Sea Help izkušnje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Avg 28, 2019 17:12

SeaHelp ja, ne?!?
Imam, pa vsako leto upam, da ne bom rabu!

Imam kar nekaj frendov, ki imajo plačano in so uporabili "kviskota" za šlepanje ( pa večina rjuharjev), ki pravijo, da je v tistem trenutku bila članarina SeaHelp-a najpametneje kar so naredili.
Verjamem.... pa preden se užgete kako ste bli študentje pa kako jadrate ko imate čas, pa kaj jest vem kaj še vse...

Vsak zase ve najbolj kako in kaj, eden bo odjadrou do točke B in potem poklical SeaHelp da ga spravi v marino, nekdo bo odjadral do točke B pa poklical frende v marino da ga pošlepajo na privez, nekdo se bo prišlepal s SeaHelpom od točke A do B in v marino, vsi pa bodo najbolj zavistno gledali, ko bo nekoga prišlepal morjeplovski kolega in bosta potem odšla na pivo ali dva. Na morju nisi ( ne smeš biti) nikoli sam..... s prijatelji ali pa SeaHelpom....

mirno morje :wink: :wink:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Avg 28, 2019 18:40

Lepo napisano, Matejc :D :D :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Sr Avg 28, 2019 20:28

Vseeno pa po vseh prebranih debatah o zadevi SeaHelp ugotovljam, da je s komercialnega stališča nerazumljivo to, da člani SeaHelpa pri ostalih storitvah nimajo nobenega popusta proti nečlanom. Zgleda, da ima SeaHelp na tem področju monopol. :!:
Menim,da si s članarino pokrijejo režijske stroške za mesece mrtve sezone, zato bi bili lahko do članov bolj cenovno prijazni.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Avg 29, 2019 08:39

Hja... za Hrvaško je menda na razpolago tudi SeaTow; A te članarine - ali izkušenj - nima pa nihče?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Avg 29, 2019 10:32

evovii napisal/-a:
Rok-11 napisal/-a:
alesjo napisal/-a:No, prav, ko bo mooočnooo pihalo se bom pa jaz seahelpa šel, bom kar tu naročnine začel sprejemat :lol: :lol: :lol: :lol:
Admin, s tabo se še vedno v celoti ne strinjam, če želiš pa te z veseljem povabim na eno jadranje, ko bo manj kot 3 vozle vetra 8) :D l.p.alesjo


He, he... jaz tudi!

Tule smo več ali manj vsi jadralci napisali isto - ali pa vsaj vemo zase. Jadranje po 0,1 vetra je lahko čisto OK - dokler vsaj krmilo prime - če počneš kaj drugega ali pa spiš.
Dobra knjiga v tem primeru rešuje življenja!
Lahko je pa nočna mora in uničevalec živcev - in ti zameri barko za dolgo časa.


Mogoče nisem tipični jadralec vendar se meni z 1 vozlom res ne da vlačit okrog. Če gre pod 3 vozle palim motor. Razen če grem lovit ribe in imam čas ter vlečem v izi panulo. Sem se enkrat vlačil zaradi okvare motorja čez kvarner 13 ur ti rečem, da je za crknit. Na koncu smo namontirali motorček 2,5ks in je šlo cca dobra 2 vozla...


Jadranje je predvsem pot in manj cilj. Tako je treba to vzet, sicer je bolje presaltat na motorca. Je pa vsasih res malo anoying ko zmanjka vetra a za tak slucaj maa motorcek. Je pa sicer obcutek, ko te veter malo nagne in poganja ene 5kn na uro naravnost bozanski. Zato se splaca pocakat in ppcet tacas kaj drugega. Pa tudi dolgcas je v teh casih lahko luxus ;)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Avg 29, 2019 11:24

1stofficer napisal/-a:
evovii napisal/-a:
Rok-11 napisal/-a:
He, he... jaz tudi!

Tule smo več ali manj vsi jadralci napisali isto - ali pa vsaj vemo zase. Jadranje po 0,1 vetra je lahko čisto OK - dokler vsaj krmilo prime - če počneš kaj drugega ali pa spiš.
Dobra knjiga v tem primeru rešuje življenja!
Lahko je pa nočna mora in uničevalec živcev - in ti zameri barko za dolgo časa.


Mogoče nisem tipični jadralec vendar se meni z 1 vozlom res ne da vlačit okrog. Če gre pod 3 vozle palim motor. Razen če grem lovit ribe in imam čas ter vlečem v izi panulo. Sem se enkrat vlačil zaradi okvare motorja čez kvarner 13 ur ti rečem, da je za crknit. Na koncu smo namontirali motorček 2,5ks in je šlo cca dobra 2 vozla...


Jadranje je predvsem pot in manj cilj. Tako je treba to vzet, sicer je bolje presaltat na motorca. Je pa vsasih res malo anoying ko zmanjka vetra a za tak slucaj maa motorcek. Je pa sicer obcutek, ko te veter malo nagne in poganja ene 5kn na uro naravnost bozanski. Zato se splaca pocakat in ppcet tacas kaj drugega. Pa tudi dolgcas je v teh casih lahko luxus ;)


Na motorca pa ne grem.. sem pa preveč zaljubljen v jadranje tko da me ne gane :lol: :lol:
Če imam čas se vlačim počasi ampak ne manj kot 3 vozle. Če se mi pa mudi pa pojačam na 6,2 :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a Splav » Pe Avg 30, 2019 15:02

Marchi napisal/-a:@admin
Bonaca, če je, je uro dve, redko kdaj več. Vedno kakšna sapica. In takrat se da premikat. Se pa vse skupaj podaljša nenormalno in moraš takrat pač najti drug smisel bivanja na barki. Kaj skuhaš, loviš ribe, loviš ženko po palubi ... Ni da ni :lol:




Moje izkušnje, plujem v glavnem po Kvarnerju, so zelo podobne. Prava bonaca res redko traja več kot uro (govorim za dnevno plovbo). Ko še nisem na jadrnici imel motorja, sem v bonaci prijel za veslo in se malo rekreiral. Sedaj pa je meja, ko vključim motor, 2 vozla.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Avg 30, 2019 16:35

Matejc +1
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Sep 02, 2019 17:00

Pred Verudo. Vleka jadrnice.
Slika

V Ždrelcu, SeaHelp spremlja plovilo z omejeno sposobnostjo manevriranja/pogona.
Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Sea Help izkušnje

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Sep 02, 2019 17:21

Rok-11 napisal/-a:Hja... za Hrvaško je menda na razpolago tudi SeaTow; A te članarine - ali izkušenj - nima pa nihče?


Jaz imam seatow članarino kot del kasko zavarovanja. Izkušenj pa nimam in srčno upam, da tako tudi ostane. :)

Ima pa seahelp po zemljevidu sodeč 2 bazi seatow pa nekih 30.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta