Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Pe Jun 28, 2019 15:49

Zdravo morjeplovci!

Jaz sem Mare, iz okolice Ljubljane.
Navtičnih izkušenj imam bolj malo - kot mulc smo imeli gumico s Tomos 4.5, potem dolgo nič, zadnja 4 leta eno banjo (4m, Tomos 20), letos pa sem se odločil za upgrade na čoln s kabino, da lahko z ženo kdaj tudi za nekaj dni zgineva :)
Kupila sva rabljenega fishermana - Manta 21 Saver z motorjem 140. Če mi le uspe, grem rad tudi na kako regato oziroma jadrat kar tako, za gušt. Žal premalokrat...

LP, Mare
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jul 09, 2019 17:11

Lepo napreduješ! Dobrodošel. Ampak ne morem da ne uprašam kateri je tomos 20?
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Sr Jul 10, 2019 14:57

Hvala za dobrodošlico :)

No žal od tega napredovanja ni ostalo več kaj veliko - brodolom v visokih valovih ta vikend :(

Tomos 20 - ista zadeva kot 18... Mislim, da so ga zadnjih nekaj let izdelovali. Praktično vsi deli isti, fi cilindrov pa za 5mm večji, če se ne motim.
Nimam pri sebi nobene slike, tole sem na netu našel:
https://burza.com.hr/static/oglasi/tomos-10-18-20-hp-radilica-i-klipovi-88972.jpg

Lp,
Mare
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jul 10, 2019 17:10

dejmimer napisal/-a:No žal od tega napredovanja ni ostalo več kaj veliko - brodolom v visokih valovih ta vikend :(

Dobrodošlico na forumu ti Mare želim tudi jaz :!:

Me pa zanima, kaj in kje se ti je zgodilo - če napišeš kaj več, bo morda komu koristilo :idea:

Sicer pa sočustvujem s teboj in sem žalosten, saj tega nebi privoščil nikomur :(
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Rimbaldi
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Sr Avg 07, 2019 23:31

Vidim, da imate na tem forumu lep običaj, da novinci vsaj rečemo "dober dan" preden napademo z vprašanji.
Torej, sem svež član foruma, brez plovila (no, imamo 3 metrsko napihljivo igračo na vesla), a popolnoma vodno-morsko dušo. Sicer iz Gorenjske, abraham je že mimo, bedarije pa še vedno v glavi.
Ker me resno mika neko (še nedorečeno) plovilce sem se včlanil sem, da poberem čim več modrosti starih in manj starih članov.
Bodite potrpežljivi z mano in lep pozdrav vsem.
Burja brije, brivci brez dela pa gladujejo.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Avg 08, 2019 07:59

Dobrodošel Rimbaldi,

lepo, da si se najprej predstavil, ti kar pobiraj modrosti članov, verjetno boš sčasoma postavil tudi kakšno vprašanje :idea:
Tukaj je, kot si verjetno opazil, kar nekaj članov, ki res obvladajo področja, o kateri pišejo :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Rimbaldi
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Če Avg 08, 2019 14:26

Hvala.
Dejansko ta forum obiskujem že kar nekaj časa, seveda kot firbčni bralec. Zdaj pa je čas tudi za kakšno vprašanje.
Burja brije, brivci brez dela pa gladujejo.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Avg 08, 2019 19:41

Lep pozdrav obema, saj bo šlo, le volja mora biti in kot pravi naš Medo -Navtiko moraš imeti rad-, ko pa si enkrat notri, greš težko ven.No zgleda, da bo naslednja sezona že bolj plovna za oba.Kar korajžno, saj se je lepše zapeljat malo okrog zaliva ali na kak otoček in tam uživat, kot pa se vsakodnevno valjat po isti plaži.Zato želim obema vse naj naj in kar korajžno naprej.
mašinfirer
morsy
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Avg 21, 2017 17:53

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a morsy » To Avg 27, 2019 11:21

Pozdravljeni! Ime mi je Igor in sem Bele krajine. Prvič pišem na ta forum, kar nekaj časa ga pa že prebiram in sem našel zelo veliko koristnih in lepih informacij. Svojega plovila nimam, vsako leto pa nekajkrat najamem čoln ali jadrnico, tako da ohranjam stik z morjem. Vsem želim čim lepše dneve ob koncu poletja.
Libo
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Avg 28, 2019 16:32

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Libo » Ne Sep 01, 2019 18:35

Pozdravljeni.
Naj se še jaz predstavim, sem Matija iz Tolminskega konca, že nekaj časa prebiram forum in res dobiš veliko informacij. Nimam še plovila razmišljam pa o nakupu.
Lepo pozdravljeni vsi :D
Darh
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Sep 01, 2019 19:15

Libo napisal/-a:Pozdravljeni.
Naj se še jaz predstavim, sem Matija iz Tolminskega konca, že nekaj časa prebiram forum in res dobiš veliko informacij. Nimam še plovila razmišljam pa o nakupu.
Lepo pozdravljeni vsi :D

Pozdravljen Libo.
Ti kar kupi, me odlasaj, bos vsaj vedel kam gre prosti cas in denar. :D
Lpd
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Po Sep 09, 2019 18:39

Naj se predstavim še jaz... Teodor iz okolice Ljubljane, zastrupljen z morjem. Kot mulc veliko na Krku, Cresu z gumico in Tomos 4. Zadnjih 15 let aktivno na jadrnicah in katamaranih kot skiper. Pa ne najeti skiper, v glavnem s frendi in člani jadralskega kluba, 2-4 tedne na leto. Zdaj resno razmišljam o nakupu trawlerja, ma kaj razmišljam, kupujem. Kot premični vikend na morju, za podaljšane vikende in tritedensko krizarjenje z družino. Nekaj v stilu Beneteau Swift trawler 30, ampak tukaj si hitro na četrt mio, tako da bo realnost bolj:
https://www.boat24.com/en/powerboats/eu ... il/396521/
Pa še bolj všeč so mi te stare motornjače, več duše imajo.
Uporabniški avatar
dx-zwo
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Sep 11, 2019 10:20
Kraj: Germany

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a dx-zwo » Če Sep 12, 2019 08:53

Hi,

I'm from Germany and recently registered to this forum. 8) I don't speak your language, but Google Translation works pretty good to read your threads and comments. :wink:

So, why am I here? :roll: Some weeks ago I bought an italian sports boat and couldn't find ANY pictures of this type and model in the www - except from here... :mrgreen: and I just wanted to say "hello" to the owner and maybe have some information exchange.
greetings from the baltic fjords of germany,

DX-Zwo
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Pe Sep 13, 2019 00:15

Very welcome aboard! You'll definitely find a lot of useful information about all sorts of renovations here.
I hope Google translate will do its job ;)
Uporabniški avatar
BE84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Sep 22, 2019 21:12
Kraj: Maribor

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a BE84 » Po Sep 23, 2019 22:27

Pozdravljeni morjeplovci :)

Nekaj časa že prebiram vsebine in se učim ter nabiram informacije.
Imam tudi nekaj vprašanj za izkušene, ki jih bom objavil v primerni temi.

Lep pozdrav 8)
Boštjan

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov