Pomorske nezgode na Jadranu

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Stanley » Pe Jul 26, 2019 14:00

matoz napisal/-a:Robantenje po forumu ne bo pomagalo. Pokliči policijo.


Sem sporocil naprej.. Pa kaj ko nikjer nikogar.. Tudi nasploh sem v tem kanalu v parih letih srecal mogoce 1 patruljni coln..

:?
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a BOJA » Pe Jul 26, 2019 14:27

Stanley, kot berem si ti zdaj v Metajni in gledaš iste prizore, kot mi že nekaj let... Daj zapiši registrske od čolnov, ki to počnejo, pa mi jih pošlji na ZS. Bom videl, če lahko kaj pomagam... Mirno morje vsem!
Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Stanley » Pe Jul 26, 2019 14:45

BOJA napisal/-a:Stanley, kot berem si ti zdaj v Metajni in gledaš iste prizore, kot mi že nekaj let... Daj zapiši registrske od čolnov, ki to počnejo, pa mi jih pošlji na ZS. Bom videl, če lahko kaj pomagam... Mirno morje vsem!


Bom ti posredoval.. Imam tudi nekaj slik.. Ker tole kar sem danes dozivel je pa res too much..te mine, da bi otroke sploh se kdaj poslal v vodo.. Kaksno potapljanje - odpade.. Tudi sami smo druzinsko morjeplovci imamo coln in vsi uzivamo v voznji.. Nisem profi madona ampak neke osnove pa bi moral vsak poznat tudi tisti ki se ni sedel na colnu..

Eden izmed najbolj hrabrih je pa tale mladenic oz. dva.. Mislim da maestral 5m s crnim suzukijem 40 ali 50 konjev.. Reg. je Pag ( PG) na zacetku pa mislim da 558 nelaj takega.. Se pravi 558 PG.. pomoje, da zna biti kaksen chrater.. Pol ure sta se ganjala gor in dol ob obali ( od pansiona Laguna, do centra Metajne, delala kroge vragolije 20 m od plavalcev.. Poln gas mimo mene 10 m stran se mi smeje v glavo.. Ljudje pobegnili iz vode.. No ampak na sliki se je ze umiril, to je bilo cez kako uro..ko so vsi mahali in zvizgali.. Mogoce pa bere forum in me je tako zagreto iskal.. Se je 3x peljal se mimo drce.. Pa mu maham, pa me ne vidi.. Ali pa noce.. Hehe..

Slika

No in itak, takoj za njima so se nasli se trije, stirje "pjancki", da se oni sprobajo svoje "makine".. 1x moder fisherman yamaha 150 do 200hp.. Gumica bela 4m poleg.. Tekmujeta od Lagune do centra.. Mimo vseh boj, ljudi.. Poln gas.. :) pa to je noro.. Na gumici ga skipper se podziga.. Tistega na fisherju.. Da ga ne more "nascat".. In itak fisher gas do konca, valovi 1m.. In to vse taka razdalja od plaz da brez veze razlagat res, to treba dozivet.. Mislim, da ta dva tazadnja SLO registracija.. Lahko pogledam proti veceru, so na boji v blizini..

Potem pa se en "kekec" z rumeno belim sea doo.. In zadaj smucar.. Vazno da so bile gor 4 mlade in zgodne.. :) njega pa briga ce pici 50m od obale smucar pa skoraj da ne skace po bojah..


Pa ce bi vsaj odglisirali proti odprtem.. Ajde..

Ne, oni se peljejo vzdolzno ob obali.. Js nevem kje je tukaj fetish?!

Noro ti recem:)
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Jul 26, 2019 15:16

...jaz imam na telefonu aplikacijo NIS,...lahko posnameš prekršek in ga priložiš prijavi na policijo,...pomoje je dovolj trden dokaz, da pridejo direktno k lastniku z plačilnim nalogom,...
...me je melo zadnjič, da bi prijavil avsrtica, ki je glisiral med mano in obalo, ko sem se z pomožnim mororjem vlekel proti Mali luki manj kot 50 m od obale,..sam kaj, ko nisem špec kahla,...
mirno morje
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a BOJA » Pe Jul 26, 2019 15:20

Ja, popolnoma razumem, kaj želiš povedat in zelo prav imaš... Zakaj ne grejo ven, na odprto? Zato, ker tam jih ne vidi nihče in ni zanimivo. Treba se je pokazat, da ima se, može se... Tudi sam že več kot 10 let plujem v tem zalivu. In ja, tudi kakšno pivo "čez" se spije na čolnu, priznam. Ampak nikoli ne izzivam usode in tudi nimam komu kaj dokazovati. Dokažem lahko le sebi, da mi nekaj pomenijo soljudje in da res, ampak res nočem, da se mi zgodi nesreča, pa pustimo krivdo... Zato po maestralu še toliko bolj "usrano" pridem v zaliv Metajne in res imam oči na premcu. Pa tudi vsem ostalim zabičam, naj gledajo v morje, kajti maestralov val in glava plavalca z zornega kota kapitana ne predstavljata nobene razlike. Daj prosim, pošlji mi zvečer registracije (sploh, če so ti modeli sidrani ali vezani v Metajni)… Morda lahko kaj pomagam, da bo jutri drugače in, da se boste lahko kopali brez strahu... Nič ne obljubljam, pravim samo, da morda lahko kaj premaknemo... Lep dopust vsem, kljub malo neprijetni tematiki...Ampak se mora rešit, ane :)
Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Stanley » Pe Jul 26, 2019 16:58

Roman 1 napisal/-a:...jaz imam na telefonu aplikacijo NIS,...lahko posnameš prekršek in ga priložiš prijavi na policijo,...pomoje je dovolj trden dokaz, da pridejo direktno k lastniku z plačilnim nalogom,...
...me je melo zadnjič, da bi prijavil avsrtica, ki je glisiral med mano in obalo, ko sem se z pomožnim mororjem vlekel proti Mali luki manj kot 50 m od obale,..sam kaj, ko nisem špec kahla,...


Sem nasel aplikacijo ja katero bom tudi nalozil..

Kako pa deluje to v praksi? Je resnicno kaj od tega ko jim posles posnetke?
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » So Jul 27, 2019 14:01

Ravnokar slikano z obale v Izoli.

Morska lokomotiva.

[img][img]https://i.postimg.cc/YGcMwSYN/Morska-lokomotiva.jpg[/img][/img]

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a jandrej » So Jul 27, 2019 18:37

Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Kofi » To Jul 30, 2019 18:10

Z gliserjem čez plavalko:
https://www.24sata.hr/news/djevojku-dok-se-kupala-udario-gliser-umrla-u-rijeckoj-bolnici-641247
https://www.24sata.hr/news/gliserom-naletio-na-zenu-krvi-je-bilo-posvuda-kao-u-hororu-641412

Po mojem spominu je to v letu dni že tretja nesreča s smrtnim izidom na otoku Krku. Preveč turistov na kupu?!
Kofi
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a zobar » To Jul 30, 2019 20:29

Tragedija ! Ampak.....

Je bilo to 300 m od obale, ali 100 kot je nekje omenjeno.
Potapljala se je z očetom,ki je inštruktor potapljanja. ?
Nikjer ne piše, da sta imela označen potop.
Očitno obstaja še kar nekaj neznank, ki jih bo policija morala razvozlati
Edino točno mesto nesreče bo verjetno težko določiti natančno.Na vodi je 100 ali pa 300 m zelooo približno,je pa to bistveni podatek za določanje krivca.
Tudi meni se je že dvakrat pojavil potapljač pred premcem dobesedno od nikoder.Vsi vemo,da je 30,40,ali še malo več KN na vodi že kar konkretna hitrost in ne preostane dosti časa za izogibanje.
Vsekakor pa tragično.Žal mi je punce.Žal mi je pa tudi mladeniča pa če je kriv ali pa morda tudi ni.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jul 30, 2019 23:51

Tukaj so problem mediji, ki še napihujejo in dodatno otežujejo take situacije. V naslovu gliser povozil plavalko ob obali, potem v članku navedeno da 300m od obale....
Potem piše, da se je potapljala. Prvo so rekli da je bil pijan, potem ugotovili da je bil v šoku in trezen, vlekel padalo. Zakonodaja je jasna on 300m, ona 200m. Počakajmo.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a kotulc » Sr Jul 31, 2019 20:47

https://www.zurnal24.si/svet/oce-pokojn ... tva-331841

Sem pa letos pri Loparju (San Marino) videl, kako so "mojstri" iz centra vodnih športov vlekli banano (oz. neko napihljivo stvar za več oseb) 50m od obale, seveda na polno in tako, da so izvajali ostre ovinke.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Avg 02, 2019 13:49

Nesreča se je zgodili 200m od obale, po inf iz medijev bi naj uporabljala potapljaško bojo.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/gliser.html
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Avg 02, 2019 14:13

kotulc napisal/-a:Nesreča se je zgodili 200m od obale, po inf iz medijev bi naj uporabljala potapljaško bojo.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/gliser.html

To je kar pomembna informacija oz. tolmačenje za vse nas uporabnike morja. Meni se zdi smiselno.
Jutarnji in Večernji list napisal/-a:V morskem pasu 300 metrov od obale je na Hrvaškem glisiranje prepovedano, kopanje pa je dovoljeno 100 metrov od obale.
Po v zadnjih dneh večkrat objavljenem tolmačenju luške kapetanije v vmesnem območju ni dovoljeno niti kopanje niti potapljanje, razen če je slednje organizirano v spremstvu voditelja in čolna. Gre za varovalni pas, ki je predpisan prav zaradi varnosti kopalcev in potapljačev.

Nočem ugibat kdo je kriv v dotičnem primeru. Tragedija kakorkoli obrneš.

Sam sem imel enkrat neugodno srečnaje s potapljači na začetku Kvarnerja 1 miljo od Kamenjaka. Do zadnjega sem mislil, da je ribič in bil je nekako na glavni plovni poti Kamenjak - Unije - Lošinj. Ko sem končno videl na barki obešeno potapljaško zastavo, so mi z barke že mahali in sem odvil okrog njih. Pa na jadrnici drvim s celih 5-7 vozlov in si ne predstavljam kako je pri 40. Zadnje čase vse bolj pogosto uporabljam daljnogled, ki je temu tudi namenjen.
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Pomorske nezgode na Jadranu

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Pe Avg 02, 2019 14:51

Letošnja izkušnja: Plujem proti Poreču mimo otoka Altijež, pred otokom zasidran manjši gumenjak, na gumenjaku in v okolici nikogar. Seveda sem takoj vedel, da mora nekje v bližini biti potapljač, zato začnem iskat potapljaško bojo...

Potapljaške boje nikjer, potem pa naenkrat zagledam nekaj črnega, ki priplava iz vode - seveda potapljač, brez boje...

Tudi jaz plujem s 5 vozli, kako bi ga pa kdo videl pri hitrosti 30 vozlov pa ne vem...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti