Heronova pot po Sredozemlju 2019

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 534
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a heron » Po Avg 19, 2019 23:31

Obnova Herona, ki je potekala celo zimo in pomlad je bila končana (no, barka ni nikoli končana, bolje bi bilo napisat je bila vsaj za silo plovna) konec junija.
V nedeljo, 30.6.2019 sva izplula iz marine Nautec Mare v Monfalconu in odjadrala pred hotel Bernardin, da 1.7.2019 začneva najino pot po svetu iz Slovenije, kot se za slovensko barko spodobi.
Do sedaj naju je pot vodila po Italijanski strani Jadranskega in Ionskega morja, okrog pete in podplata italijanskega škornja in skozi Mesinjsko ožino.
Potem pa ob Italiji lepo navzgor do Elbe, pa na Korziko in sedaj na Sardinijo.
Do sedaj sem zelo discipliniran in čisto vsak dan napišem dnevnik, ki je objavljen tule:
http://www.sailmala.com/heron
Tu lahko berete o zgodah in nezgodah na moji poti. Pišem v slovenščini.
Če kliknete polje "kje smo" dobite zadnjo ročno vnešeno pozicijo (tipično vnesem, ko se zasidram za čez noč).
Na AIS polju pa lahko vidite zadnjo pozicijo, če smo v območju sprejema kakih AIS strežnikov.
Do sedaj pišem samo tekst, če pa bo zanimanje lahko dodam še slike.
Če hočete slike na dnevniku prosim to napišite.

Še besedica ali dve o obnovi:
Zadal sem si preveč projektov, da bi jih lahko vse uresničil.
- Hladilnik je uspel odlično. Zamrzovalni del je super, izolacija je enkratna, skratka zelo sem zadovoljen z rezultatom.
- Obnova pulta je odlično uspela (delno tudi po zaslugi nekaterih morjeplovcev, ki so mi pomagali bodisi z nasveti ali pa z izrisom načrta rezanja in šablono v merilu 1:1. K obnovi pulta spada še nove pipe, obnovljeno korito in odcejevalnik za posodo, s komplet novimi cevmi, ventili in prepusti.
- Pralni stroj j uspel odlično: Eno od treh kopalnic (kdo razen čarterja rabi 3 kopalnice) sem preuredil v pralnico.
Ven je šel WC, črni rezervoar, vsa pripadajoča napeljava, zaprl sem nepotrebne luknje v trupu (pred 4 luknje pod vodno linijo, sedaj 1). Notri je šel Candy pralni stroj. Da sem ga spravil skozi vrata sem moral odmontirati tudi podboje, notri pa zgraditi podest zanj (dobro pričvrščen je tako podest, kot stroj na podest).
Stroj deluje na 1000W inverter. Seveda ne uporabljam grelcev za vodo ampak vedno peremo na programu za hladno pranje.
sami pa izbiramo, kakšno vodo mu odpremo (dotok vode je namreč urejen z mešalno armaturo, tako da lahko stroj jemlje vročo vodo, ki jo je segrel motor). 1000W inverter se kar namuči, ko stroj požene motor - predvsem ko je poln perila in vode, za kako slabo sekundo napetost zelo pade. Motor stroja namreč ob zagonu potegne velik tok.
Pečica: Na Segelladen so jo uspeli zgubiti. Katastrofa od WEB trgovine. Sicer imajo najboljše cene, a zato je storitev na psu.
Na hitro sva morla naročiti neko nadomestno pečico preko SWBja (edini, ki so imeli stvar nazalogi in dobavo v nekaj dneh).
Pečica je Techimpex - eden njihovih top modelov. Tipično Italijansko sranje od tehnike. Samo na pol sestavljeno (vratca pečice sem moral premontirati, da so se zapirala, nosilcem je odpadla matica znotraj pečice (sem moral razdreti na prafaktorje, da sem popravil), žice vžigalne iskre tečejo tik ob kovinskih elementih in so deloma neizolirane (gole!), Termoizolacija je bila površno postavljena, pločevina je zelo tanka in se zvija.... Ampak izgleda pa lepo, in greje super.
Predelava WCja v bide je izpadla odlično. Sedaj imam en WC v dvojni funkciji - kot WC in kot bide.
Električni winch: v redu, a je precej počasnejši, kot sem mislil, da bo. Na splošno so Antal Winchi po moji oceni slabši (spet Italijanska tehnika) od Harkena ali Lewmarja.
Nova jadra: Glavno jadro je super, razen tega, da je malo preveliko. Po bazi ga komaj lahko dovolj zategnem, po dvižnici pa jena prvi pogled OK, a se zgornja plošča skupaj z neko čisto kratko letvico (poševno oporo) preveč zadeva v zadnje pripone.
Solent jadro je dobra pridobitev, le težko ga nastavim tako, da imam vse trakce pod kontrolo.
Žal sem odplul preden je jadrarna lahko naredila še kakšne popravke.
Vodila (tračnice) za solent jadro so uspele OK.
Nove postelje: Vzel sem kombinacijo zelene pene, spominske pene, tapetniškega filca, spodaj pa zračno plast a je postelja malenkost pretrda. Verjetno bo prav kmalu ravno prav trda. Če bi delal še enkrat bi dal malo manj zelene pene in nekaj bele (mehkejše) pene.
Novo sidro: Zaradi kosnika imam novo sidro Rocna Vulcan, ki nima loka. Glede velikosti sem ravno na mejio med 25kg in 33kg. Staro sidro (klasična Rocna) je 33kg in je super. Novo sem vzel 25kg in je OK, a moram bolj pazit kako sidram in ni vedno dovolj 1:3. Ve bolj 1:4 ketna:globina. Se pa na novo sidro prime bistveno manj blata. Klasična Rocna je vedno prišla vem skupaj z eno samokolnico blata (če sem sidral v blato), Vulcan pa se lepše očisti med dviganjem.

Ok, dovolj sem se razpisal. Berite dnevnik :-)
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 20, 2019 06:57

Super, bomo spremljali. Slikce pa ja, obvezno. :)
Srečno in dober veter :wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 20, 2019 08:00

Pozdrav Heron. Bomo vse za nazaj prebrali.
Link...
Občasno, ko bo dober dostop do neta pa le vstavi kakšno slikico.
Srečno pot in ugoden veter
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a EDO » To Avg 20, 2019 08:39

Jaz pridno berem vsak dan :D Kakšna slikica pa bi še popestrila dnevnik. Srečno pot naprej.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Avg 20, 2019 09:29

:D Berem, z mislimi, kdaj bom pa jaz tako..... 8) Heron, vso srečo.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Paco » To Avg 20, 2019 09:37

Veliko lepih trenutkov ! Srečno.
pojdi se z bikom bost!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1155
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Darh » To Avg 20, 2019 15:00

Paco napisal/-a:Veliko lepih trenutkov ! Srečno.

Pa pravega vetra in mirnega morja.
Ze beremo.
Lpd
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a MarjanT » To Avg 20, 2019 15:52

Ja seveda, slike bi se prilegale. Drugače pa zanimivo branje. Veliko dobrega vetra in morja.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Lure » To Avg 20, 2019 16:54

Berem vsaj enkrat na teden za nazaj, slikce bi bile super, predvsem pa čestitke za vse izboljšave na barki - res si veliko uspel predelat.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Grega295 » To Avg 20, 2019 16:54

Predelava je bila kar precej obsežna vidim, kot zgolj hladilnik.

Srečno na poti; zanimivo vaju bo spremljati.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Avg 21, 2019 08:37

Včeraj sem na mah prebral dnevnik. Super, kar tako naprej.
Ko berem, se v mislih sprašujem ali bi moja admiralka tole sploh zdržala. Nekaj dni brez resnega spanca, nenehno rolanje, zalivanje, VODA V BARKI (!!!)... Uh, bomo verjetno vsaj še nekaj časa na Jadranu in morda kmalu do Ionskega...
Slikice bi bile odlična dopolnitev bloga. Saj veš, slika pove več kot tisoč besed.
Vso srečo in mirno morje.

Še to - berem, da je plan decembra preko luže. Kakšen je pa širši plan? Okrog in okrog??? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 21, 2019 08:44

Slik se ne vidi.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Heronova pot po Sredozemlju 2019

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Po Sep 09, 2019 13:55

Redno prebiram tvoj dnevnik, sproti pogledam še kakšno vreme te čaka. Naslednjih par dni ne bo prijetno. Je pa res, da imaš zelo trpežno ženo. Kaj vse mora prenašat.
Jadranje je odklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov