Agregat-generator

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a widmann » To Jul 09, 2019 16:57

Kofi napisal/-a:Ima kdo izkušnje z Denqbar generatorji? Za moje potrebe je videti nekako optimalen nakup (nemška firma, razmerje moč/dimenzije, teža, cena, ...)
https://www.denqbar.com/en/

Kako je s postavitvijo generatorja v motorni prostor? Enostavno natakneš fleksibilno izpušno cev na izpuh generatorja in jo spelješ do reže za zračenje, ali je tu kakšen potencialni problem? Koliko se taka cev segreje? Bi bilo za čas delovanja generatorja priporočljivo vklopiti ventilacijo motornega prostora?


Večina agregatov nižjega cenovnega razreda je made in China.
Večina je sestavljena po istem ali podobnem kopitu.

Če kupuješ v rangu do 500€ se ti najbolj izplača kupiti v Bauhausu Inverterski generator Scheppach SG2000 cenovno zelo ugoden pa še 5 let garancije ima.
Cena tega modela je 349€.

Slika

Na youtubu imaš nekaj na to tematiko.
https://www.youtube.com/watch?v=xGt97K2Bobw

lp
Das Ist Valter
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Jul 09, 2019 18:30

Kofi napisal/-a:Ima kdo izkušnje z Denqbar generatorji? Za moje potrebe je videti nekako optimalen nakup (nemška firma, razmerje moč/dimenzije, teža, cena, ...)
https://www.denqbar.com/en/

Kako je s postavitvijo generatorja v motorni prostor? Enostavno natakneš fleksibilno izpušno cev na izpuh generatorja in jo spelješ do reže za zračenje, ali je tu kakšen potencialni problem? Koliko se taka cev segreje? Bi bilo za čas delovanja generatorja priporočljivo vklopiti ventilacijo motornega prostora?


Jaz sem imel na prejsnji barki agregat na podoben nacin, v motornem prostoru. Ceprav je funkcioniralo, mi resitev nikakor ni bila vsec. Izpuh izoliran in speljan skozi bok na krmi, stran od oken, ceprav to NI garancija. Kot je napisal admin, se je izpuh zelo segreval. Najvecji problem, tak agregat je zracno hlajen, kljub vkloplenjemu blowerju, je bila temperatura v motornem prostoru, kot bi delal motor. Agregat nima nobene kontrole proti pregretju in nikoli nisem vedel, kje je meja delovanja. Sam sem odpiral pokrov motorja, ko je agregat deloval. Skratka,taksna resitev je za mene "ceska", kar sem sam hitro ugotovil. Predvsem moras vedet, kaj pocnes. Taksna stvar ni za trotl ziher uporabo.
Po mojem mnenju sodi v zaprt motorni prostor samo agregat z vodno hlajenim motorjem in izpuhom.
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a sovjet » Sr Jul 10, 2019 08:58

zlatko83 napisal/-a:Po mojem mnenju sodi v zaprt motorni prostor samo agregat z vodno hlajenim motorjem in izpuhom.


Se pridružujem, samo sem še vedno brez, ker je cena tako visoka. 5k in gor ?
Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Agregat-generator

OdgovorNapisal/-a Kofi » To Jul 30, 2019 10:54

Hvala vsem za mnenja in izkušnje. Nazadnje sem nabavil Denqbar, predvsem zaradi nizke teže in ker bi po specifikacijah moral zagotavljati stalno moč 1kW (max 1,2kW). A je dejansko že pri 600W izklopil napajanje, kar je za moje potrebe neuporabno. Tudi je bil preglasen za uporabo v civilizaciji, idejo o vgradnji v zvočno izoliran motorni prostor pa sem opustil. Generator sedaj vračam prodajalcu, do nadaljnjega bom brez.
Kofi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti