz uporabljam tole.
Opravi tudi pasivacijo in mi na jadrnici drži brez problema. Problem so seveda globoke jamice rje (če so), kjer je potrebno uporabit drugačen pristop.
Predlagam tudi, da daš vse RF elemente ki so posebej problematični elektro polirati. Bi moralo pomagati za precej dlje časa.
V kolikor nimaš pravega materiala pa ti itak nič ne pomaga in boš ponavljal vajo bolj pogosto.
Še to - RF se vzdržuje po sezoni. Če opraviš čiščenje po tem ko daš čoln iz vode in v skladišče, bo večja verjetnost, da spomladi oz. poleti ne bo toliko rjav...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 7 gostov