Beneteau 211 izkušnje

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi

Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a Lure » Sr Avg 07, 2019 11:44

Še bolje pa da jo najameš za en teden in vidiš a je prava. Nikša iz http://www.crosails.com/ oddaja dve.
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Avg 07, 2019 15:16

211 ali novejse (so si zelo podobne razen komajda vidnih izboljsav kasneje) imajo 4 lezisca. Za silo bi lahko spali 4je odrasli a recimo da malo na tesno. 2 normalno rasla odrasla in 2 otroka pa brez tezav. Imas tudi kuhalnik, lijak za vodo in kemicni WC. Ce si das gor fotocelice in eno hladilno skrinjo imas tudi za to zadevo poskrbljeno. Vse torej kar rabis za nekajdnevno bivanje. Ni zelo udobno, kak dan ali dva pa se da prezivet gor brez tezav ce lahko pogresas tus in nisi preobcutljive sorte.

Jaz imam barko za dan/vikend max nekaj dnevno plovbo in je cisto OK.

Tule imas slike notranjosti: https://www.beneteau.com/us/first-5eme- ... irst-217-s

Sicer pa kot alternative sem jaz gledal se Jeaneau okoli 20, Elan 211 in Etap 21i. Na koncu sem se odlocal med Etap in Beneteau in se odlocil za slednjo ker je bila kakega jurja dva cenejsa znoraj vecja pa se bolj mi je bila vsec. Sicer pa sta si barki zelo podobni tako po velikosti kot tudi po performansah. Boljsega od the dveh pomoje za tak denar ne bos dobil. Obe sta mimogrede tudi nepotopljivi.

Za 20 K bos dobil 21.7S recimo okoli 2011 letnika (morda je ta letnik ze novejsi model First 20). Vendar ne pri nas. Glej Avstrija, Svica, FR, DE, Italija morda. Jaz sem jo vzel v Belgiji. Be, Francija, Nizozemska, Nemcija jih je vec in ti ljudje lepo delajo s svojimi plovili. Pa se ugodneje jo dobis. DE, AUS, CH morda ujames kako jezersko kar je sploh fajn.

Ce ti je 21.7 premala, pa morda poglej First 25 ali 27. Skor enake na izgled a imajo ustrezno vec placa znotraj.
ZigaJ
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a ZigaJ » Sr Avg 07, 2019 19:47

1stofficer napisal/-a:Za 20 K bos dobil 21.7S recimo okoli 2011 letnika (morda je ta letnik ze novejsi model First 20). Vendar ne pri nas. Glej Avstrija, Svica, FR, DE, Italija morda. Jaz sem jo vzel v Belgiji. Be, Francija, Nizozemska, Nemcija jih je vec in ti ljudje lepo delajo s svojimi plovili. Pa se ugodneje jo dobis. DE, AUS, CH morda ujames kako jezersko kar je sploh fajn.

Ce ti je 21.7 premala, pa morda poglej First 25 ali 27. Skor enake na izgled a imajo ustrezno vec placa znotraj.

V marini Porto Volme ena 21.7 že 3 leta na prikolici stoji. Svetlo moder gelcoat. Piranska registracija. Nimam pojma čigava je pa če se res nikoli ne uporablja.
Mogoče bi jo moral kakšen član nazaj v vodo spravit. Bo počasi monoklasa nastala v Sloveniji :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost