Kazen brez izpita

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

zigec000
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 16, 2018 20:48

Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a zigec000 » Po Jul 22, 2019 18:46

Pozdravljeni,

Letos je kar na 1x prišlo da smo v družino dobili vodnega skuterja, na morje gremo v biograd za 3tedne in jaz brez izpita za vodnega skuterja,pa me zanima kake so kaj kazni če me dobijo( itak vozil se bom ) vsaj probal bom malo,gledal ga nebom hehe.

Ma kdo kake izkušnje s tem?
Hvala :D :D :D :D
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Jul 22, 2019 18:54

Na tem področju je veliko kontrol, tako kapetanije, kot policije :!:

Če ima skuter katerokoli tujo registracijo razen hrvaške, bo lahko 1. težava nastopila že pri dvigu plovnega dovoljenja :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
zigec000
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 16, 2018 20:48

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a zigec000 » Po Jul 22, 2019 20:08

Ne je vse urejeno na HR tud zavarovanje ter plovno dovoljenje.... vse tam zrihtano... dobesedno po domače me jebe ta izpit letos... drugo leto bom ga itak že imel...
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jul 22, 2019 20:08

Med Biogradom in Sv. Petrom je omejitev 10kn. Če boš že norel pojdi nekam nižje od Biograda pa vsaj 500m od obale... Kontrol pa sem letos že res nekaj videl... Mislim kontrol... Polovili so tiste ki glisirajo preblizu obale.... Tega se drži... Če ne zaradi drugega vsaj zaradi ostalih udeležencev.... plavalcev
Guma je guma, zaenkrat.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Jul 22, 2019 21:48

boljše, da namest kazni narediš (kupiš)izpit,....na kapetaniji se pozanimaj kdaj imajo tečaj (običajno traja dan ali največ dva), izpit pa naredi potem 99% udeležencev,...
mirno morje
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Jul 23, 2019 10:10

Točno iz prve roke, je en daljni znanec delal izpit v puli 2 tedna nazaj, vikend, pa je opravljeno...lp
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Jul 23, 2019 13:16

on že sedaj namiguje da ga bo ganjal, samo višina kazni ga zanima. tak ki nima ne teorije ne prakse, nima na morju kaj iskat, in naj mu pridržijo skuter njega pa oglobijo. vse po načelu, če nisi doma, ti je vse dovoljeno. zato pa je tak đumbus na morju.
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a piko » To Jul 23, 2019 15:16

zigec000 napisal/-a:Pozdravljeni,

Letos je kar na 1x prišlo da smo v družino dobili vodnega skuterja, na morje gremo v biograd za 3tedne in jaz brez izpita za vodnega skuterja,pa me zanima kake so kaj kazni če me dobijo( itak vozil se bom ) vsaj probal bom malo,gledal ga nebom hehe.

Ma kdo kake izkušnje s tem?
Hvala :D :D :D :D


Pametni,

A avto tudi voziš brez izpita? Morda ne v Sloveniji ampak na hrvaškem.

Upam da ne. Ali pač???
Žal pa obstaja(te)jo tudi takšni.

Prav neverjetno, da hrvatarji štartajo na takšne in podobne. Kaj jim je?

Naj bo kazen takšna kot si jo zaslužiš.

P
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a MarjanT » To Jul 23, 2019 16:05

Ko ste dobili v familiji nov avto, ti pa nisi imel izpita, si ga verjetno tudi vozil, in jaz ti dam prav. Nekateri ljudje se rodijo pametnejši od ostalih, takoj po rojstvu imajo določene spretnosti, za katere moramo, normalni zemljani, krepko garat. Njim ni potrebno upoštevati zakonov in splošnih pravil, ker so zakoni za njih popoln nesmisel. In ker ti spadaš med te privilegirane ljudi, bo tudi vsak policaj pred teboj napravil le poklon. Če pa vseeno dobiš kakšno pismo s kaznijo, ga mirne duše vrzi stran.
Jadranje je odklop
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Jul 23, 2019 16:12

@MarjanT
poklon
:mrgreen:
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » To Jul 23, 2019 16:21

Upam, da se ti kaj neprijetnega ne zgodi. Ni treba, da si kriv, lahko je krivda na drugi strani, a če boš brez izpita lahko potegneš krajšo.
Kot so že zgoraj pisali. V večini kapetanij lahko izpit opraviš v dveh ali treh dneh. Ta ti ne bo dal bistveno več znanja, kot ga imaš, a v primeru neprijetnosti boš iz tega vidika pravno formalno krit...
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jul 23, 2019 17:06

Težko je razumeti takšne, kot je zigec000 :roll:
Nazadnje spremenil jozko, dne To Jul 23, 2019 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Jul 23, 2019 17:30

Veliko ljudi poznam (tudi nekatere s tega foruma), ki so se leta vozili brez izpita po Jadranu. Običajno so jo vsi odnesli brez prask, le tu pa tam je kdo imel kakšen "spodrsljaj", ki ga je rešil kakor je vedel in znal. Potem je prišla informacija, da naša uprava za pomorstvo čisti arhive in preverja, kdo sploh poseduje legalno opravljen izpit. Kar na enkrat je mnogo teh "pomorščakov" ali prenehalo pluti (ne vem, mogoče niso bili v stanju opraviti izpita) ali pa je izpit opravilo in so se brez strahu in sramu pridružili veliki falangi slo morjeplovcev. Obstaja jih še vedno veliko, ki so opravili "vikend" izpit na hrvaškem, vendar kot mi je znano, ti ne smejo v slo vode.
Nikakor ne podpiram zavestnega kršenja zakonodaje, še manj "hvatanje ovinkov".
Žigec, upam da te dobijo in da bo kazen poučna in vzgojna. Kapitan v Biogradu je pravi p*asec in ti ne bo pogledal skozi prste, če te dobi v roke. Slišal sem od drugih take zgodbe, da se raje kar močno primi za denarnico!!! Moje lansko srečanje z njm se je sicer končalo korektno in brez kakršne koli kazni, sem pa za 3 dni deponiral osebne dokumente pri njemu, ko je "preiskoval" našo pomorsko nesrečo. Pa ni bil nihče poškodovan, le barka je bila potrebna malo "nege" na suhem...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jul 23, 2019 17:31

Težko je razumeti takšne, kot je zigec000 :roll:

Že pred letom dni je tukaj na foromu spraševal o skuterju :!:

V tem času bi se verjetno dalo opravit tudi ustrezen izpit, vendar:
"Letos je kar na 1x prišlo da smo v družino dobili vodnega skuterja, ... " :idea:


"Napisal/-a zigec000 » Če Jul 26, 2018 16:31
Pozdravljeni,

Prvo kot prvo ja vem dosti je tem o tem kaj pri prvem nakupu vodnega skuterja itd ampak doben oz vsaj jaz nisem najdel ni podal konkretnega odgovorja.

Zanima me sledeče zanimam se za nakup vodnega skuterja in sicer yamahe ag 1800 letnik 2008 pa me potem zanima kak je z registracijo, plovno dovoljenje? kako to poteka kaj morem vse storit da bi brez problema se vozil po hrvaškem in slovenskem morju? od A do Ž če se komu da razložit pa vsaj približno povedat kake so cene teh storitev.... dam za pivo :P

hvala :D :D :D :D :D :D"



Zanima ga samo "kake so kaj kazni če me dobijo", o ničemer drugem, kot zgleda NITI NE RAZMIŠLJA :mrgreen:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Jul 23, 2019 23:24

Kaj pa notranji mir, vsaka večja barka je skoraj podobna kapetaniji, še dihat ne morem več, ..... tudi zato se splača potrudit :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta