Izvenkrmni motorji Parsun

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

lukzy
Kapitan korvete
Prispevkov: 104
Pridružen: To Mar 17, 2009 18:21
Kraj: Ljubljana - Krk

OdgovorNapisal/-a lukzy » Če Sep 17, 2009 20:44

Da ne rečem, da na golfu V, 75.000km že menjana sklopka, klimatronik in pa turbina.
Ja prav ste slišali, VW turbina pri 75.000. :wink:
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Sep 17, 2009 20:54

Lukzy da ti ckne turbina,ni to nič takega pa čeprav pri tvojih kilometrih,saj je veliko odvisno od goriva.Pri nas na Dolenjskem so se pred dvema letoma ustavljali vsi dizli ,neglede na to kje je bil izdelan.Vzrok je bil ker so delali naši šelebajzarji sami BIO nafto in so naredili koncentrat premočan.Dajali so notri preveč oljne repice kar je posledično povzročilo premajhno mazanje turbine in so začele na veliko crkovat.Prišlo je enostavno do opilkov ki so bili videni z prostim očesom in ti opilki so zaribali turbino.Današnji materiali so preveč točno dodelani in zato pride do tega.Res pa je da se je prinas ustavilo največ renojevih vozil saj je populacija teh največja,kot zanimivost se pa ni ustavil noben avto ki je bil stari od deset let.
Ure dnevi leta tečejo....
lukzy
Kapitan korvete
Prispevkov: 104
Pridružen: To Mar 17, 2009 18:21
Kraj: Ljubljana - Krk

OdgovorNapisal/-a lukzy » Če Sep 17, 2009 22:13

Smo se nedolgo nazaj pogovarjali ravno o renaultih in dizlih. Nekje sem prebral, da so dci eni najboljših motorjev.
Potem pa slišim, da vsi ki imajo renaulte vsepovprek menjajo turbine že pred 150.000km. Pa sem si reku eh, VW pa itak gre turbina tja do 300.000. In lej ga zlomka pri 75.000.

hehehehe :roll:
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Pe Sep 18, 2009 14:41

Težko je na tak način določit kateri avto je boljši kateri slabši. Koliko zdrži turbina je predvsem stvar voznika in njegovega ravnanja z vozilom. Vsako turbino se da uničit še veliko prej kot pri 75000km. Sam sem pred leti iz Italije uvozil Laguno. Avto je bil star tri leta in je imel prevoženih 270000km. Imel je vso servisno dokumentacijo in zgodovino. Sklopka npr. je bila menjana 4x, dvakrat so popravljali menjalnik, turbina pa je bila še originalna. Tudi nasploh avo ni kazal več kot 100000km. Sam sem imel že morje avtomobilov, vedno rabljene, in dejansko lahko iz izkušenj zatrdim, da se Nemškim avtomobilom obraba najmanj pozna (pa ne me zdaj požret :cry: ). S tem mislim, da se avto po 350.000 prevoženih, še vedno pelje odlično, avtosedeži še niso potrgani na robovih, volanski obroč še ni oguljen, motor ni masten... In to je za moje pojme dokaz kvalitete in razlika v ceni med Korejcem in Nemcem.

Gregor.n, santa fe pri 100000 res ne bi smel srat, avto niti ni več tako poceni, me pa zanima če imaš dizla in koliko ti žre?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Sep 18, 2009 18:38

Povsem enak motor kot Gregor.n v Santa Fe-ju ima tudi en naš član v Sorentu, saj je Hyundai in Kia isto podjetje. Turbina je odpovedala poslušnost že pri manj kot 50.000 km, namontiral novo v garanciji, v motorju so ostale "posledice" od prvega zaribanja turbine in pri 70.000 km je obrnilo ležaje na glavni gredi... Sedaj ima notri cel motor nov, spet pod garancijo. :D Možakar zagotovo ni na polno pritiskal ledenega, ker je sam avtomehanik in dobro ve kaj to pomeni. Torej okvare so povsod, pa naj bo to nemec, francoz, japonec ali korejec. Je pa razlika, da pride do nepredvidene odpovedi nekega sklopa pri nemcih recimo 1 krat na 10.000 vozil, pri kakšnem drugem pa mogoče 1 x na 500 vozil.
Se 100% strinjam s Kantom.

P.S.: Danes sem sedel v Škodi Superb in me je prijetno presenetila. Notranjost je korak pred Volkswagnom in Seatom in je bolj blizu Audiju. Noro!

LP
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » So Sep 19, 2009 16:59

bolid napisal/-a:Dajali so notri preveč oljne repice kar je posledično povzročilo premajhno mazanje turbine in so začele na veliko crkovat.

Naj mi nekdo razloži povezavo med gorivom in turbino...
:roll:
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » So Sep 19, 2009 21:37

Hoj fanjte, je pa zanimivo kam smo prišli z posti glede Parsun motorja a-ne.
No, nič hudega bomo vsaj vedeli kateri avto je boljši :lol: .
Da, vam še jaz povem štorijo z Renaulti. Takole je blo;
Odprem firmo, kupim star kombi vw transporter 2,4 l brez turbine dela k ura sam mrzlega bognedaj mal preveč gasa dat drugače gre glava, furam par let in glej ga zlomka Renault da na trg Traficaaaa. Pa si pravim to moram pa jaz "kaufent" saj je Reanult ja naredi vse teste, da bo delal kit urca ., Pridejo km 75000 odpovejo ležaji na 3 prestavi,grem na servis saj je garancija a- ne. Odgovor zato pa ne do 100 000 samo za prerjavenje, je treba nov menjalnik se ga ne da popraviti, ja kako so ga pa skupaj dali????. Menjamo mejalnik,po tedenu avto doma spusti cilinder sklopke, menjamo pa lamele sklopke pa servo volan spusti, crkne senzor zraka in goriva ,da se peljem v Vrhniški klanec 30 Km/h pa nima še 100 000. Prodam, kupim nazaj VW 2,5 tdi tranporter, zdejle sem na 225000 delam pa 70 000 na leto. šlo je pa kompresor(garancija), masa kabel, in nič drugega...
Moje mnenje je če imaš avto za v garažo kupiš Renaulta , če pa delaš in si na terenu kupiš VW.

Lp
ter kjerkoli ste že.... :oops:
Fiat Justitia ... Some day....
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » So Sep 19, 2009 22:07

Zaradi slabega goriva sigurno ni šla turbina po gobe...Na to imajo vpliv drugi dejavniki, predvsem pa olje.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Sep 19, 2009 22:12

Admin bo kupu pa Škodo!
:roll:

p.s..Hyundai in Kia ni isto, ker je Hyundai zavit v mal bolši celofan (beri dražji) in je sigurno boljši, mora bit :lol:

Kanto; imam dizla, spije pa kolikor mu daš, približno tako kot lastnik, drugače pa se jaz o porabi nerad pogovarjam (žena pravi da ne znam vozit, ker vedno porabo nabijem za dva do tri litre, ženi pije skoraj 7.)

lpg
https://medisken.si
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Ne Sep 20, 2009 10:11

Primusr
Res je kokr maš srečo z avtom tako dela... definitivno se strinjam o švabskli kvaliteti je pa treba vedt da transporter stane skor tok kt dva oplova Vivarota s kakšnim popustom... moja izkušnja je pa taka...
Opel Vivaro, sepravi drugo pakiranje Trafica, v renti 4 leta narejenih 200k km 1,9 motor, razen da je 2x spustu cilinder sklopke ni nobenih težav ( ja sej trkam po lesu k tole pišem)

je pa tut res, da mi je na peugeotovem boxerju 4 dni po izteku garancije razgonil pol motorja (šla je šoba, posledično je ribnu bat in baje je zaradi tega poču še blok motorja in še nekaj stvari je šlo u ku..c), avto redno servisiran na pooblaščenem peugeotovem servisu in mi prasci niso priznal niti evra v garancijo... Pri zastopniku, Peugeot Sloveniji, so mi še s tožbo grozil če bom preveč glasen :?: :?: kr neki... aja pa hotl so met na istem servisu kjer so ga skos servisiral 6,150 eur za popravilo.... smo menjal motor, seveda ne pri istem serviserju, avto že dela, stroški manj kot 2000... skratka za Leva nočem več slišat, tega bo folk zgonu do konca in konec zgodbe s Peugeotom!!!

LP
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Ne Sep 20, 2009 10:37

Matejc, ja glih zaradi tega sem kupu Trafica ker je bil cenejši, na koncu pa vidiš in doživiš da prav lepo gleda en K. pa denar če sem se pa peljal v Vrhniški klanec 30km/h še šlepar se je mimo peljal zaradi enga senzorja ki samo preverja dovod zraka in goriva. Na obali me pa čaka stranka za prevzem plovila. Kaj misliš, da se lahko izgovori stranki, zakaj sem zamudil, ker imam tako"dober" avto. Ne ,ne, ne , ne, to ne more biti izgovor...
Imajo pa kolegi Vivarota pa pravijo, da je malo boljši kot Renault ,drugi menjalnik pa motor ...
lp
Pa kjerkoli ste že...
Fiat Justitia ... Some day....
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Ne Sep 20, 2009 13:36

primusr napisal/-a:Imajo pa kolegi Vivarota pa pravijo, da je malo boljši kot Renault ,drugi menjalnik pa motor ...


ne ne avta sta identična ker jih sestavljajo v isti tovarni... mal oplovih pa mal renaultovih logotov.... pa različn odbijač pa je.... zdej pa še tega ni...
je pa res da če stranka čaka da je nerodno ja, se strinjam!!!
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Ne Sep 20, 2009 17:24

Ma ni kej, tko je kot pravijo. Za babo je vseen kakšnega porekla je, avto mora bit pa švabski! :lol:

Pa da še malo zakurim; motor na čolnu pa Japonski! :twisted:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Sep 20, 2009 20:45

Gregor, ne bom kupu Škode, ker jo mam že zdej, haha. :D No res pa je, da je skup sestavljena v Ingolstadtu, pa "kr en" bi reku, da ma 7 napak. :D

Zaradi slabega goriva lahko nastrada turbina. Ne sicer direktno, vendar recimo biodiesel je precej problematičen, v zgorevalnem prostoru se različne kisline, ki nastanejo pri izgorevanju polahko mimo obročkov prikradejo v motorno olje. Vsi vemo, da imajo bencinci po 5.000 km še vedno lepo rjavo olje, diesel pa ga "umaže" že po prvih 100 km in je povsem črno. Da je olje črno ni razlog v večji obrabi, temveč mešanju saj z oljem... No in te kisline "uničujejo" mazalno sposobnost olja, na ležajih turbine se lahko zaradi ekstremnih temperatur naredi kakšen film in glej ga zlomka, turbina "rikne"...

LP
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Sep 20, 2009 20:52

primusr napisal/-a:sem se pa peljal v Vrhniški klanec 30km/h še šlepar se je mimo peljal zaradi enga senzorja ki samo preverja dovod zraka in goriva. ..


V bodoče tak primer rešiš, če snameš kabel iz konektorja tega senzorja (merilec pretoka zraka). Ne bo čist O.K., bo pa šel 80 v vrhniški klanec in gorela bo rumena kontrolka od motorja. Tako senzor "vržeš" iz sistema, računalnik gre v rezervni program in avto deluje tako-tako. Vsekakor bolje, kot da senzor daje napačne podatke računalniku.
Aja, nahaja se na PVC cevi (zračni filter - sesalni kolektor)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov