Kalužna črpalka

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Jul 05, 2019 11:07

V notranjosti čolna imam recimo bazenček v katerem je kalužna črpalka in stikalo. Bazenček je dimenzij 40*40 globine 5cm. Črpalko sem lociral na najnižjo točki vendar ne more "spumpat vse vode ven zmerja ostane cca 1,5 cm.
Zdaj sem prišel na idejo da bi ga zmanjšal v širino in dolžino pač toliko kot rabim za črpalko in stikalo.
kaj če bi uporabil tole
https://www.mavrica.si/Trgovina-B2C/OST ... ntent=pp_1

izdelek ne rabi bit ne vem kako ličen pač samo da služi namenu in je vode ki ostaja manj.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 05, 2019 11:10

Nekaj vode vedno ostane, za to imaš pa eno gobo al pa cunjo pa ožameš ven. Poliester set je ok samo je ceneje če posebaj kupiš mato, smolo, trdilec in katalizator.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Jul 05, 2019 11:22

Vem da zmeraj ostane nekaj vode črpalka ne more pobrisat do suhega to mi je jasno ;)
Zdaj ko sem pobral kompresorski hladilnik in ostali šrot ven je še dostopno drugače pa samo gledam to bazen in čakam da izhlapi...

je sicer na najnižji točki in se nič ne zmoči ampak rad bi količino vode zmanjšal na minimum... kje bi lahko dobil posebej mato, smolo, trdilec in katalizator?
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Pe Jul 05, 2019 11:51

Bonaparte je tako naredu pogej pod prispevvke od Colombota
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Jul 05, 2019 13:18

Kot sem gledal je on polivretansko smolo zmešal s steklenimi vlakni v prahu + steklena vlakna v nitkah dodal 1% trdilca zaščitil črpalko in vlil počakal da se strdi potem pa čez prajmer. To mi je še najblj simpl nardit samo kje dobit sestavine?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 05, 2019 19:37

Mavrica, Samson Kamnik..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Jul 05, 2019 20:02

Dražja varianta (epoksi)
West produkte lahko naročiš na svb.de, dobiš v 1 tednu.

video: https://youtu.be/GITtvAp20pg

https://www.svb.de/de/west-system-langs ... z-105.html
https://www.svb.de/de/west-system-fuell ... toffe.html
https://www.svb.de/de/west-system-minipumpen-set.html

ali

https://www.svb.de/de/west-system-prakt ... -pack.html

Cenejša varianta
https://www.mavrica.si/Trgovina-B2C/OST ... ntent=pp_1

tu mislim, da manjka samo polnilo v prahu

Najboljša varianta
Kontaktiraj člana Bonaparte-ja. Če ni kje na dopustu, ti najbrž lahko ugodno dobavi kar rabiš.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 05, 2019 20:25

Te seti so najdražja opcija. Vseskp ni nč v tem setu. Na bolhi nekdo prodaja litr smole po 8€ v mavrci pa mislm da je sod 50L Nekih 100 in nekaj evrov. Vlakna dobiš za 30€ nekaj metrov.

Za poliester ne rabiš nobenega polnila če misliš z mato delat. Pri epoksiju, ki kar odteče pa je fino mal gostit s čim. Jaz navadno gostim z baby pudrom.

Navadne mate ne smeš uporabljati z epoxi smolo, epoxi samo z rowing-om.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » So Jul 06, 2019 12:26

Sem včeraj malo bol podrobno pogledal in prilagam slike se opravičujem ker so razmetane sam sem jih poslikal stisnjen v notranjosti čolna čimveč da si boste lažje predstavljali brez videt v živo


https://mojalbum.com/novinec1/kaluzna/f ... #!24610723

skratka odvečna voda naj bi tekla po dnu čolna proti zadnjemu delu do "bazenčka" tudi med vertikalnimi pregradami so prevrtane luknje kar je logično da lahko pride voda iz prednjega dela v zadnji.

Ampak v bazenčku ki je cca 7cm nižje so spet 4 luknje dve recimo koliko - toliko lepe okrogle proti premcu in dve čisto zadaj levo-+desno bolj tako obdelane kot bi nekdo slabo zaključil obdelal. Ni mi jasno kakšno funkcij imajo ker voda pride višje in se zliva v "bazenček" ko sem z žico pobezgal noter se po cca 30cm ustavi ...
komu jasno zakaj so te luknje lahko to zamašim če bom zmanjševal "bazenček" ?
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a a-lex » So Jul 27, 2019 06:50

ne vem zakaj nebi ugotovil od kje pride voda in preprečil nastajanje bazena?
Pobarvaš kalužo in je kot nova.
Jadranje je zakon....
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Sep 16, 2019 13:30

Voda ki pride po zgornji steni dna in se steka v kalužo je ok,
Problem je v tem ker je kaluža ki je cca 7 cm nižja od zgornje stene dna ima na vertikalnih stranicah 4 luknje v presek dna. Upam da si predstavljaš ;).
Tudi ko kalužo posušim kot poper ;) in recimo na prikolici dvignem premec v zrak in pobezgam v te luknje zmeraj priteče še malo vode ali pa je vsaj vlažno noter .

Zanima me če lahko te luknje zaprem? Prej bi seveda temeljito posušil.

Nekje sem laično dobil info od nekoga to vzamem z rezervo, ker ne vidim neke logične razlage naj se te luknje ne bi zapirale. Jaz osebno vidim te luknje edino kot možnost da ti iz kaluže teče voda v "sendvič" dna kar sigurno ni dobro.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Sep 16, 2019 20:01

Ja pa imaš čep za izpust še iz dvojnega dna, drugače ni smisla vodo v dvojno dno peljat. Moje mišljenje je tako da voda v dvojnem dnu nima kaj iskat ker čoln potem ni nepotopljiv. Torej vodo loviš v bazenu zgornjega dna v dvojnem mora biti suho, razen, če ti pri kakšnih vijakih notri teče, ampak to se sanira s Kentom. Kaj pa je to en tip čolna imam občutek, da je bilo precej " strokovnjakov " zraven pri izdelavi. Jaz bi te luknje zaprl samo prej bi hotel videti kaj je spodaj. :?
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 07:10

Coln je Bellingardo. Nad samo kvaliteto plastike sem razocaran sem ze saniral par stvari. Tukaj res nisem pameten ali je namerno tako narejeno ali malomarnost pri izdelavi na hitro je izgledalo kot bi nekdo slabo obdelal rob kaluze. Ko sem dobro pogledal so skupno 4 luknje levo, desno in dve proti premcu. Ko sem bezgal noter gre ene 30cm potem se ustavi. Morda so luknje puscene z namenom da ce pride kaj vode v dvojno dno od drugje bolj proti premcu recimo se pocasi natece v zadnji del colna v kaluzo kjer je najnizja tocka. Ampak spet ce vse tesni voda nima kaj iskat v dvojnem dnu. Pri meni tako kot je narejeno pa voda iz vrha napolni kaluzo potem pa po 4 luknjah v kaluzi tece v dvojno dno sicer je padec v kaluzi narejen proti krmi ampak vseeno ko je ta polna sigurno zacne zalivat v dno. Ne vem cudno ker sem tudi sam mnenja da voda v dvojnem dnu nima kaj iskat. Sem posusil samo ker ne vem kaj je notri ce bi bil siguren da lahko posusim 100% bi zaprl. Dokler je vlazno je pa bolje da so luknje proti kaluzi odprte pomoje...
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Sep 17, 2019 09:00

Od kje pa ti podatek, da ima ta čoln dvojno dno? Stegni malo glavo iz zadnjega boksa ob straneh proti premcu, pa boš videl kako je narejeno. Če boš te luknjice zaprl, boš kmalu s seboj vozil 300 litrov vode. Kam pa misliš da odteče voda, ki npr. pronica v čoln pri obrobni gumi čolna?
Sva še dva forumaša z enakim čolnom in oba zelo zadovoljna. Tako član mile kot tudi jaz preživljava na njem celoten letni dopust - podnevi in ponoči. Če uporabljaš ta čoln le za dnevne izlete, potem si zgrešil z nakupom.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a jozko » To Sep 17, 2019 09:28

tomaz_slo napisal/-a:Če uporabljaš ta čoln le za dnevne izlete, potem si zgrešil z nakupom.


Lahko izvemo zakaj je takšno tvoje mnenje :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov