Atlantik 2019

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Pe Sep 06, 2019 06:54

Aha.. zdaj bom jaz kupil enega lagoona 50. Zelo dobro bom plačal dvema oz. naj bo trem skiperjem ker nisem škrt in hočem, da pride plovilo celo in čisto na cilj in da bom potem užival naprej. In ti skiperji bodo dali ponudbo, da bodo zaslužili še vsak po cca 2000 EUR od "posadke", ki bo mogoče tudi kaj naredila namesto njih ali vsaj skuhala ali vsaj ??? In si najdejo dva tri pare (po etapi), ki proti plačilu lahko prejebejo vse postelje in osvinjajo barko, ker so za to plačali. Me zanima kako zadovoljen bom prevzel barko. In skoraj ne verjamem da bo/bi premožen lastnik - kapitalist (jih poznam kar nekaj) dovolil, da se gredo na barki orgije. Razen če je barka namenjena rentanju in lastnik hoče že tu nekaj pokasirati. Tako vidim to jaz. Pa brez zamere.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a EDO » Pe Sep 06, 2019 09:17

Mislim, da vidiš narobe. Kolikor je meni znano gredo stvari v večini primerov tako: dvema skiperjema lastnik plača stroške transferja + povratek z letalom. Če lastnik dovoli(!), da je na transferju prisoten proti plačilu še kdo, ki ni nujno potreben za transfer, potem se objavi tak oglas in se išče zainteresirane. Zaslužek se deli med lastnikom in skiperjema. Lahko tudi ne - stvar dogovora. Treba je vedet, da so takšni katamarani največkrat v lasti charter firm, ki svoja plovila prestavljajo iz enega območja na drugo - recimo mediteran - Karibi (ko je na mediteranu polna sezona tam ni (huricani) in obratno). In ker gre za posel, kot vsak drug, je seveda lastniku v interesu, da tudi na transferju kaj zasluži in ne da je samo strošek. In zakaj bi se glede tega zgražali. Večina tukaj gleda na problematiko iz perspektive lastniške barke in ne barke, ki ustvarja profit. Pa tudi pri lastniški barki ne vidim problema. Zakaj bi se nek xy, ki ga prvič in zadnjič vidiš v življenju zastonj vozil na okrog. Na kruzerjih so tudi plačani člani posadke in potniki.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a mirante » Pe Sep 06, 2019 09:33

Ha, ha, ha, ...
Svojih morebitnih tovrstnih jadranskih izkušenj pa vendarle ne gre kar preprosto prenašati na prečenje oceana.

Aleks, da ne bo izpadlo. kot da sem agent Igorja Stropnika.
Četudi je srednji Atlantik najbolj predvidljiv in vremensko zmeren, pri jadranju čez ocean še vedno ne gre za turizem (in še manj za razvrat) temveč za nekajtedensko pustolovščino, pri kateri je tudi nekaj tveganja. Že po treh dneh se (tudi na 50 čeveljskem katamaranu) zaveš, da si na majhni lupinici med nekajmetrskimi valovi vsak dan dlje od kopnega. Po mojih izkušnjah je glede telesnih tekočin veliko večja verjetnost, da bo barka umazana od bruhanja, kot pa od česa drugega - vsaj prve dni je tako, dokler se glava ne navadi na valove.
Ne verjamem, da bodo kandidati stali v vrsti za prijave, vendar če ne poskusiš, ne veš.

Če ne greš, nimaš zgodbe :)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Sep 06, 2019 14:42

.

A je kdo komu nevoščljiv, fovš po domače?


Pa kaj vam je?

Berem take scenarije, kot jih pišejo v "bolivudu" in "holivudu". Za prečenje oceana moraš imeti jajca, za kasirat pa tudi. Očitno jih Igor Stropnik ima in tako je tudi prav.
Le zakaj ne razpravljate kako bi bilo fino, da bi lahko odpluli z njim.
Res so forumi namenjeni izmenjavi mnenj, izkušenj, ....., pa vseeno prvo podprite idejo, projekt, pozanimajte se kaj se dobi za določen denar in šele potem komentirajte.

Je pa tako, da če nimaš cekinov je tudi vsakodnevni navaden kruh drag!

Pa da se razumemo, tudi jaz ne vozim več zastonj na lignjelov, ribolov. Zakaj bi, lepo prosim?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Sep 07, 2019 11:46

Meni se to zdi izdredno fer in postena ponudba. Ce bi imel cas bi takoj se na tako dogodivscino. Tokrat zal ne gre, enkrat drugic pa 100%.

Verjamem pa da mora biti ekipa strpna in sklepcna, ker preziveti z “neznancen” tri tedne v “osami” tudi ni macji kaselj. Sem se pred leti na Miami Boat Showu pogovarjal z Italijanskim skiperjem ki je priplul cez Atlantik na sejem skupaj z sestimi hostesami-postavne Svedinje, ena lepsa kot druga. Majstru se je po 14 dneh zacelo mesat ker so se zacele med sabo kregat katera je njegova. :D
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a evovii » So Sep 07, 2019 13:37

bojan11 napisal/-a:Meni se to zdi izdredno fer in postena ponudba. Ce bi imel cas bi takoj se na tako dogodivscino. Tokrat zal ne gre, enkrat drugic pa 100%.

Verjamem pa da mora biti ekipa strpna in sklepcna, ker preziveti z “neznancen” tri tedne v “osami” tudi ni macji kaselj. Sem se pred leti na Miami Boat Showu pogovarjal z Italijanskim skiperjem ki je priplul cez Atlantik na sejem skupaj z sestimi hostesami-postavne Svedinje, ena lepsa kot druga. Majstru se je po 14 dneh zacelo mesat ker so se zacele med sabo kregat katera je njegova. :D
mal je nakladal... :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a polanc » So Sep 07, 2019 13:41

Tu ni bil blažen med ženami ampak zje..med ženami..ooo di sam jaaa
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a aleks09 » So Sep 07, 2019 13:51

Fovšarijo vidijo samo tafoušni.. in še "bolivudske" scenarije (karkoli že to pomeni).. Res ne vem kaj nekateri jedo in pijejo.. Človek samo vpraša ali izrazi svoje mnenje in so nekateri že penasti.. Očitno jim manjka še kakšen cm .. ali cekin, da računajo družbi družbo...
Pa da se razumemo.. nič nimam proti temu, če Igor ponuja tako avanturo oz. pustolovščino.. samo vprašal sem in potem podal svoj pogled .... Ker ja.. forum je tudi zato da se debatira o odprtih in zaprtih vprašanjih tem, ki niso dovolj razčiščene.. Še dobro da imamo na forumu tudi strpne in izkušene člane, ki znajo lepo odgovoriti. Hvala in LP in mirno plovbo vsem, ki se odločite za to pot.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Sep 07, 2019 23:14

aleks09 napisal/-a:Fovšarijo vidijo samo tafoušni.. in še "bolivudske" scenarije (karkoli že to pomeni).. Res ne vem kaj nekateri jedo in pijejo.. Človek samo vpraša ali izrazi svoje mnenje in so nekateri že penasti.. Očitno jim manjka še kakšen cm .. ali cekin, da računajo družbi družbo...
Pa da se razumemo.. nič nimam proti temu, če Igor ponuja tako avanturo oz. pustolovščino.. samo vprašal sem in potem podal svoj pogled .... Ker ja.. forum je tudi zato da se debatira o odprtih in zaprtih vprašanjih tem, ki niso dovolj razčiščene.. Še dobro da imamo na forumu tudi strpne in izkušene člane, ki znajo lepo odgovoriti.

A ti sploh veš kdo ti je napisal odgovor? Klik!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Sep 08, 2019 03:47

Fovšarijo vidijo samo tafoušni.. in še "bolivudske" scenarije (karkoli že to pomeni).. Res ne vem kaj nekateri jedo in pijejo.. Človek samo vpraša ali izrazi svoje mnenje in so nekateri že penasti.. Očitno jim manjka še kakšen cm .. ali cekin, da računajo družbi družbo... 
Pa da se razumemo.. nič nimam proti temu, če Igor ponuja tako avanturo oz. pustolovščino.. samo vprašal sem in potem podal svoj pogled .... Ker ja.. forum je tudi zato da se debatira o odprtih in zaprtih vprašanjih tem, ki niso dovolj razčiščene.. Še dobro da imamo na forumu tudi strpne in izkušene člane, ki znajo lepo odgovoriti. Hvala in LP in mirno plovbo vsem, ki se odločite za to pot


Si preplul atlantik? Imas osebne izkusnje , da lahko to komentiras tako ali samo predvidevas v svoji glavi? Poznas tak scenarij kot si ga opisal?

Tako nesramnega texta brez osnove ze dolgo nisem bral !

Paco

P.s. koliko pa imas ti ur na vodi , da si dovolis taksne komentarje?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Sep 08, 2019 12:16

Paco, če bi bil jaz sedaj tam kjer si ti, bi peljal S.....o na sprehod in dobro večerjo po ogledu kakšne znamenitosti. Pozdravi jo. Uživajta :D
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Sep 08, 2019 17:52

Lol Nikola :) ( checked/done) , ma res mi ni vsec ko ljudje pljuvajo po necem brez razloga ali osebne izkustvene osnove. Tudi osebno mnenje se razvije na podlagi necesa in ce imas negativen pogled na stvari brez stvarne podlage potem je za to ze drug strokoven izraz.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Sep 08, 2019 18:43

Fantje umirote konje....

Pač nekaterim nam "neukim" se to pač zdi drago, pa nas lahko bičate, pljuvate, šeškate... To ne ne spremeni dejstva, da se nam zdi drago.

Če bi toliko truda vložili v pojasnevanje, čemu taka cena, bi se verjetno tema končala na prvi strani. Tako pa smo zvedeli, samo to, da Pajer1 ne vzame nikogar zastonj na lignjelov, in malo kletvic.

Pač smo za takšen podvig pričakovali precej bolj sindikalno ceno.

Po drugi strani pa kako že vedno nekdo napiše, da oglasi so na desni oz. spodaj, če si na pametni napravi.

Kar pogumno užgite po tipkovnici, beseda ni konj, vsaj zame ne....
Hvala na razumevanju
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Ne Sep 08, 2019 18:54

O.k., dajmo še malo, saj je zunaj itak slabo vreme.
Recimo, da si nekdo, ki je, ali pa ki ni jadralec, zelo želi z jadrnico čez ocean... Kaj menite (tisti, ki se vam zdi ta ponudba draga), koliko bi ga stala ta uresničitev želje, če nima svoje ustrezne jadrnice, ali če celo potrebuje skiperja?

Aja, je pa še ena druga možnost: da gre od čarterista do čarterista spraševat, če mu dajo kakšno jadrnico, ki jo je treba spravit čez. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Sep 08, 2019 20:39

Če grem do čarterista in ga pobaram"zdravo čarterist, vidim, da imaš lepega lagoona iz Bahamov, ali ga je.potrebno spravito čez lužo?"

Marimero mi ponudi (x vsoto denarja) in reče pelji.

Ali imam jaz pravico peljati zraven še 7 švedinj, ki se slinijo po meni?
Hvala na razumevanju

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov