Kazen brez izpita

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a Domi » Sr Jul 24, 2019 11:54

Ze trenutek, ko sem prebral prvi prispevek, sem zelel "udariti" s komentarjem, pa se mi je zdel prevec direkten. Naredil sem napako, ampak zdaj pa z veseljem prebiram vse kar ste mu napisali in upam, da se še ne konca. Ti pa zigec000 dobro se zamisli, kaj ti kolegi iz foruma pisejo zelooo dobronamerno ( pa se nihce te nekam ni se poslal, kar je za pohvaliti).
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jul 24, 2019 14:17

Kupljen izpit je isti kurac kot biti brez izpita. Edina razlika je, da ne placas kazni. Pol pa srecujes modele na gliserjih, ki se jim na dalec vidi poreklo izpita...

Te zadeve imajo smisel. Sam sem imel pomisleke o koristnosti in smiselnosti, preden sem sel delat kodo 96 za prikolico. Vsako minuto voznje pa mi je bilo bolj jasno zakaj je to treba narest !!! Brez tega nimas kaj delat na cesti, enaka logika velja za izpit za coln. Vsega si itaq ne bos zapomnil, osnovo pa pac rabis. Plovil je zadnje case nenormalno veliko po jadranu!
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Sr Jul 24, 2019 15:32

Kaj pa so te naučili z to kodo 96. Mene prav nič. Z tistimi 300 kg zadaj sem se vozil kot samo z avtom. Ko pa sem prikopil svojo prikolico-2000 kg je pa bila povsem druga zgodba.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jul 24, 2019 15:38

bsc46 napisal/-a:Kaj pa so te naučili z to kodo 96. Mene prav nič. Z tistimi 300 kg zadaj sem se vozil kot samo z avtom. Ko pa sem prikopil svojo prikolico-2000 kg je pa bila povsem druga zgodba.


Mene veliko ker prikolice se nisem vozil nikdar. Zadaj sem mel 800 kg, naucil sem se pa nekaj detajlov, ki jih na cesti z veliko prkolo pac rabis. Plus obnovil CPP ker sem veliko, veliko pozabil.

Se pravi iz nic izkusenj po izpitu z 800 kg prkolo na 1800 km dolgo pot, zadaj pa 1600 kg je pac po mojem nujno potrebno, pametno in koristno !
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jul 24, 2019 16:36

Jaz sem položil izpit "ogled stolpa v pisi" s pripetim čolnom 12-13m kompozicijo. Nič ni bolj poučnega, kot ko furaš 7m prikolco po starem mestnem jedru italjanskega mesta kot je Pisa in iščeš parking in ko ga končno najdeš slišiš parkmajstra kako ves zgrožen šefu v telefon vpije "barca barca". :)

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Sr Jul 31, 2019 20:10

franc5e napisal/-a:Kaj pa notranji mir, vsaka večja barka je skoraj podobna kapetaniji, še dihat ne morem več, ..... tudi zato se splača potrudit :wink:


Ne govori....

Živčen sem bil za znoret, ko sem se na Dugem otoku spomnil, da izkaznica z izpitom počiva na Molatu v apartmaju v denarnici :?
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Jul 31, 2019 22:21

kaj se čudite človek je kar na 1x dobil skuter mogoče se je komu odpela prikolica in zapeljala na njegovo dvorišče,kaj ni to lepo,Mogoče je bila verzija halo Bing Kako brat,imam en majhen skuter od 6 metrov,sedaj bo kar na 1x naredil izpit,sicer brez izkušenj,saj sami vemo izkušnje so najboljša šola samo škoda ker je šolnina draga.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Avg 01, 2019 09:24

Kuhan_Vinček napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Kaj pa notranji mir, vsaka večja barka je skoraj podobna kapetaniji, še dihat ne morem več, ..... tudi zato se splača potrudit :wink:


Ne govori....

Živčen sem bil za znoret, ko sem se na Dugem otoku spomnil, da izkaznica z izpitom počiva na Molatu v apartmaju v denarnici :?


:D :D
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Avg 01, 2019 18:58

MarjanT napisal/-a:Ko ste dobili v familiji nov avto, ti pa nisi imel izpita, si ga verjetno tudi vozil, in jaz ti dam prav. Nekateri ljudje se rodijo pametnejši od ostalih, takoj po rojstvu imajo določene spretnosti, za katere moramo, normalni zemljani, krepko garat. Njim ni potrebno upoštevati zakonov in splošnih pravil, ker so zakoni za njih popoln nesmisel. In ker ti spadaš med te privilegirane ljudi, bo tudi vsak policaj pred teboj napravil le poklon. Če pa vseeno dobiš kakšno pismo s kaznijo, ga mirne duše vrzi stran.



BRAVO! :!: :!: :!:
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Avg 01, 2019 20:17

Kljub narejenim, podarjenim, kupljenim izpitom, je na morju vsaj 30% kapitanov, ki si ne izkaznice ne zaslužijo, da ne rečem, da predstavljajo potencialno nevarnost za sebe in druge. Plovba na jadra, polovica sploh ne ve, kdaj je prednost, res se večina raje prej umakne, ampak ne iz vljudnosti, ampak nevednosti in neznja :!:
Kapitani motornjakov zelo radi kažejo moč svojih motorjev in ker ob par 100.000E vrednih barkah šparajo gorivo, rijejo po vodi, delajo meterski val in te prehitevajo na razdalji 10m :idea: Rjuharji vemo, kako je, ko ti začno opletat jadra, ženske držijo piskre v kuhinji, polije se ti ledeno hladno pivo, ki si ga pravkar odprl,...... :(
Najbolj pa cenim tiste, ki glisirajo v kursu direktno na tebe, potem pa nam pokažejo plovne zmogljivosti gliserčka z umikanjem tik pred zdajci. Saj nikoli nisem siguren, ali me gleda, vidi, ne gleda, ne vidi, misli resno ali se zabava :?:
Pred dvema letoma pri Drveniku, 15-18 zahodnika, barka je po dve urni borbi v orco mimo Šolte, sedaj z vetrom iz boka skoraj glisirala proti Krknjašom. Iz levega boka motornjak krepko preko 50 ft, brodi po vodi direktno na mene, nikjer videt nobenega, barka duhov. Imam odličen veter, dober kurs, žena, ki "upravlja" genovo, v kuhinji, ne bom obračal, sem rekel. Malce popravim kurs proti vetru, da jih spustim mimo (očitno je vozil avtopilot), potem pa spustim barko par m za njihovo krmo direktno v njihovo brazdo. Naenkrat vsi brez besed vstanejo od mize v kokpitu in me začudeno gledajo, vidi šta radi budalo :twisted: Takšnih presenečenih fac že dolgo nisem videl :D
Pristajanje na bojo v rahlem vetru je znanstvena fantastika. Da o pristajanju na privez ne govorim. Barke vozijo naprej in nazaj kot avto na parkirišču. Sam bremze ne primejo, pa krmilo tud ne, slaba, spolzka podlaga :twisted: Pa muringi navadno kar vlečejo ladje na sebe. Sidra namočijo v vodo kot trnke in potem se čudijo, če se v eni uri morajo 7X presidrat.
Letos katamaran z dvema motorjema v Stomorski v 12 poskusih ne more trofit luknje za 3 barke (katamaran in pol). K sreči se vedno zalepi na sosednjo barko, kot da je magnet. Na koncu skiper popizdi, skoči na katamaran in ga parkira, seveda na njegovo nesrečo v prvem poskusu, Cel pomol ploska angleški posadki, ki sploh ne kapira, da se delajo norca iz njih :evil: Eden od posadke uspe ujeti muring in vleče z njim barko proti pomolu. Komaj ga uspem prepričat, naj muring vleče v drugo smer :oops: Potem jih seveda prosim, če lahko namestijo bokobrane vsaj na mojo stran, niso vedeli, kaj je to, na koncu se sporazumemo in sam namestim bokobrane. Njihovemu kapotu pojasnim, da je vljudno, če da kakšno nagradico v znak pozornosti skiperju, ker jih je rešil, Res dobi malo toplo brezalkoholno pivo :!:
Lahko bi napisali knjigo dogodivščin :D
Nazadnje spremenil zlatko83, dne Če Avg 01, 2019 20:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Avg 01, 2019 20:28

Rjuharji ! Lol tega pa se nisem slisal hahaha - dobra !!!

Vsaih res naletis na prenapeteza, ki bi mu z veseljem privoscil, da bi se malo sprostil. Bolje bi bilo zanj in za ostale... mene (rjuharja ;)) je zadnjic prehiteval v zalivu en z motorcem. Ful ga je motlo, da sem bil pred njim in kar ni vedel na katero stran naj me prehiti. Svojo zivcnost je jasno pokazal, men pa se dons ni jasno zakaj ni preprosto naredil 20 m ovinka okoli mene, namesto da je sel par m zraven. Placa pa za 3 trajekte :?: :?:
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kazen brez izpita

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Avg 02, 2019 18:09

Isti problem kot na cesti, pri taki količini plovil je določen % ljudi , ki pač niso zato + % z lahko pridobljenim izpitom in smo kjer smo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov