Koncesije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

NIL
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Po Okt 25, 2010 10:21

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a NIL » Ne Jul 14, 2019 20:02

Še vedno nisem nikjer zasledil: je mogoče na kakšni uradni hrvaški strani objavljen letošnji seznam koncesij ( koordinate oz. slike )?
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Po Jul 15, 2019 15:29

weta napisal/-a:
JulesVerne napisal/-a:
MarjanT napisal/-a:Lansko leto sem plačal vez na boji na Silbi, pred luko, potem sem ga pa lepo vptašal zakaj se njegova cena ne sklada s ceno objavljeno v omenjeni aplikaciji, saj vendar te podatke objavlja ministerstvo. Nič ni vedel o tem, rekel pa je, da ga ni človeka, ki bi njemu določal ceno. Letos sem tudi nekje prebral, da ta isti koncesionar letos nima koncesije, vendar boje so. Gostilničar, kateri si je v mandraču prilastil par muringov, pravi da omenjeni človek ima koncesijo.


No lansko leto sem govoril s tem fantom na Silbi, to je ta isti, ki je tistega italjana odvlekel s sidra. Vidi se mu, da je umetnik, ni pa po naravi slab fant. Kapitalizem ga je očitno zdelal in želi pač čimveč zaslužiti.

Že dve leti nazaj ni imel koncesije, vzeli so mu jo, ker je postavil bloke izven območja, pa zavarovanja mislim da ni imel. To je sam povedal, plačat sem pa moral vseeno :D ... s 50% popustom, pa v ceno je bil vključen prevoz na obalo in nazaj, dal je tudi osebno telefonsko kamor smo ga poklicali, ko smo potrebovali prevoz.

Meni je ta mentaliteta, da nima koncesije pa vseeno zahteva plačilo za SIDRANJE na območju nekdanje koncesije, neverjetna :D.

Kako lahko za idiota, ki ima na vesti očitno nešteto incidentov, izsiljevanj pa še česa, govoriš, da po naravi ni slab fant?
Zame tako govno od človeka ni vredno imena človek.


Seveda lahko, ker je to pač moja subjektivna ocena po pogovoru z njim. Ljudje nismo samo dobri pa slabi ampak neverjetno pisana bitja. Ti pa ga kar označi za govno in nečloveka, ni sicer preveč lepo tako govoriti o ljudeh ampak če te to veseli, si daj duška :).

Ne bo pa prav nič pomagalo :D. Letos ga lahko vsi prijavimo pa ne bo več dolgo strašil tam naokoli.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Jul 15, 2019 18:52

JulesVerne napisal/-a:No lansko leto sem govoril s tem fantom na Silbi, to je ta isti, ki je tistega italjana odvlekel s sidra. Vidi se mu, da je umetnik, ni pa po naravi slab fant :D.

Nebom ocenjeval nekoga, ki ga ne poznam, je pa glede na vse slabo zapisano o njem, zelo težko trdit, da ni slab fant :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a weta » To Jul 16, 2019 18:45

Ljudje pokazejo svojo pravo plat v zanje manj ugodnih in/ali tako ali drugace stresnih situacijah. Nekateri imajo vcasih tudi slab dan, imeti skoraj v vsaki prej omenjeni situaciji slab dan, pac ni mogoce, ampak kaze na določene negativne osebnostne lastnosti..
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Domi » Sr Jul 17, 2019 11:08

pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a pale » Sr Jul 17, 2019 18:19

Pozitivna izkušnja v uvali adria pri vela luki sva z habibijem bila na sidru dva dni .prvi dan sta se ikasanta od vele luke peljala mimo kot da naju ni ostalim sta kasirala,drugi dan ista zgodba samo da se je pripeljal do naju in vprašal kako dugo čemo ostat.rekla sva naslednje jutro gremo naprej in nama reče onda ču vas pustit in se odpelje.imava pa hrvaško registracijo kar mislim da nama je pomagala v tej situaciji.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Jul 17, 2019 19:09

Negativna izkušnja v uvali adria pri vela luki. Jaz in moj prijatelj Hans sva bila dva dni v zalivu. Prvi dan sta se inkasanta od vele luke oglasila in računala boje,drugi dan ista zgodba samo da da tokrat ni odpeljal smeti.
Hans ima nemško zastavo, jaz pa slovensko. Živela EU.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Sr Jul 17, 2019 21:26

Saharun - Dugi otok. 25kn na meter boja. Dva sva na eni, 14+9m, pa smo naredili na 12 za oba. Pivičko gratis, smeti je odpeljal 3 vreče. Prijazen možak.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Jul 17, 2019 21:45

....pa si pogledal z masko na kaj je pritrjena boja,...za vajini barki verjetno ni vsak gviht zadost,.....
mirno morje
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Sr Jul 17, 2019 21:48

Roman 1 napisal/-a:....pa si pogledal z masko na kaj je pritrjena boja,...za vajini barki verjetno ni vsak gviht zadost,.....


Roman Itak! :!: :!: Zdej ni problem it na 8m. Sicer je res samo en blok in ornk štrik, sam danes naj ne bi bilo presenečenj.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jul 18, 2019 00:18

Glede pirata obstaja pregovor:
Ne se zmest med njegovim obnašanjem in njegovim karakterjem.
Njegov karakter je odvisen od tega kdo je on. Njegovo obnašanje je odvisno od tega s kom je on.

Ko prenašaš vse arogantne vzvišene italiane, ki pridejo s svojimi barkami misleč da so bogovi ker so včasih bili bogati, postaneš intoleranten do vsakega ki ima barko. Kot pes, ki ga je nekoč pismonoša brcnil zdaj pa laja na vse ki vozijo moped.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Jul 18, 2019 08:29

Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Domi » Če Jul 18, 2019 11:31

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 18, 2019 12:01

Vse lepo in prav ampak država bi MORALA NAREDITI RED.

Moj predlog popravka zakona, ki bi bil do neke mere vzdržen tako s strani navtikov kot koncesionarjev

1. Koncesionar SME ZARAČUNATI BOJE, MURINGE, PRIVEZE, komunalne priključke voda, elektrika, smeti... oziroma zgolj zgrajeno infrastrukturo in storitve.

2. Nosilec koncesije sme biti samo oseba fizična ali pravna s stalnim prebivališčem ali sedežem v občini, ki podeljuje koncesijo.

3. Sidranja se ne sme zaračunati v nobenem primeru! (Gre namreč, za javno dobro tako kot obala katere lastnik ne sme ograditi in preprečiti dostopa. Zakaj bi bila torej koncesija izjema na javnem dobru v primerjavi z lastništvom, ki je višja kategorija pravic iz tega naslova!? )

4. Cena privezov in storitev ne sme presegati uradno predpisanih tarif, ki so enotne za celotno državo.
...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 24, 2019 19:39

Absolutno bi cene privezov moral nekdo določiti in kontrolirati.
Npr. Zdi se mi absurdno, da je cena na pomolu zgrajenem v Avstroogrski ista, ali celo višja, kot na novo zgrajenih modernih priveziščih, ki so koncesionarja stali več 100 tisoč evrov.
Konkretno:

Cena za Ist, ker je pomol definitivno iz cajta Marije Terezije, je 30 kun po dolžinskem metru. + ELEKTRIKA!!! (Seveda pol mal zglihaš, pa pokasira v žep :evil: )

Cena v Jadriščici na Cresu (tu je tudi vsakoletna ruta), kjer so postavili nove pontone, pripeljali vodo in elektriko v tisto divjino in celo wi-fi pa je cena 17 kun/meter z vključeno elektriko!!!
Plačati sploh ne moreš brez računa.

In tu bi moral nekdo narediti red!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti