Kako ves, da si si PREVEC na morju?

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Avg 27, 2019 16:19

Resnicna zgodba:
Letos imam cez 100 dni prejadranih na razlicnih jadrnicah in katamaranih. Po dolgem casu sem spal doma, v domaci postelji. Sredi noci zacne dezevat in pihne okrog vogala, ves zaliman vstanem in se sele nekje pri odpiranju vrat na teraso zavem, da mi doma pa res ni treba it gledat, ce sidro se vedno drzi! :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Avg 27, 2019 16:24

Lol, ja tut sam se vcasih po dolgem casu na morju doma zbudim in gledam okoli sebe ker mi ni cist jasno kje sem in zakaj.

Ampak to seveda se ne pomeni, da sem prevec na morju. Tam nisem nikoli prevec. Niti ce se znajdem tam pozimi 8) Morda bi blo prevec ce bi na morju zivel. Ne vem. Bom morda izvedel v penziji :wink: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 27, 2019 16:27

inspiron napisal/-a:Resnicna zgodba:
Letos imam cez 100 dni prejadranih na razlicnih jadrnicah in katamaranih. Po dolgem casu sem spal doma, v domaci postelji. Sredi noci zacne dezevat in pihne okrog vogala, ves zaliman vstanem in se sele nekje pri odpiranju vrat na teraso zavem, da mi doma pa res ni treba it gledat, ce sidro se vedno drzi! :roll: :roll: :roll:

A si se v HH prej oblekel? :lol: :lol:
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a gs nautica » To Avg 27, 2019 17:02

inspiron napisal/-a:Resnicna zgodba:
Letos imam cez 100 dni prejadranih na razlicnih jadrnicah in katamaranih. Po dolgem casu sem spal doma, v domaci postelji. Sredi noci zacne dezevat in pihne okrog vogala, ves zaliman vstanem in se sele nekje pri odpiranju vrat na teraso zavem, da mi doma pa res ni treba it gledat, ce sidro se vedno drzi! :roll: :roll: :roll:



Kakšno službo imate? :D Imam še čas da se odločim za pravo karierno pot :D
Mirno morje.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a MareC » To Avg 27, 2019 18:26

Ko se ti po 107 dnevih na morju zgodi da ne veš ali je nedelja ali ponedeljek oz ti postane že vseeno potem veš, da si počasi goden za iti domov :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

no zato jutri odhajam malo iz lepe naše v SLO 8)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Avg 27, 2019 20:00

inspiron napisal/-a:Resnicna zgodba:
Letos imam cez 100 dni prejadranih na razlicnih jadrnicah in katamaranih. Po dolgem casu sem spal doma, v domaci postelji. Sredi noci zacne dezevat in pihne okrog vogala, ves zaliman vstanem in se sele nekje pri odpiranju vrat na teraso zavem, da mi doma pa res ni treba it gledat, ce sidro se vedno drzi! :roll: :roll: :roll:

:lol: :lol: 8) moja resnična zgodba je podobna, cel teden po dopustu vsako noč sanjam o valovih, morju, sidranju pa štrike vlečem, jadra štelam, uf, same lepe reči, se zbudim, ah, pa saj sem vendar doma in hitro spet zapret oči, da se lepe stvari dogajajo do jutra. Ko je parkrat pihala močna burja je bilo treba tudi skočit pokonci za preverit če je z barko vse ok :wink: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Sep 02, 2019 13:09

Lani po dopustu lepo spim doma in ponoči nekaj poči... sem tudi skočil iz postelje in upal, da nisem z barko na obali :D

Kaj se mi je pa danes ponoči zgodilo je pa neverjetno :D

Se zbudim in začnem razmišljat na katerem otoku sem. Ker se nisem mogel spomnit, vzamem v roke telefon, vklopim lokacijo in preverim lokacijo: kaže, da sem doma... Bil sem prepričan, da telefon slabo lovi signal, zato sem šel na balkon, da bi imel res dober signal. Lokacija še vedno kaže doma... Spet preverim in vidim, da mobilni niso vključeni - pomislim, da mogoče je pa to krivo... Vklopim mobilne, lokacija še vedno kaže doma... No, potem sem pa ugotovil, da sem res doma :D :) :lol: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Sep 02, 2019 14:06

Fantje, postravmatski morjeplovski sindrom lahko zdravite samo na morju. Nič drugega bo pomagalo. Terapija naj poteka v več zaporednih ponovitvah, ki naj trajajo najmanj 3 dni. :lol: :lol: :P :P
Želim vam prelepo morjeplovsko jesen.
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Stanley » Po Sep 02, 2019 16:52

Kristijan napisal/-a:Lani po dopustu lepo spim doma in ponoči nekaj poči... sem tudi skočil iz postelje in upal, da nisem z barko na obali :D

Kaj se mi je pa danes ponoči zgodilo je pa neverjetno :D

Se zbudim in začnem razmišljat na katerem otoku sem. Ker se nisem mogel spomnit, vzamem v roke telefon, vklopim lokacijo in preverim lokacijo: kaže, da sem doma... Bil sem prepričan, da telefon slabo lovi signal, zato sem šel na balkon, da bi imel res dober signal. Lokacija še vedno kaže doma... Spet preverim in vidim, da mobilni niso vključeni - pomislim, da mogoče je pa to krivo... Vklopim mobilne, lokacija še vedno kaže doma... No, potem sem pa ugotovil, da sem res doma :D :) :lol: :mrgreen:


A ti to resno?
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a glens » Po Sep 02, 2019 18:28

Ja fantje in dekleta, bo treba kdaj tudi izven sezone barko pogledat.
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Sep 02, 2019 18:38

Stanley napisal/-a:
Kristijan napisal/-a:Lani po dopustu lepo spim doma in ponoči nekaj poči... sem tudi skočil iz postelje in upal, da nisem z barko na obali :D

Kaj se mi je pa danes ponoči zgodilo je pa neverjetno :D

Se zbudim in začnem razmišljat na katerem otoku sem. Ker se nisem mogel spomnit, vzamem v roke telefon, vklopim lokacijo in preverim lokacijo: kaže, da sem doma... Bil sem prepričan, da telefon slabo lovi signal, zato sem šel na balkon, da bi imel res dober signal. Lokacija še vedno kaže doma... Spet preverim in vidim, da mobilni niso vključeni - pomislim, da mogoče je pa to krivo... Vklopim mobilne, lokacija še vedno kaže doma... No, potem sem pa ugotovil, da sem res doma :D :) :lol: :mrgreen:


A ti to resno?


Ja, čisto resno. Še sam ne morem verjet... V tistem stanju, ko še na pol spiš, pa na pol bediš :D
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Sep 02, 2019 18:40

glens napisal/-a:Ja fantje in dekleta, bo treba kdaj tudi izven sezone barko pogledat.

Jaz to počnem celo leto, najmanj 3x na teden, vsako soboto na nedeljo pa itak spim na barki 8) :D pa še vedno nisem preveč na morju. :wink:
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a glens » Po Sep 02, 2019 18:54

alesjo napisal/-a:
glens napisal/-a:Ja fantje in dekleta, bo treba kdaj tudi izven sezone barko pogledat.

Jaz to počnem celo leto, najmanj 3x na teden, vsako soboto na nedeljo pa itak spim na barki 8) :D pa še vedno nisem preveč na morju. :wink:


To se pa popolnoma strinjam 8)

Meni med tednom sicer ne uspe, sem predaleč od morja :( Je pa zato med vikendi bolj fino :P
branevrankar
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: To Jun 20, 2017 16:32

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a branevrankar » Pe Okt 18, 2019 23:31

Blagor se vam, ki sanjate, da ste na barki, meni se ze dva meseca sanja vsako noč, kako jo izdelujem, pa med spanjem tuhtam kaksen motor bom vgradil noter, kako bo obdelan trup, kaksno bo pohistvo...
Zadeva je tako eskalirala, da sem resnicno nabavil nacrte za samogradnjo lesene jadrnice, pa ker mi par parametrov ne odgovarja (stojna visina, vgradni motor bi zelel noter...), sedaj v sanjah se nacrte predelujem. In vsako noc se zadeva ponavlja...
Sedaj sem v fazi iskanja nacrtov za jadrnico/barko z vgradnim motorjem, stojno visino v kabini in dolzino 8-9m :?
Upam da mi uspe pretvorit sanje v resničnost :mrgreen:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kako ves, da si si PREVEC na morju?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Okt 19, 2019 16:30

Prej kot samogradnjo bi poiskal leseno jadrnico katera potrebuje rešitev v obliki novega in vestnega lastnika. Sem že bil priča, da je bila barka praktično podarjena, ko je lastnik videl, da bo šla v prave roke. Moraš samo iskati in raziskovati in verjemi, da boš našel pravo za delček cene tistega koliklor te bo stala, če jo boš delal sam, čeprav ima tudi to svoj čar.
Vsekakor podpiram idejo o samogradnji ali temeljiti obnovi kakšne barke za katero bi bila velika škoda, da propade.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov